Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nők autóvásárlásnál miért...

A nők autóvásárlásnál miért próbálják "leszedálni" a férfiakat?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, nem csak az én feleségem ilyen.


Nálunk mindig is két autó volt.Mielőtt összeházasodtunk, akkor is volt már mindegyikünknek.

Viszont egyik sincsen kisajátítva,közös mindegyik.


Először az ő Poloja lett lecserélve egy Scénicrae, nagyobbat akart,amiben több a hely, de nem annyira nagyot.



Nekem viszont mindig is nagyon tetszettek az Audik, azon belül A6/A7 csak a 2011 után gyártottak, motorok terén a V6-os dízelt preferálom.

Az asszony hallani sem akart róla, "minek neked ekkora autó,drága fenntartani, ennyi pénzért nem veszünk autót, miért nem jó neked egy Passat vagy egy újabb Superb,nem lehet vele parkolni mert túl nagy...stb"

Egy Superb volt az akkori autóm,azt cseréltem le.


Aztán végül, mégis megvettem az Audit, igaz hathengeres dízelmotorral nem sikerült mert jóval drágábbak voltak, így lett 2 literes dízel.

Az asszony 2 hétig duzzogott miatta, de ma már vezeti is.


A nők közül sokan nem értik,hogy a legtöbb férfiaknak olyan az autó, mint a nőknek a retikül.Több, mint egy használati tárgy.



2017. jún. 11. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
igazából ha nem közös pénzből veszitek miért szól bele? Nálam alpból nem lenne beleszólásba abba, hogy mit veszek a SAJÁT pénzemből.
2017. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

Közös a kassza.

Mindegyikünk, magyar viszonylatban jól keres.


Őt annyira nem érdekli az autó,gépészeti dolgok.Ő sokkal inkább utazásokra akar költeni.Engem meg az nem vonz annyira, mint őt.

2017. jún. 11. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Fura. Ezt most hallom először.

Mindig a fordítottját tapasztaltam és nálunk is ez van.


Én a páromat mindig biztatom, hogy ezt vagy azt újítson, stb, ő meg egyfolytában lehurrog, és beszólogat.


Pl. meglát valami kis béna autót, akkor egyből azzal jön, hogy az milyen keveset fogyaszthat, az kéne nekem (mármint nekem), vagy ha nem találok az első boltban valami alkatrészt, akkor egyből felhozza, hogy miért nem egy kis Suzukim van, ahhoz mindig van olcsó alkatrész.

És így tovább.


Nálam nem a retikül a fontos, hanem a kocsi, és nem érdekel, hogy mennyit fogyaszt, és ahogy írod, több, mint egy használati tárgy.

2017. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyenről nem nagyon Hallottam.

Nekem Marutim volt, most Swiftem van. Férjem meg olyat vesz amit akar. Nivát akart, az volt. Aztán amikor a vételára kétszeresét ráköltöttük, es ugyanolyan rossz maradt, többet állt, mint ment, akkor jeleztem, hogy ideje lenne lecserélni. De teljes mértékben ő választott. Nekem mindegy, mit vezet, a swiftemhez ne nyúljon (csak amikor meg kell csinálni valamit). De másnál is azt hallom, hogy inkább a férfi dönt, mert ő "jobban ért hozzá", a nők nem nagyon szólnak bele.

2017. jún. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arról van inkább szó, hogy mennyire főnök az asszony a kapcsolatban. Nemcsak autók terén, hanem úgy általában ki hozza meg a döntést?

Van olyan család, hogyha a feleség nem hagyja jóvá egy autó megvásárlását, akkor az nem is lesz megvéve, és úgyis az lesz amelyik neki tetszik. Ez elég gyakori.

Van az a verzió is, amikor a férfi diktál mindenben, és az asszony egy ruhát sem mer megvenni a férj beleegyezése nélkül. Ez azért elég szomorú.

És van úgy, mint nálunk, hogy szabad mindkettőnknek mindent, de azért ha már nekem 2 autóm van (az egyik egy szükségtelen hobbiautó), van egy sportmotor meg quad is, akkor már bizony neki is kijár a 220 lovas autó. Nem kell drága autókra gondolni, csak erősek. Szerencsére anyagilag még bírjuk, így sikerült megegyezni, hogyha nekem kell kemény autó, akkor legyen neki is (szereti az autókat nagyon, az a szerencsém).

2017. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!