Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányként motort vennék....

Lányként motort vennék. Elképzelés van, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval: januárban leszek 15, és a nyáron kezdeném az A1-et. Kb. 175 centi és 60 kg vagyok, nem nagyon növök már tovább szerintem. Az A1 által megszabott feltételek a motorra: a 125 cm3-t, 11 kW teljesítményt ÉS a 0,1 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár. Amire használnám a motort: eljutni a városban A-ból B-be (hosszabb távokra, autópályára nem mennék vele), illetve elhagyatott erdőkbe, szántóföldekre, hegyekbe mennénk (ide utánfutóval lenne elvíve, ha messzebb van), szóval terepre is kellene. Ahogy nézegettem, nekem ilyen igényekkel enduro kellene. Van olyan, ami vezethető A1-el is, és megy normálisan, illetve a terepet is kellően bírja? (nem fatörzseken való átugrálást meg mély patakokon való átgázolást tervezek, de egy meredek lejtőn azért menjen föl) Vagy inkább várjak 2 évet, amíg az A2-t (motorkerékpár 35 kW teljesítményig és 0,2 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányig) letehetem? Vagy az nekem már túlzás lenne, és nem tudnám kihasználni? A sebesség nem túl lényeges, nem tervezek száguldozni, csak szépen menni a forgalommal a városban.

2017. nov. 1. 13:07
 1/2 A kérdező kommentje:
Plusz most jutott eszembe: ha a 11kW nem tejesül, mert több lenne a motor, akkor a fojtásos megoldást is be lehetne vetni. Szóval ilyen motorok is szóba jöhetnek.
2017. nov. 1. 13:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Pl aprilia pegasso 125 az turaenduro,

Vagy ha sima enduro akkor Yamaha dt 125 abból is powerest vagy egy teneret (az dt 125 túra enduro), csak nem tudom milyen árkategoriába gondolod ezt vagy hogy 2/4 ütemüt szeretnél vagy milyen évjáratot ezek az én “álom” motorjaim amiket nézegetek meg utánuk néztem és ki is próbáltam őket mind a három meg állja terepen is aszfalton is a helyét és nagyon meg bizhatoak

2017. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!