Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2017-es FORGALMI vizsga...

2017-es FORGALMI vizsga SZEGED-vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szegeden aki idén azaz 2017-ben tett forgalmi vizsgát annak várom az élménybeszámolóját.Én is hamarosan megyek és szeretnék érdeklődni mi a vélemény,tapasztalat a vizsgáról. Előre is köszi :)

Amúgy a Csillagnál vagyok



2017. jún. 6. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Annak elhanyagolható a jelentősége, hogy melyik iskolánál tanulsz.

Ami számít az a gyakorlati oktató, a vizsgabiztos, és te.

Az oktatódat ismered, vele beszélgess a vizsgáról, valószínűleg meg is mutat néhány érdekes helyet, "ha a vizsgán erre jövünk" kiegészítéssel.

A vizsgabiztos az ismeretlen az egyenletben, hogy ki lesz, az csak a vizsga napján derül ki, sorsolják őket a vizsgázókhoz.

Miután ismertté válik a vizsgabiztos személye az oktatód már tud róla mondani valamit: szigorú, rendes, mire kell nála különösen figyelni, merre szeret kitérőket tenni, stb.

Ajánlott a vizsga előtt gyakorolni egy órát, akkor át tudtok beszélni a vizsgán elvártakat, megnézitek mekkora a forgalom, vannak-e dugók, müködnek-e a lámpák, stb.

Számodra lényegtelen, hogy a többi vizsgázónál milyen vizsgabiztosok vannak, neked azt kell meggyőzni, aki mögötted ül.

2017. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia!

Friss az élményem, múlthéten vizsgáztam Szegeden. Szerencsémre nem vagyok az a nagy izgulós típus, így lazán vettem az egészet, nem volt bennem a para hogy mi lesz, ha bukok, beletörődtem hogy benne van a pakliban. Vizsgabiztosom egy idősebb Úr volt, korrekt, rendes volt velem. 1-es útvonalat húztam, ami a Kereskedő köz-Rókus-Szent István tér-Dugonics tér-Kereskedő köz útvonalat fedte le egy jobbra előre parkolással és egy Y fordulással. Nem mondom, hogy életem legjobb vezetése volt, mert ez nem igaz, volt pár érdekes húzásom. Indulásnál pl. néha nagyon lassan indultam, néha meg nagy gázzal csak úgy kilőttem :D A parkolás nem úgy ment mint terveztem, ferdén álltam be egy kicsit, de az oldaltáv rendben volt, végülis egy hibapontot kaptam csak ezért. Később volt egy necces szitu, Kálvárián az előttem lévő balra kihúzódott, kanyarodni akart, én meg jobbról kikerültem egy centizős oldaltávval, ami a vizsgabiztosnak nem tetszett. Rákérdezett, hogy ezt hogy gondoltam, mire volt jó, de teljes mértékben igaza is volt. Ettől függetlenül ment tovább a vizsga, így továbbra is csináltam mindent ahogy kell. Visszaértünk a Kereskedő közbe, vizsgabiztos mondta, hogy az az oldaltáv nagyon nem tetszett neki, viszont más hibát nem igazán követtem el, jobbkezes utcákat végig figyeltem, egyirányúba balra jól kanyarodtam, így átengedett végül. Simán megbuktathatott volna jogosan, de nem tette, első vizsgámon átmentem 5 hibaponttal. Szélvész autóssulinál tanultam, nagyon korrektek.

Sok sikert a forgalmi vizsgádhoz! Ne izgulj, aludd ki magad és fejben legyél ott. Ne a tökéletesre törekedj, hanem arra, hogy biztonságosan, figyelmesen vezess. Felejsd el hogy ott a vizsgabiztos mögötted, csak az oktatóra figyelj. Tartsd fejben : nyugalom, nyugalom és nyugalom. :)

2017. jún. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 fiona25 válasza:
Szia.Én holnap vizsgázok Szegeden.Remélem sikerül.Másodszorra megyek.
2017. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Na kinek hogy sikerült? :)
2017. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

+90 óránál járok eddig 3x buktattak meg eddig.

Első:Ezt sajnos én rontottam el rossz sáváltás 5 perc után mehetünk vissza

Második:Minden jó volt, 40 percet vezettem a vb is tök jó fej volt. De a negyedik kötelező feladatott nem tudtam megcsinálni harmadik korrigálás után sem:(.


Harmadik:Olyan helyzetek alakultak ki vizsgán, hogy főutvonalra bekanyarodva elsőbbség adás táblánál eltekintek balra és jobbra tiszta volt az út elkezdtem a bekanyarodas majd egy örült pizzafuttár kitudja mennyivel jött és ledudált.. bukta..


Itt volt egy oktató cserém, mert a régi nem ért rá!


Utolsó vizsgám: Útszűkületben balról voltak a parkoló autók én jobboldali sávból jöttem a szembejövőtől nem fértem el és ő nem volt hajalndó megadni az elsőbbséget ezért lükferncbe tettem a kocsit majd a vb mondja h e-miatt nem sikerült a vizsgám.. Ezt nem értem??

Ha állunk még 20 percig egymás előtt az lett volna a szabályos? A V.B. Vizsga után azt mondta, hogy ez volt az utolsó csepp sokat hibáztam stb stb.. Ezen kívül semmi olyanra nem emlékeztem ami hiba lett volna sőt ezt se veszem hibának.


Én meguntam ezt a várost, hogy ha újra kezdhettném átmennék egy olyan helyre ahol nem ennyire beszűkűlt látáskörűek a vb-k, köztudott ,h a vb és az oktatók előre összebeszélnek.. Az én oktatom meg a vb elvileg nagy barátok és elisbeszélgették az időt. Érdekes h az előttem vizsgázó emberkét az oktatóm vizsgáztatta őt+ az a vb aki engem is. Majd a végén a vb azzal bíztatott engem h ne legyek elkereserdve mert mi az a 90 óra amit eddig vezetem a mai napon csak 1 emberke ment át nálla mutatta is a papírt, és említette h egy olyan csaj ment át nála aki 150 órát vett..(papíron is rajta volt) Itt ki is jelentettem a vbnek és az oktatónak is h én be fejeztem ebbe a városba a vezetést erre lőt egy olyata vb h ne toljak már ki az oktatóval...

Ha tehetitek menjetek el ebből a városból, ebből a megyéből ritka szemétség korruptság folyik itt..

90 órával 4. sikereteln vizsga után úgy érzem, hogy pénzlehuzás az egész, egyáltalán nem érzem magam hülyének a vezetéshez.. szeretek vezetni.

2017. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Utolsó vagyok: Ez is Szegedi élmény
2017. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!:)
2017. jún. 14. 07:14
 8/11 anonim válasza:

NE! Tényleg ne! Vizsgabiztos ismerősök mondták, hogy Szegeden bukik meg a legtöbb ember. Először nem hittem nekik. Én ötször vizsgáztam Szegeden, mind közül egyetlen egy volt valóban jogos és az én hibám. Utána elegem lett és átmentem Kecskemétre, ahol elsőre meglett. Kb. 15-16 éves korom óta vezetek tanyán, az oktatóm mindig megdícsért, a KRESZ vizsgám elsőre meg volt 90%-kal... azért érdekes, nem? :) Ismerőseim közül is mindenkinek minimum a 3 vizsga, de ismerek olyat is aki hatszor volt. Ez egy szemét hely, arra mennek hogy fizess mégtöbb órát és vizsgadíjat.


Ha nagyon nagy szerencséd van, és elég embert buktattak, illetve jó indulatú vizsgabiztost kapsz, akkor sikerülni fog.

2017. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"Én meguntam ezt a várost, hogy ha újra kezdhettném átmennék egy olyan helyre ahol nem ennyire beszűkűlt látáskörűek a vb-k, köztudott ,h a vb és az oktatók előre összebeszélnek."


Aztán mit beszélnek össze? Hogy jól megbuktatják a Gipsz Jakabot? Ugyan már! Egy jó oktatónál mindig várakozás van, hogy sorra kerüljél, nincs rászorulva, hogy 100 órát vegyél nála. Ha sok órát kell venned, az azért van, mert nem tart még felkészültnek a vizsgára vagy van valami berögződésed, amit ki akar belőled gyomlálni vagy csak szimplán rohadtul balszerencsés vagy és sok pótóra kell, hogy szinten tartson az újabb vizsgára.


Nagyon sok oktató van, aki ingyen (!) ad tanácsot, megengedi, hogy beülj más mögé és minél több vizsgaútvonalat láss, esetleg ad tippeket, hogy merre találsz király oktatófilmeket. Ha ki akarnának veled tolni, akkor szerinted csinálnának ilyet?


A VB pedig csak tényeken alapuló döntéseket tud hozni. Ha megbuktat, azért teszi, mert hibáztál. Hiába látja, hogy 45 percig tökéletesen vezettél, ügyesen kezeled a járművet, gyorsan reagálsz a szitukra, ha hibázol. Nem teheti meg, hogy téged nem buktat meg, de az XYZ-t meg igen. Ez nem így működik.

2018. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Kb. 15-16 éves korom óta vezetek tanyán, az oktatóm mindig megdícsért, a KRESZ vizsgám elsőre meg volt 90%-kal... azért érdekes, nem? :)"


Mi ezen az érdekes? Bes*ggelted a KRESZ tankönyvet? De ügyes vagy!


Vezettél tanyán? Ha elütöd a disznót meg nekimész a birkáknak, az különösebben nem hat meg senkit, de azért talán nem kéne párhuzamot vonni egy magánúton történő bohóckodás meg a közlekedésben való részvétel között.

2018. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!