Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik a víz az autómbol?

1passat9 kérdése:

Miért tűnik a víz az autómbol?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a viz tartályt a max feliratig,2-3 napon keresztül birta,másnapra lement a minimum alá.A csöveken és a hűtőn sem láttok semmit,és csak azután folyik ha bedöglesztem.Még szerelőnél nem voltam,ma este vettem észre,de holnap sem tudok elmenni mert muszáj elmennem egy kb 120km-es útra.Az utat kibirja?(Passat b5.5 1.9tdi 96kw(2003)).

2017. okt. 19. 18:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Repedt kiegyenlítő tartályt is láttunk már..

Meg bilincseknél (kicsit) szivárgó lét is..

2017. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A vízpumpa is szivároghat, egyébként egy autószerelő pár perc alatt megmondja neked, honnan folyik pontosan a víz. Ha szerencséd van csak egy tömlő ereszt. Ha hengerfejes lenne, akkor forralná a vizet mint az állat, meg akkor nem lenne külső nyoma, mert megeszi a motor a vizet, max a kipufogó gőzölhet, meg percenként meg kellene állnod utánatölteni.
2017. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
alá feküdtem és egy cső megy hátra a motor és a sebváltó közé csak ott az nagyon elvan dugva és onnan csepeg.
2017. okt. 20. 14:22
 14/21 anonim ***** válasza:
Termosztátházra megy rá az a cső, lehet az egész ház ereszt.
2017. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Csepeg csak nagyon lassan,és ha a termosztát rossz annak mik a tünetei?
2017. okt. 20. 16:03
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem azért csepeg a víz, mert rossz a termosztát, hanem mert tönkrement a tömlő a csatlakozásnál, vagy pedig a termosztátház tömítése ment szét, esetleg a ház repedt el. Töröld szárazra azt a részt ahol csepeg, már persze ha normálisan hozzáférsz, aztán látni fogod honnan csepeg pontosan. Egyébként a kérdésedre válaszolva miszerint mik a tünetek: forralja az autó a vizet, vagy pedig nehezen ért el az üzemi hófokot a motor. Utóbbi esetben nyitva marad a termosztát, előbbi esetben pedig zárva. Termosztát nélkül lehet vezetni, de hosszú távon nem ajánlatos, mert jobban kopik a motor a túlhűtés miatt.
2017. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem forralja a vizet,és reggel normálisan bemelegedett reggel 7-kor(6fok volt).
2017. okt. 20. 16:51
 18/21 anonim ***** válasza:
Ismétlem, nem a termosztát maga a rossz csak lehet hogy maga a ház ereszt, de lehet tényleg csak az egyik cső adta meg magát.
2017. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én csőre tippelek,de holnap szétszedem rendesen,mert eléggé jól egybe van sűritve ott minden.Köszönöm a segitséget :)
2017. okt. 20. 17:02
 20/21 A kérdező kommentje:
Van egy vizcső ami elvan kötve,még a viz sem tud átmenni rajta és az szerintem a fűtéshez megy.Lehet az,hogy ott nem tudja át nyomni a vizet és ezért máshol folyik.
2017. okt. 22. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!