Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mikor estetek el először?

Ti mikor estetek el először?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,Kedden megkaptam életem első motorját. Szerdán mentem vele 2-3 órát aztán elutaztunk. Szombaton újra ráültem mentem vele egy kicsit és az egyik kanyart rosszul nagy sebességgel és túl nagy ívvel kezdtem meg, emiatt gyors korrigálás kellett hogy ne repüljek le a motorról a padka miatt és ennek következtében kicsúszott a hátulja és elestem. Pár horzsolás rajtam és a motoron, semmi különös. A kérdésem az lenne hogy ti hány napot, órát, évet mentetek esés nélkül? Lehetőleg speedmotorral rendelkező emberek írjanak de igazából mindenki válaszra kiváncsi vagyok.

2017. aug. 5. 18:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy aprilia af-1 50 futurám van
2017. aug. 5. 18:18
 2/11 Vortrex ***** válasza:

Kezdőként teljesen természetes motorral zakózni és még nagyon sokat kell esni, hogy tapasztalt motoros legyen valaki.


Én úgy gondolom, te csinálod jól. 50ccm-s motorral, az talán meg sem öl, fiatalon megtanulni mire kell figyelni, ezerszer többet ér a saját tapasztalat, mintha csak úgy mondaná valaki.


Én is annyi random szituációban estem el ennyi idősen pl: balra kanyarodnál, elengeded a szembejövő autót, közben begurulsz a kereszteződés közepébe, na ott az autók összehordják a port és ahogy megszokásból fordulnál balra kicsúszik a poron az elsőkerék és a földön találod magad a semmiből, de úgy, hogy álmodba nem gondoltad volna, hogy állóhelyzetből ekkorát lehet esni... és még sok hasonló, nyomvájúk, vízmosások, tócsák és egy tucat helyzet, amit úgyis csak tapasztalatból fogsz megtanulni.


Nincs sok értelme megtippelni, mennyit mehetett valaki esés nélkül, ugye a legamatőrebb robogós, aki csak a városba használja a motorját munkába menet, az is évekig el motorozik karcolás nélkül, aki meg próbálgatja a gépét és a kanyarokat, azok meg az idő múlásával egyre kevesebbet :-)

Úgy gondolom pár év tapasztalat már elég ahhoz, hogy egy-két szezont kihúzz komolyabb esés nélkül

2017. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vortrex ***** válasza:

Nem mintha nem lenne életem, de ez még egy tanulságos történet:

Egyszer egy meredek, hosszú utcába befordultam, láttam, hogy fúha itt aztán ki lehetne húzatni a kis 50-es gépemet, mondtam magamban: "Mi baj történhet?" Na a felénél egy nyomvályú elkapta az elsőkereket, keresztbe állt a motor és úgy szarrá törtem, hogy zsebben vittem haza az indexeit.


Azóta "Mindig történhet baj" lett az új elvem, de ezt úgyse fogja senki megtanulni, amíg egy esés bele nem veri a fejébe örökre :)

2017. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy 12 éves ha voltam, a Simsonnal 40-el akartam bevenni a 10-el bevehető "kanyart", kavicsos úton. Szóval na :D Erre emlékszem tisztán a mai napig, de előtte is buktam már kisebbeket, olyan 10 éves korom óta motorozok.
2017. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13 éves korom óta motorozok, először idén estem (18 évesen), 40-el egy körforgalomban ETZ-vel.
2017. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na meg régebben robogóval sokszor majdnem: Kavicsos utakon, füvön.. Volt, hogy traffic cutnál meghúztam egy autó tükrét. ETZvel sokszor csúszott meg irdatlanul a hátsó kerék amikor rátapostam a fékre, múltkor meg Viragoval borultam fel majdnem, mert nem láttam a STOP táblát csak 10-15 méterrel előtte. Satufék 50-ről és jól megcsúszott.
2017. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20 évesen Simsonnal. Azóta tíz év telt el, szerencsére semmi több nem történt pedig évi 2000 km körül megyek szezonban dolgozni.
2017. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Komolyabb esésem nem volt. Egyszer álló helyzetben beakadt a cipőfűzőm a váltókarba, ahogy szálltam volna le. Természetesen elborultam a motorral együtt, a váltó beugrott egyesbe ezért a jó kis bütykös gumi végighorzsolta a vádlimat.

A másik télen volt. Baromkodtam a hóban és kicsúszott alólam. Akkor is alatta maradt a lábam.

2017. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki időt szánt hogy kommenteljen. Anyám eddig is nagyon féltett de az esés után már vissza se akar engedni pedig 4 darab horzsolás van az oldalamon a csúszás miatt és semmi több:(
2017. aug. 6. 12:10
 10/11 Brandon41 ***** válasza:
Mentem pesten a kis 50-esemmel, vasúti sínek mellet a sávomban, amik késöbb kanyarodtak, és meg rosszul mentem átrajtuk, és elestem. Kb 1.5 évet mentem esés nélkül.
2020. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!