Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorshajtás bírság befizetésér...

Gyorshajtás bírság befizetésére hány nap áll rendelkezésemre?

Figyelt kérdés

Lehet hogy béna vagyok, de nem találok erről friss, biztos információt a csekken pedig nincs befizetési határidő.

Nem tudja valaki véletlen, hogy hány napon belül kell befizetnem?


2017. szept. 12. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A kisérő levélben sincs?
2017. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Határozat elolvasását javaslom.
2017. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

„A pénzbírságot, a helyszíni bírságot, a rendbírságot, a szabálysértési költséget és az okozott kárt a határozat jogerőre emelkedésétől számított harminc napon belül kell megfizetni.”

2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 141. § (1)


Ha személyesen bírságolt a rendőr, és elismerted a szabálysértést, akkor jogorvoslatnak nincs helye, azaz a bírság a kiszabásakor jogerőre emelkedett, onnan számított 30 napon belül kell megfizetned.

Ha levélben, utólag kaptad a bírságot, akkor a kézhezvételtől számított 30 napon belül kell megfizetned. De, gondolom, nem így van, mert akkor a határozatból tudnád, és nem kellett volna itt kérdezned.

2017. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Lehet hogy béna vagyok"


igen, elég béna lehetsz ha nem ismered fel a számokat amik a táblákon vannak :)

2017. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor kaptam a bírságot, mikor épp a nagymamámmal száguldottam a kórházba, aki mint utólag kiderült éppen tüdőembóliát kapott, és a rosszullétek miatt a mentőt hívtuk, akik csesztek kijönni időben, ezért indultam el én vele.

De ítélkezz csak nyugodtan olyan miatt amiről fogalmad sincs.

10 éve van jogosítványom és ez volt az első büntetésem... Nemhogy gyorshajtást, semmilyet nem kaptam még.

Üdv.: a buta lány

2017. okt. 5. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez esetben Te vagy az 1 az 1000-ből akinek volt oka a gyorshajtásra...


Ha nagy összeg akkor lehet kártérítésért harcolni egy jó ügyvéd mellett... ha nem nagy összeg akkor ezt sajna le kell nyelni

2017. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szotyi41 ***** válasza:
Amúgy ha fellebbezel mellékeld a kórházban kapott papír másolatát is. Szerintem képesek lennének kitérni a fellebbezés alól.
2017. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!