Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma? Mennyibe...

Mi lehet a probléma? Mennyibe kerülht a javítás? (Audi A3)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő. Az ABS bejelez. Ilyenkor nincs is probléma, de mikor eltűnik, jönnek a gondok. Elinduláskor és kisebb sebességnél recsegő-ropogó hangot hallok, nehéz leírni, de leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, amit az ABS havas úton tud produkálni. Nem csak 1-es fokozatban, hanem 2-esben is, illetve üresbe téve is hallani. Nagyobb sebességnél fékezéskor normálisan működik az ABS, viszont alacsony (0-50 km/h) sebességnél a legkisebb fékezésnél bekapcsol és onnantól megállásig recseg-ropog, viszont erősebb gyorsításnál abbamarad. Hol felvillan, hol elalszik az ABS jel, de főként akkor van ez a jelenség, mikor nem világít. A szenzorokat kifújattam, de a helyzet változatlan. Az a gyanúm, hogy a jeladókat kellene kicserélni, de nem vagyok benne biztos. Szerelőhöz addig nem akarom elvinni, míg többet nem tudok a problémáról.

Autó típusa: Audi A3 1999 1.9 TDI (86 kw)

Tapasztalt valaki hasonlót? Mi lehet a probléma?



#ABS #ASR #fékrendszer #Audi A3 #fék meghibásodás
2017. júl. 26. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért is nem akarod elvinni a szerelőhöz?? A fékekkel otthon nem játszik senki, úgyis csak szakműhely javítja. Gondolod, itt okosabb emberek vannak, mint egy műhelyben? Én elvinném.
2017. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hibakódod van?

Szerintem mielőtt elkezded cserélgetni a jeladókat inkább vidd el hibakeresésre egy megfelelően felkészült műhelybe.

Ennyiből ez lehet akár a vezérlőmodul is, de az is lehet csak a tápellátása rossz. Laptop, mérőműszer, némi tudás és ki fog derülni.

2017. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!