Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Foglalkozzak a véleményükkel...

Foglalkozzak a véleményükkel vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés

Motorozom. De mindenki kivétel nélkül a család, a barátok viccesnek tartják és kiröhögnek, ha nem vagyok hajlandó 1 métert se megtenni anélkül, hogy fel ne öltöznék teljes védőfelszerelésbe.

Ez szerintük akkor vicces, amikor elküldenek a tescoba, hogy ez meg az kell, ami tényleg 1 km-re van, de nem vagyok hajlandó pólóba, meg farmerba felülni a motorra. A család, barátok szerint 1 km-en semmi se történhet, bőven elég volna póló, pulcsi, farmer, meg egy sportcipő...


Ezzel személy szerint nem értek egyet, de mégis hogy magyarázzam el nekik hogy a biztonságomon nem spórolhatok?


2017. szept. 6. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha így érzed, csináld így. De mire felöltözöl, ott vagy gyalog.
2017. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, csak hogy sétálni bizonyos okok miatt nem szeretek...

Amikor mondják hogy ide-oda ugorjak el, akkor mindig az a reakcióm, hogy oké, de felöltözöm és motorral megyek inkább.

2017. szept. 6. 10:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy mekkora a forgalom, és milyen motorral mész. A túrkevei teszkóba elmehetsz teljes védőfelszerelés nélkül egy Simsonnal, de egy megyeszékhelyen, egy CB 900-ra én is beöltöznék.


Amúgy hivatkozz az autó biztonsági övére, hogy azt is be kell csatolni 1 km-re is.

2017. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Az első sarkon is lehet perecelni és akkor nem sok bőr marad rajtad ha strandpapcsuba, rövidnadrágba meg pólóba tolod.
2017. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Becsülendő, hogy nem spórolsz a saját biztonságodon. Én ugyanez vagyok autóval, hogy egy métert sem tudok megtenni biztonsági öv nélkül, annyira megszoktam. Magamon is nevetek néha, amikor csak beállok az utcáról az udvarba és bekötöm magam. Én inkább azt röhögöm ki, aki nem köti be magát, "mert városban minek?", aztán egy apró koccanásos balesetnél kifejeli a szélvédőt. Ha így érzed jól magad, ne foglalkozz másokkal. Főleg, hogy ezzel senkinek nem ártasz.

Na és a -ba -be, -ban, -ben ragok közötti különbségekről hallottatok már?

2017. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
NE!!! Senki sem fog megsérülni a röhögők közül csak te! MINDIG fel kell venni legalább a kabátot s a kesztyűt. Meg persze a sisakot. Ha csak eldőlsz is lerakod a kezedet. Halt meg motoros 10 métert odébb menve is. S kit érdekel ha nevetnek? Rajtam is nevetnek. Még Babettára is felveszem a térdvédőt a zárt ruhát kesztyűt sisakot. Aki szeret nem nevet.
2017. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy kasosz már írta,kawasaki ninja-n oké,pláne ha cincálod is neki.

Azonban egy kis robogón igen idétlen a gerincprotektor miközben futva utolérem😀

2017. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igazából nem érdekelt sose a dolog, mert kis 50-esem volt korábban, simson nevezetesen, úgy voltam, hogy simán elmegyek 100 km-re a páromhoz, nem lesz semmi gond, ha csak bukó van rajtam...

Nem is volt, de az utcájába, történetesen a párom szeme láttára sikerült felborulni. Oké, semmi bajom nem lett (szerencsének köszönhetően), de ő nem örül neki, egyrészt megfagyott benne a vér, másrészt a motort szerelőhöz kellett vinni, amit természetesen ő állt.

2017. szept. 6. 11:52
 9/19 Beviz Elek ***** válasza:

Kevesebb mint egy km-t mentem robogóval és elzakóztam. Rövidgatya, póló, strandpapucs. Csúsztam egy darabig a földön, egy adag bőr lejött, de elmennék megint ugyanígy.


Szerintem ez beállítottság kérdése, én nem stresszelem túl az ilyeneket. Mondjuk vidéken nőttem fel, rendszeresen borultam biciklivel is, hiszen minden helyet ki kellett próbálni ahol lehet ugratni vagy van valami kis izgalom, tehát szokva vagyok ehhez.

2017. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azonban egy kis robogón igen idétlen a gerincprotektor miközben futva utolérem😀


Nem is azért van, hogy jól nézzen ki, hanem, hogy ne kapj az államtól egy titán gerincimplantot, ha az első sarkon a platós IFA nem adja meg telefonálás közben a jobbkezet és 8 méteres repülés után az árokban landolsz.

2017. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!