Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a legjobb megoldás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás, nekem és neki is?

Figyelt kérdés
Már egy évtizede ismerjük egymást,pár éve együtt is lakunk.Nem tudom pontosan megfogalmazni mitől de sokszor szorongok és semmit nem érzek rendben az életemben, de nincs egy konkrét oka csak minden olyan "nyomasztóvá vált".A párommal sokszor megbántottuk egymást,ennyi idő alatt,volt hogy elveszítettük egymás bizalmát,de kibékültünk.A hétköznapokban ő nem tudja levezetni a stresszt a munkája miatt, nekem meg van ez a szorongásom.Ennek a két dolognak a találkozása katasztrófa.Nem tudom mérlegelni,hogy miért nem jövünk ki egymással az egyéni tipródásunk miatt vagy amúgy sem.Úgy érzem az a szindróma van,hogy ő szakítana velem de ezt a tényt az agya képtelen befogadni ezért rám kiabál olyan dolgokat amiket ő gondol.Nem tudom ez mennyire érthető.Pl"nem szeretsz engem"," hagyjál akkor ott ha nem tetszik"-ilyeneket mond ,de olyan indokolatlan pitiáner szituációkban ,hogy azt gondolom talán ő érez így.Amikor mérges beleköt mindenbe,sokszor elveszi a kedvem a jövőm tervezésétől,hogy úgy is veszett ügy,a napokban próbáltam a kedvére tenni,édességekkel,azzal hogy szép rend várta itthon és akkor is kaptam a már leírt beszólásokat.Miért lehet ez?Akkor is azt mondja,hogy nem kapja meg a szeretetet,amikor minden rendben van,folynak a hétköznapok és tényleg egy rossz szavam sincs,mert távolságtartónak tart,ő viszont rajtam vezeti le a feszültséget és ronda dolgokat mond nekem amivel mélyül a szakadék köztünk,volt a héten,hogy ennek ellenére próbáltam a kedvébe járni de semmi,mintha nem is látna a szemétől.(mindketten k20-30 közöttiek vagyunk)

2017. jún. 10. 18:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy érzem olyan súlyos kritikákat kapok magamra nézve,hogy 3x lekörözi a pozitív dolgaimat.Nem akarom elhinni,hogy ennyire rossz lennék,úgy érzem meg akar változtatni,amivel semmi bajom nem lenne,mert hogy szorulok változásra hiszen a szorongás nem egy normál állapot és ki is szeretnék mászni ebből,mert gyakran válok letargikussá,de ő simán ki tudna rángati ebből,csakhogy ő nem ismeri azt a szót hogy felvidítani a másikat,könnyíteni a terhein ha a másiknak nehéz napja van,valahogy nem érzi a másik rezgéseit,hogy így mondjam,hogy nincs ez az alapvető empátia,ha panaszkodok vagy sírok is hogy nem jó a helyzetem annyit tud tenni,hogy letorkol hogy ugyan már,és elbagatelizálja,elismeri a bajt,mondja hogy hát sz @ r ügy és ez van,de nem mond érdemben semmi jót.Én viszont sokszor nem ölelem meg amikor pihen,mert annyira aggódok a határidők miatt hogy folyton a gépem felett gubbasztok,de persze később bepótolom csak az már nem jó neki.Úgy érzem idegenekben ,haverokban több jót lát mint bennem.
2017. jún. 10. 19:15
 2/3 Fish1 ***** válasza:

Nem csodálom, ha kialakult benned a szorongás - gondolom minden pillanatban attól parázol, hogy mikor mit fog beszólni.

A helyedben leülnék vele nagyon komolyan beszélgetni.

Azt nem tartom helyesnek, hogy ő beszólogat, te mégis igyekszel a kedvében járni és nem húzod meg a határokat. Ez kb. olyan, mintha ledorongolna, te meg még jutalomfalatot is adnál neki. Azért csinálja meg újra és újra, mert nincs semmi következménye. Így tudja azt, hogy megteheti, úgyse történik részedről semmi.

2017. jún. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

HA nincs gyerek, akkor vesd fel a szakítást. ez a változás - vagy csak "ijesztés" csakis teljes fordulatot hozhat.

vagy rájöttök, élni sem tudnátok egymás nélkül és új színtre kerül a kapcsolatotok, vagy rádöbbentek - valamelyikőtök rádöbben és a másik meg szembesül fájdalmasan, de később hálával gondol a dologra egy új boldog párkapcsolatban - hogy ez nem működött.

valamelyik okos pszichomókus szerint a legrosszabb mindig a tipródás és a rosszban ragadás.

ki kell billenni.

a többi úgyis már az igazi okok következménye

2017. jún. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!