Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpa minden autón kapcsolh...

Ködlámpa minden autón kapcsolható külön (első-hátsó)?

Figyelt kérdés

Ugye itt a reggeli köd, és nagyon sokan helytelenül használják a ködlámpát. Helyi közösségi csoportunkban kisebb vita alakult ki erről.

Van, aki szerint mivel csak együtt tudja kapcsolni, így nem érdekli, hogy a mögötte lévő szeme kifolyik, ő előre látni akar...

Nekem egy 20 éves swiftem van, amiben csak hátsó van, így nem tudom, hogy van az új kocsikban.

De teljesen logikátlan lenne, ha csak együtt lehetne kapcsolni.


Nektek van első-hátsó ködlámpátok? És együtt vagy külön kapcsolható?



2017. okt. 20. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Külön kapcsolható.
2017. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy van olyan autó, amiben csak együtt kapcsolható, hacsak utólag valami szakbarbár úgy nem csinálta meg. Viszont ilyenkor felkapcsolom az első ködlámpát meg a fényszórót és engem sem érdekel, ha az előttem haladó szeme kifolyik. Általában hatni szokott.
2017. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Nekem 2003 as Seat Cordobamnak úgy van hogy bal kèznèl tekerő gomb (mint általában) elforditod egyszer helyzet jelző, mègegyszer fordítod tompított, ha egyszer magadfele húzod akkor első ködlámpák, ha mègegyszer fúzod magadfele akkor a hátsó is bekapcsol.

Magyarul szèpen egyenkènt állítható külön külön.

Nagyon sokfajta autót vezettem már munkából adódóan de ezt a funkciót valahogy sosem használtam azokon az autókon (ködlámpa kapcsolgatást)

DE, szerintem (saját vèlemènyem, vagy ahogy èn gondolom..) mert engemis sokesetben zavar, szóval szerintem ez azèrtvan mert a sok "sufni kretèn" aki hazamegy a boltból hogy na akkor vettem egy ilyen ködlámpát fizessen a *aszom a szerelőnek X ezret hogy felszerelje beállítsa kapcsolóra kösse neki szakszerüen, (mègegyszer mondom ezt csak èn gondolom hogy ez ígyvan, nem 100%) de az hazaviszi a cuccot ès ráköti a világitásra direktbe ès így nyilván nem csoda hogy ha csar egyet a világitáson ès azis világit.

Saját vèlemènyem persze, èn büntetnèm.. valóban kellemetlen tudlenni gyalog biciklivel is

A büntetèst nem pènzben szabnám ki az ilyen autosokra, hanem lekène ültetni a kocsielè aztán gyönyörködjenek a ködlámpájukban :D valószínű rájönnènek hogy elèg zavarótud lenni :)

2017. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Most mèg így hirtelen az jutott eszembe hogy lakóterületenbelül ha jólemlèkszem (már elèg règen tanultam sajnos a kreszt) de ha mindenigaz akkor mi úgytanultuk mèg hogy lakóterületen belül csak erősen indokolt esetben világíthat a ködlámpa.

Ez gondolom a sűrű ködre èrtendő..

De kitudja azóta már mikvannak a kreszben lehet hogy használható jogosan, pesze ha ígyis lenne akkoris marha zavaró..

2017. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Igen, én voltam az "elszenvedő", a posztot is én indítottam. Gyakorlatilag lépésben haladva úgy 8 km-en keresztül elég zavaró a hátsó ködlámpával szemezni. ÉS nagyon elkeserítő, hogy hiába villogok, refizek, le vagyok tojva...

2017. okt. 20. 11:15
 6/15 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan autót, ahol csak együtt lehetne kapcsolni őket.
2017. okt. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

VW csoportnál, mint ahogy a Cordobás válaszoló is leírta, egyesével lehet kapcsolni. Azért egy lényeges dolog van: ha ilyen, ún. forgókapcsolós világításkapcsoló került a kocsiba, akkor a hátsót nem lehet az első nélkül felkapcsolni. De ha jól értem a kérdező pont az előtte haladó hátső ködlámpájától szenvedett (szakszóval a hátsó az ködzárfény), tehát ez előtte haladó lekapcsolhatta volna valószínűleg a ködzárfényt.

Utóbbit én csak autópályán/országúton használom, ha indokolt, mert ott van csak hatása/értelme. Városban még a mai bp-i tejködben sem tartom indokltnak a hátsó ködlámpát azzal a kivétellel, ha valakinek régi kocsija van és abban eleve vagy már gyenge a helyzetjelző. No ekkor indokolt a plusz fény.

2017. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

öreg merciknél nem kapcsolható csak a hátsó külön....

ki kell húzni a kapcsolót, első kattanás első ködlámpa, második kattanásnál bekapcsol a hátsó is :)

2017. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem pl. Fordom (transit) van, és külön kapcsolható. (Első állásban az elsőket kapcsolja, a másodikban meg a hátsókat.)


A másikon meg csak hátul van ködlámpa, így értelemszerűen a hátsót.....

2017. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Úgylátszik valóban indokolatlanul használják a környezetedbenèlők vagy nemtudom kik szószerint de nagyon úgytünik hogy vagy direktbe össze sufnizott az a ködlámpa vagy külön rákapcsolják.. :)

Rendőr volnèk.. Nem lehet mindenkit büntetni főleg bizonyitani így az egèsz eljárás káosz.. DE! vezess úgy hogy annaktudatában hogy hülyèk voltak vannak lesznek az utakon! Dudáljrá, villogj, vagy állítsd fèlre hogy elmagyarázdneki (ön bíráskodás de talán megèrti, amimègjobb lenne hogy felfogja ès azokután ugyis cselekszik..)

Tudod ha a rendőr megbüntet egy ilyen miatt valakit az rosszesetben esetleg befizet egy párezer forintos összeget aztán megy tovább..utáljuk a zsarukat fèljünk tőlük ge.ik stb.. De ha talán egy civil elmagyarázza hogy figyi nem kène mert ez meg azvan akkor lehet felfogja az ilyen pontagyu emberis..

Hajrá üdv! (cordobás)

2017. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!