Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kövér gázos indulás üresből?

Kövér gázos indulás üresből?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg hogy én ugy tudom, hogy üresben 3500rpm-re kihuzatod és utána egy gyors kuplungal 1-be, de ilyenkor nem kell keresni már a fogás pontot kuplungoláskor?


Ha valaki jártasabb ebben a témában elmagyarázhatná.

(friss jogsi)

Esetleg egy szakszerű oldal ahol ehhez kapcsolo temak talalhatoak?



2017. aug. 24. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet úgy indulni, hogy kinyomott kuplunggal felpörgeted a motort és utána hirtelen kiengeded, kérdés, hogy mi értelme van.

Többet fogyaszt, hangos, szétcseszed a kuplungot és a gumikat és ráadásul hülyének néznek az emberek.

2017. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"(friss jogsi)"


Nyilván menőzni akar haverok előtt, ennyi.

2017. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem vagánykodás, csak puszta kiváncsiság.

Köszönöm a választ!

2017. aug. 24. 23:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Autótól (pontosabban motortól függ). Például egy 601-es Trabantot ha jó gumik vannak rajta, akkor pörgetheted tiltásig is, ha leugrasz a kuplungról kapásból lefullad. Egy nagy hengerűrtartalmú motornál meg lehet nem is kell pörgetni, alapjáratról hirtelen felengedett kuplunggal is el tudja pörgetni a kerekeit. (Tapasztalatom szerint, az Euro normák nagyon visszavettek az alapjárat körüli nyomatékból. Az első autóm egy B2-es Passat volt, aminél ha alapjáraton leugrottam a kuplungról, akkor rángatott kettőt az autó meg nyikkant egyet a kerék és elindult. Most egy annál 400 köbcentivel nagyobb hengerűrtartalmú Opelt vezetek, aminél ha nem csigatempóban szeretnék elindulni, akkor 1500-2000-es fordulatig kell pörgetni a motort, mert alatt egyszerűen lefullad.)
2017. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2.5 v6 kia magentis a test alany, ha meglódul megy rendesen
2017. aug. 25. 00:49
 6/14 anonim ***** válasza:
2,5 liter, Hááát szerintem 3500nál ez a motor egyből csak kaparni fok és el sem indulsz rosszabbik esetben. Ennek már azért ereje.
2017. aug. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Friss jogsi...kövér gázzal indulás...elkapar rendesen...GRATULÁLOK!
2017. aug. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

kenjed neki! ne csak 3500-ig hanem 5000-ig pörgesd aztán padlógázzal indulj... de ezt minden induláskor :)


legalább hamar tönkreteszed az autót ami gondolom nem is a tied hanem szüleidé :D

biztosan díjazni fogják az eféle elindulást

2017. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom kit és miért zavar, enyém és én fizetem a szerviz,muszaki,biztositás.


Aki meg itt teszi az arcát az még soha nem szórakozott egy jót:)

2017. aug. 25. 12:21
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Kövér gázos csávó, te még bohócnak is rossz vagy. :-)
2017. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!