Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kezdo jogsis tenyleg...

Egy kezdo jogsis tenyleg alkalmatlan arra, hogy egyedul vezessen, segitseg nelkul?

Figyelt kérdés

Pl csaladtag ul mellette, mennek ide oda segit a friss jogsisnak.

Szerintetek is alkalmatlan vagy nem ajanlott eloszor egyedul vezetnie a kezdo friss autosnak?

Vegyuk azt, hogy nem 20 ora utan ment valaki vizsgazni, hanem en pl 4 es fel honapig jartam vezetni vizsga elott.


2017. dec. 4. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél jól jön a segítség egy ideig, aki viszont ügyes, annak nem fontos a másodpilóta.
2017. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ez több dologtól is függ. van, aki 5. alkalomra megy át a vizsgán, és tök jól vezet kezdőként is, valaki meg elsőre átmegy mert szerencséje van, de igazából nem is szeretett volna jogosítványt, csak eröltették, hogy hát az fontos stb.

na az ilyenek lehet akkor sem fognak magabiztosan vezetni, ha 1-2 évig ül mellettük valaki. de még ezek az eshetőségek sem biztosak.


szóval nem, nem biztos az, hogy egy kezdő jogsis alkalmatlan lenne arra, hogy egyedül üljön az autóban és vezessen.

2017. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem olyan vagyok aki igényli segítséget első pár alkalomnál, aztán csak féltem, második nekifutással már egyedül mentem be a forgalomba, néha lefulladtam, de megedződtem. De van olyan akit ösztönözni kell mert alkalmatlannak érzi magát, holott nem az. :) Próbáld ki így is úgy is. :)
2017. dec. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben ha valaki ül melletted, azt biztonságot ad számodra, kicsit bátrabb leszel, jobban tudsz vezetni. Tehát ha a melletted ülő családtag semmit nem segít, vagy éppen le is hord, ahogy vezetsz, akkor is jó, hogy ott van melletted egy ideig. Legalábbis én így voltam ezzel.
2017. dec. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ez sofor fuggo

ket baratnomnek is evek ota volt jogositvanya mikor mentunk valahova s en felajanlottam hogy vezessek a kocsimat

meglepodtem hogy sok dolgot milyen hibasan csinaltak, illetve sok dolgot nem vettek eszre mert az oran ilyeneket nem tanitanak, ezt a tudast az ember tapasztalat utjan szerzi


1-2 ora vezetessel egybekotott gyakorlati oktatas utan mindketto azt mondta, hogy el kene mennem oktatni

nem magamat akarom fenyezni, hanem ravilagitani, hogy sokan jogsi birtokaban sem tudnak rendesen vezetni


egy csaladtag/rokon, aki regi 'motoros' az eszrevesz apro hibakat, amiket javitani tud

persze ez csak akkor mukodik, ha a 'motoros' tud is rendesen vezetni

a fonokom peldaul abszolut bena, pedig vezet vagy 40 eve, na o keptelen lenne barkit tanitani mert o is szinte mindent rosszul csinal

igazabol a tobbi autos rutinjan mulik, hogy nem tori zuzza magat allandoan


nem szamit hany ora vezetest vettel, az szamit, hogy mennyire vagy ura a kocsinak, mennyire tudod kontrol alatt tartani, mennyire vagy tisztaban az ut szabalyaival, nem gondolkozol, hogy melyik keresztezodesnel mi tortenik, hanem zsigerbol tudod, hogy mikor mit szabad

plusz! ez nagy plusz, tudsz figyelni a tobbi autosra is, amikor latod az elotted levo vezetesi stilusan, hogy mit fog csinalni, mikor meg tudod elore josolni, hogy mikor fog kanyarodni, mikor latod a savtartasan, hogy tutti hogy a telefonjaval $zarakszik...ezek mind hozza tartoznak, hogy valaki jo sofor vagy sem, de ehhez ido kell, vagy egy csaladtag aki melletted ul es ezekre felhivja a figyelmed!


Elso par oram alatt peldaul eszre sem vettem mikor valami szuperkocsi ment el a masik savban mert annyira koncentraltam hogy kuplung, valto, piros lampa, busz iranyjelzozik stb, hogy a tobbi autost eszre sem vettem. Most igy 24 levezetett ev utan 3 kocsival mogottem tudom mi tortenik es kiszurom, ha valami aszfaltbetyar feszkelodik a savok kozott, ha az elottem levo elotti egy tutyimutyi telefonbzi, es arra, hogy vezetem a kocsit meg valtok mar nem is gondolok, az mar csak ugy jon magatol...

2017. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megkaptam a jogist 3 nap után mikor feladtuk a kartont és már egyből vezettem minden felé, már 2. nap lakott területen kivül, mentem messzebre is 200km-eket. fél év alatt már minimum 3ezer km-ert mentem. Attól függ hogy ki tanitott. Van oktató aki alapokat is alig tudja átadni, van aki profi. Meg van a 3. aki hülye is meg kenőpénz... na ez az a kombó aki első vezetésnél oszlopba megy, főleg a vagány korombeliek. Aztán hallom a fél év alatt sorra hogy nekem idementek, én nem adtam meg az elsőbbséget, stb,stb. Szerintem meg annak semmi értelme ha valaki úgy kap jogsit hogy utána nem mer vezetni vagy csak segitővel, mert az azt jelenti ott az alapok bizony hiányosak. Van ismerősöm aki a mai napig nem tud egy párhuzamost beadni a parkolóban, inkább az utasát kiszállitattja és elhajt amig végzi a dolgát... na ennek sok értelme volt, oszt kenővel ment át.
2017. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! Igen abszolut van igazsag abban amit irtatok!

En nem igazan tudom magamat hova soroljam.

Engem az frusztralt mar a vegen h oktatoval kellett vezetni. Amikor telefonalt es nem figyelt oda akkor pl nagyon jol ment mondhatni felszabadult voltam.

Csak nalunk egy a baj, lejtos domboldalon lakunk.

Ott all a kocsim a haz elott, friss jogsi a kezben.

Ma delutan megyek felugyelettel vezetni, gyakorolni a hegyi viszonylatokat.

Holnap pedig egyedul megyek a kozeli nagyvarosba.

Nem felek. En sose feltem. Sot alig varom. Nyilvan van bennem egy alazat az auto es az ereje irant. Szeretnek gyakorolni menni.

A kozlekedesi latashoz viszont mrg sok ezer km kell. Az majd kialakul. Addig lassabban fogok kicsit menni.

2017. dec. 5. 09:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előtte is sok tapasztalatom volt már a vezetéssel, kiskoromtól gokartoztam. Az autó kezelésével nem is volt gondom, csak a forgalomban vezetéssel. Elsőre meglett minden, az a kötelező 30 óra bőven elég volt, az alap dolgokkal nem kellett foglalkozni, az első órámon már kivitt az oktató a forgalomba.

Ettől függetlenül az elején azért bizonytalan voltam, pár hét után(amikor már volt jogsi) viszont megszoktam a dolgokat.


Igazából az autós iskolában csak nagyjából tanítanak meg vezetni, a többit neked kell megoldani, amikor már van jogsid. Itt a probléma, hogy sok embernek ez nem sikerül, és egy parkolással nem bírnak el.


Most 3 éve van jogsim, 2 éve autóm(Nem egy Swift, volt gyakorlatom már, szóval lehetett újabb, erősebb, nagyobb autóm), viszonylag sokat levezettem már, balesetet nem okoztam, nem egyet viszont már kerültem el.


Nekem például nem kellett mellém ülni senkinek akkor sem, de ismerek olyat, aki mellé még mindig kéne egy oktató, mert alig szerzett rutint az évek alatt, sokat vezet, és mégsem vezet gördülékenyen. Szóval emberfüggő, ahogy írták már.

2017. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

" 4 és fél hónapig jártam vezetni".

Nagyapám 8 évig járt a gimnáziumba és mégse kapott érettségit (tudást). Fűtő volt.

2017. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na kedves 9es egy fűtő nagyapaval ne hasonlits ossze.

Nem ertem minek kell szitani a feszultseget.

2017. dec. 5. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!