Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen automata váltós autót...

Milyen automata váltós autót vegyek 700 ezer forintig?

Figyelt kérdés

Első nevemen lévő autónak gondoltam egy viszonylag megbízható automata autót lehet akár 30 éves is csak nem érdekel a kor mivel az csak egy szám. :)


Opel Omegákat nézegettem, mivel most is van egy csak manuális, viszont az automatájukkal gond lehet mivel 10-ből 4 azt írta, hogy felújítás után 2 meg vacakol a váltó. Néztem Toyotákat, nos abból csak 1 van ami jó egy Camry vagy micsoda. Mivel keresések közé bepipáltam ,hogy tempomat ( nem akarok mondjuk 1.3-as Swiftet mivel van és picike ) Dízelt se szeretnék, bár sok BMW-t dob fel elgondolkodtató dízelbe. :)


Azért szeretnék automatát mert olyan még nem volt a kezem ügyébe és szeretnék egyet. Szerintem az se baj ha váltóhibás mert felújítom és akkor legalább nem izgulok azon, hogy mikor adja be az uncsit.


Igen, 700 ezerig, mivel szerintem az egy használati eszközre belátható összeg.


2017. okt. 6. 09:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én Honda Civic-et vennék. Próbáltam is már, nekem tetszett a váltási érzete. Főleg egy robotizált 1.2-es Corsa után. Azt én nem is hívnám automata váltónak, inkább csak automata kupplungnak, mivel a váltás csak úgy volt elfogadható, ha + és - irányba kézzel pöccintettem.
2017. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ennyi pénzért csak nagyon öreg automata váltós autókat kapsz. Nem ismerem az összes fajtát, de lehet, hogy olcsóbban szerelik, mint az újabbakat. A Volvonál 600 ezer a felújítás, a VW csoportnál szintén ott lesz a számla, vagy még több. (Multitronic) A BMW-nél is 300.000 az alap. Az a baj, hogy ha egy 700.000 forintos autón csak a váltóra rá kell költeni a vételár felét, az azért nem gazdaságos. Ugyanis lesznek más bajok is bőven. Talán a régi Mercik öreg automata váltói lehetnek jók még.
2017. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Valahogy jobban bízok a régi autókba, iylen tiptronic,multitronic egyébtronic már szerintem túl bonyolult csak tényleg márkaszervizek lehetnek rá kiképezve, mint a szerelőm, csak triptronic,multitronic váltót tud csinálni nyomatékváltósat, pl. régi Swiftét nem, mondjuk mindenképp Pestre vinnél fel ha hibás lenne, van egy hely amiről áradoznak a Dodge tulajok ( facebookon ő velük szoktam beszélni automatákról) Dodge nem kéne, drágák az alkatrészek, horror..
2017. okt. 6. 13:26
 14/16 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy 700ezerért BMW-t nem vennél, főleg nem automatát.

Ennyi pénzből még az alsó közép kategóriás autókból is csak nagyon lestrapáltakat találsz.

Nem tudom mennyi idősen rohadt nálad szét a Suzuki, mert azokra éppen nem jellemző az idő előtti rohadás, a méret az már más problematika, csakhogy tágas autót, automata váltóval 700ezerért nem könnyű találni, ez a tizenéves "kis autók" ársávja az automatáknál.

A Suzuki nem csak Swifteket gyártott, bár a Wagon R nem túl szép, Ignis nincs ennyiért, talán még a Liana, ami méretben is nagyobb, de nincs sok belőle, vagy a Swiftből a Sedan 1.6-os motorral.

Körül nézhetsz a Honda, Mazda kínálatban is, de ha neked a Suzuki rozsdásodott, akkor a Mazda milyen lehet?


Ford Focus létezik "sima" négy sebességes automata is, de az, hogy mennyire megbízható, nem tudom, váltótól függetlenül is lehetnek vele bajok


[link]

2017. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Suzuki azért rohadt szét mert nem alvázvédőztük csak ment aztán szóltak, hogy nem kéne használni mert nyúlványok szinte nincsenek a taposólemez, küszöb, kereszttartók szintén porladnak 250 ezerért lett volna a megcsináltatása, de én köszöntem, mert a motor se volt jó és a váltó is recsegett.
2017. okt. 6. 15:06
 16/16 anonim ***** válasza:
Rosszul tetszik emlékezni, 300 Ft volt a vizitdíj, annak volt 600Ft aki nem a háziorvosához ment.
2017. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!