Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tűnik a víz az autómbol?

1passat9 kérdése:

Miért tűnik a víz az autómbol?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem a viz tartályt a max feliratig,2-3 napon keresztül birta,másnapra lement a minimum alá.A csöveken és a hűtőn sem láttok semmit,és csak azután folyik ha bedöglesztem.Még szerelőnél nem voltam,ma este vettem észre,de holnap sem tudok elmenni mert muszáj elmennem egy kb 120km-es útra.Az utat kibirja?(Passat b5.5 1.9tdi 96kw(2003)).

2017. okt. 19. 18:57
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Általában a hűtőrendszerek korrodálnak belül főleg az alumínium alkatrészek, igaz ez a termosztátházra is. És van úgy hogy egy tömlőcsatlakozás azért kezd ereszteni, mert kirohad alatta az alumínium csonk (nem full átrohadás csak felületi). Ha már csepeg is akkor szét kell szedni, nincs mese. Itt a remek alkalom a termosztát cseréjére is, ha az nem volt cserélve az elmúlt 5-10 évben. Fagyállót nem visszateni, abból is frisset kell hogy kapjon. Bónuszpontot ér az ha jól kiöblítjük a rendszert (mert a korrózióból származó hulladék benne van)
2017. okt. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!