Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya jogtalan használatán...

Pocok16 kérdése:

Autópálya jogtalan használatánál ( bírság ) kiküldésekor küldenek fényképet hogy ténylegesen én voltam az? Vagy ilyenkor nem feltétlen kell küldeniük erről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 08:05
 1/5 crudy ***** válasza:
Een szerintem nem kuldenek csak gyorshajtasnal.
2017. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem küldenek, csak egy levelet, hogy az adott forg.rendszámú jármű tulajdonosa jogtalanul használta az autópályát. Ha kölcsönadtad az autót ismerősödnek, akkor az a Te gondod, hogy hajtod be rajta a bírságot, ez a hatóságot nem érdekli...
2017. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Képet azt küldenek, csak hogy tényleg te vagy e rajta, na azon már lehet vitatkozni.
2017. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, harmadik honnan veszi azt, hogy küldenek-e képet.

Fotót nem küldenek, s nem is bírságolnak, hanem pótdíjaznak. Az autópálya üzemeltetője nem hatóság.

Rögzített kép csak akkor kerül elő, ha te vitatod a jogosságát, s bíróságra kerül az ügy.

Teljesen mindegy, ki vezette az autót.

2017. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 belapus ***** válasza:
100%

A rendszám alapján megállapított tulajdonosnak küldenek egy levelet, amelyben közlik, év/hó/nap/óra/perc/pontos helyen a megadott rendszámú jármű úthasználati jogosultság nélkül közlekedett.

Mellékelnek csekket is, de fizethetsz átutalással vagy személyesen is.Ezeket részletezik a szintén mellékelt tájékoztatóban.

Néhány napja kaptam.

2017. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!