Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan milyen büntetésre...

Pontosan milyen büntetésre számíthatok, ha elkap a rendőr egy nagymotorral?

Figyelt kérdés

AK jogsim van,még másfél év mire letehetem a korlátlant.


Pontosan mekkora összegre büntethetnek meg és mennyi időre vonhatják be a jogsimat?


Van ahol fél évet mondanak,de hallottam már 2 évet is.

A pénzbüntetés tudtommal 30e-ről indul.


Ez mitől függ?Vagy esetleg hol tudnék utánanézni?


2010. máj. 24. 10:57
1 2
 11/15 anonim válasza:
Igen jó dolog nagy motorral menni. Én még nem vezetem mert még nem tehetem meg (csak kis segéd rakétámat) helyette visznek, de úgy is élmény. De ha ennyi eszed van, hogy csak a pénzbírságot látod, de az eltiltást nem veszed figyelembe. Ak inkább motoroz és utána meg 2évig törölheted róla a port és minden jogosítvánnyal vezethető járműről. Ha meg elkapnak még 1X ak lehet, hogy életed végéig törölgetheted. Szerintem még félévet kibírhatatlannál. mint egy életet.
2010. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

A kételyek eloszlatása miatt:ha a kategóriára nincs érvényes vezetői engedélyed,akkor járművezetéstől eltiltás(3-24 hónap) plusz pénzbirság.Természetesen ha a kolléga kekeckedni akar,akkor megnézi a motort,ha esetleg még valami hiányosságra fény derül,az összeg bőven a (több)százezres nagyságrendet haladja meg.Ha van AK és B vezetői engedélyed és csókas a szabálysértési előadó, létezik kategória eltiltás is, de legalább 2 évig az A kategóriát nem rakhatod le.Ha a motorozás szerelmese vagy,akkor meggondolod,ráülj-e.Én motorosrendőr vagyok,speciel ha ilyen esettel találkozom megkérem az urat,hogy többet lehetőleg ne találkozzunk...De a járőrtársam nagyon hepciás erre...ő a legsúlyosabb szankciókat alkalmazni....Bár a múltkor egy 15!!! éves "urat" sikerült kivennem a forgalomból egy GSX-R 1000-el, M kategóriás jogsival..Ez azért durva volt....

2010. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és még egy gondolat!A motorosokat elég sokat igazoltatják mostanában,vannak különböző akciók,amik alatt csak motorosokat ellenőrzünk.FJR 1300 most a szolgálati motorom,elég fürge jószág és sokan próbáltak már meg ellógni...nem sok sikerrel.Széles utat a motorosoknak!

Egy motorosrendőr

2010. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És az eltiltás időtartamát mi befolyásolja?


Biztosítás,forgalmi,műszaki állapot,védőfelszerelés mind rendben van nálam,leszámítva a kategóriát :(

2010. máj. 27. 18:41
 15/15 anonim ***** válasza:
Az eltiltás időtartama a rendőr kedve, és a te kekeckedésed arányában fog állni.
2010. máj. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!