Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak nekem furcsa hogy olyanok...

Csak nekem furcsa hogy olyanok nézik le a régi ládákat akiknek nincs és nem is volt?

Figyelt kérdés

#Lada #lenézést
2017. júl. 21. 17:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én még nem jöttem rá, hogy miért nézik le. Szerintem talán azért, mert már régi és mert sok olyat lehet látni az utakon (bár egyre ritkábban szerencsére), amik már majdhogynem szét hullanak.

Nekem 3 autóm van, egy 2101-es Lada, egy 92-es Skoda Felicia meg egy Audi A4-es. Legtöbbet az utolsót használom, a Lada hétvégi kocsi, a Felicia meg vésztartalék. Fél éve lett felújítva a Lada, és szerintem nagyon megérte. Ha a fogyasztása kedvezőbb lenne, akkor valószínűleg hétköznap is azzal járnék. Vezetésre szerintem nem rosszabb, mint a másik két autóm. Szeretek sportosan vezetni és erre a 3 közül a Lada a legmegfelelőbb. Sokan ódzkodnak a vezetésétől, mert nincs benne légzsák, viszonylag könnyű (baleset során ezek negatívumok) meg mert hangos és kényelmetlenebb a mai autóknál. A legtöbb ember számára az autó csak egy eszköz, amivel el tud jutni A-ból B-be, lehetőleg minél nagyobb kényelemben. Ilyen célok mellet egy Lada már nem veszi fel a versenyt egy '80-as vagy az utáni autóval (általában). De ez egy tény. Hogy ezek miatt miért kell lenézni egy autót, azt nem tudom. Ennyi erővel ugyan ezt meg lehetne tenni a gőzmozdonyokkal is például.

De ez már valószínűleg nem sokáig lesz így. Már nagyon fogyóban vannak a Ladák, alig lehet ténylegesen jó állapotút látni az utakon. 10 év múlva (a raliban szereplőkön kívül) szerintem már annyira ritka lesz, mint most pl. a 100-as Skoda. És ez ilyen szempontból jó, az újabb generáció már személyesen nem fogja ismerni, így lenézni sem remélhetőleg...

2017. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Utolsó elötti!

Nem bírtad volna ki hogy ne köss bele,

igaz?



Utolsó!

Sajnos ez ilyen:(

Előbb vagy utóbb ell kopnak az utakról, csak az bosszant,hogy csak azért nézik le mert keleti,

A kényelemről/szépségröl annyit, hogy nekem sokkal jobban tetszik mint a mostani "joghurtos pohár" formájú műanyag vackok.

A mostani autóknál a vezetési élmény, egy Nagy 0.

A ladába nem azok a beton kemény ülések vannak mint

A szüleim Skoda fabia-ba.

Szeretem hallani a motor hangját.


És félreértés ne essék nem nézem le a régi nyugati kocsikat

Sem,Sőt hogyha nem ladát veszek akkor 2-es golfot,

vagy 3-mast

2017. júl. 22. 10:16
 13/26 anonim ***** válasza:
19%
Csak neked furcsa haver,a lada mamár szánalmas pedig nincs nemvolt nem is lesz.
2017. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Utolsó! miért szánalmas kifejtenéd?
2017. júl. 22. 13:59
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
Én még nem hallottam olyan "öreget" aki szidta volna a Ladát ... Meg hogy ruppótlan kiscsákók fetisizmusa? Ezen jót nevettem. Szerintem az szánalmasabb, amikor 250ezerért megveszi valami hülyegyerek a szétrohadt BMW-t, rádob egy kályhacsövet és azt hiszi hogy ő mekkora király. Közbe meg elég sok Lada szaladgál, amibe dupla ennyi pénz bele van fektetve, szóval én nem erőltetném ezt a "csóró emberek játékszere" témát.
2017. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

Akkor még nem beszéltél olyan "öreggel" aki a Ladákon nőtt fel és itt most nem a tulajdonosra gondolok, hanem arra aki valójában javította őket. A kiscsákóknak nincs pénzük, rendes autóra, egyedül azért gondolkoznak egy 50 éves elavult technikában.

Közben pedig életérzésként próbálják beállítani ennek a pusztulatnak a létjogosultságát.

Felnőtt körülöttem néhány korosztály és mind végigjárták ezt a lajtorját. Kezdték a Trabant, Skoda 120, Lada trióval, aztán jött a Suzuki és társai, a barátnők végtelen örömére, végül 25-30 éves korukra mind rátalált a nekik való típusra és csak mosolyognak a fiatalkori Lada-Simson fanatizmusukon.

Szóval srácok, a Lada érzés múlandó és nagyban függ a pénztárcátoktól...

Nyomd a pirosat kiscsákó, ez is egy jó érzés, nem?! :)

2017. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Ja igazad van utolsó:)

Csak azért kapsz zöldet mert nem

Bunkó módjára válaszoltál.

2017. júl. 23. 18:35
 18/26 A kérdező kommentje:

De az enyém nem 50 éves, hanem 27.

És a 200 000ft-os árkategóriába nem volt más hátsó kerekes kocsi.

Idáig a gyújtás ön kívül nem volt más gond,

Most tirisztoros gyujtást kap, a megszakítóst meg elhajintom a ...-ba.

2017. júl. 23. 18:42
 19/26 A kérdező kommentje:

Ön

*On*

2017. júl. 23. 18:43
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Az 50 évet a konstrukcióra értettem. Valójában gyakorló autónak megfelel, csak azt nem szeretem, amikor fényezitek a sz&rt.

Ha ezzel megtanulsz télen vezetni, az már fél siker.

Azért hátra két komoly téligumi és a csomagtartóba két zsák 50 kilós cement telepítése, a hosszú élet titka!

A 185/70-es gumik és a városi vezetés/parkolás pedig garantálja a karizom növekedést. Régen kenyérszervónak hívtuk! :)

Megtanulhatod rajta a 4 ütemű OTTO motor működését, a fékdob lepörgetését, az AC-pumpa vízzel való lehűtését, a vezérműlánc csörgésének fázisait, a szelepállítást, a kardánkeresztek csilingelését és a végtelenségig sorolhatnám mi mindent.

Szóval tanulni jó lesz, de már a másik galaxisban is csak egy ócskavas volt! :)

2017. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!