Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyálló és téli felkészítés,...

EnvYYYY kérdése:

Fagyálló és téli felkészítés, mit és hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első autós tulajdonos vagyok, és szeretném télre felkészíteni az autómat. Egy 147-es Alfa Romeo 1.9 JTD (dízel) lenne szó. A fagyálló cseréjére, leengedésére szeretnék pár tanácsot kérni tapasztaltabb emberektől mint jómagam! Köszönöm előre is a segítséget!

2017. dec. 1. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Fagyállót nem a tél miatt kell leengedni, ahnem mert 2-4 év alatt a koncentrátum elveszti a vízpumpa kenéséhez szükséges elegyet (sokan nem tudják).

Téligumi feltesz, nyárit elteszed, megméred a fagyálló hőmérsékletét, annyi bőven elegendő.

2017. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fagyálló leengedéshez nincs semmi leeresztő csavar. Annyit tehetsz hogy a hűtő alsó csonkjáról leveszed a gumicsövet és leengeded ami kifolyik. Én egy picit megjáratom ésszel a motort hogy a termosztát éppen kinyisson és kinyomja a hengerfejből a vizet. Majd ha hideg a motor visszateszed a csövet és feltöltöd a tágulási tartályt piros foszfátmentes fagyállóval. Megjáratod a motrot és megméred a fagyállót ilyen autós boltban kapható fokolóval. -25 és - 35 közé beállítod úgy hogy ha túl tömény akkor ioncserélt vízzel hígitod. A leengedett fagyálló fincsi édes de erősen mérgező lenyelve, óvatosan bánj vele nehogy macska/kutya/ükunoka/nagypapi belekóstolhasson miközben ügyködsz vele.

Figyelj oda az ablakmosó folyadékra is hogy téli legyen benne mert elég neki egy pár mínusz fok és szétfagy a pumpa és kifolyik. Nálam ez örökös probléma szokott lenni a hanyagságom miatt.

A kerekeket természetesen télire kell cserélni plusz 5 fok alatti átlagos kinti hőmérsékletnél. A kasztnit levaxolod hetente egyszer és nem hagyod a jó magyar sós trutyit dolgozni sem ha szórják a mesterek az utat. Valamint a kerékcsapágy védő kupakjára is figyelj hogy a helyén legyen ha van ilyen. Nem egyszer nem volt (Audi 80) és nem is láttam a dísztárcsa végett, befolyt a víz, az megfagyott megszorult úgy hogy letépte a kerékcsonkot út közben.) Tehát ilyen apróságokat is nézz át, legyen nálad zárolajzó-jégoldó spray ha nagyon mínusz van.

2017. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2-es jól összeszedte, annyi kiegészítéssel hogy van ahol van leengedő csap a hűtő alján
2017. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2-es bravó! Hűtővíz leengedése közben ráindítassz am otorra és még melegíted is a termosztát nyitásáig? Ehhez csak gratulálni tudok, ezzel ölöd meg am otorod!

Egyik ismerősömet kérdeztem még 10 éve, hogy kell Astra G-ben hűtővízet cserélni. Jött a válasz hűtővíz csomat leveszed, beleteszed egy edénybe és elkezded járatni a motort, majd az kihajtja!!!!!! ÚRISTEN!!!!

Hűtővízet MINDIG leengedni kell, nem kihajtani, vagy leeresztőn kell leereszteni ha van, ha nincs, akkor a legalsó csövet kell széthúzni!

2017. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem is értelmeztem rendesen amit ír, egyértelmű hogyha lehúzod a csövet ne járasd a motort!
2017. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig alul le lehet ereszteni normálisan az egész hűtővizet, otthon nem olyan kellemes csinálni ám. Sokan azt hiszik, hogy teljesen laikusan megcsinálják otthon ezt a hűtővíz cserét, pedig nem olyan egyszerű ám. Ha cseréled a hűtővizet, akkor az EGÉSZET le kell engedni, mert másképp hogy tudod pontosan beállítani a fagyáspontot? Aztán be kell ugye keverni, laikusként szintén azt sem tudhatod, hogy miből hány liter kell. De hogy kevered be, ha nem tudod lemérni? Aztán miután a hűtővizet betöltöd, az nem elég, még légteleníteni is kell, egyes autótípusoknál ez egyáltalán nem egyszerű (ez különösen érvényes az olasz autókra, van, amelyiken 5 légtelenítő csavar van).
2017. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!! Sokat segítettetek, de akkor lehet kicsit túlspiláztam a dolgot.

Köszi mégegyszer!! Ezer hála

2017. dec. 3. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!