Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó nem bírja 2 ember...

Robogó nem bírja 2 ember eltérő súlyát?

Figyelt kérdés

Van a páromnak egy robogója,ami a következőt csinálja:

ha egyszer ő ül rajta,egyszer meg én,akkor én alattam leáll.a kiindulás még oké.de jön egy icipici dombocska,ahol elszáll az ereje.elkezdem neki húzni a gázt,akkor dadog és leáll.jobbik esetben újra tudom indítani,de akkor már elinduláskor leáll.húzom a gáz,egy kiszáll belőle a lélek...volt olyan hogy el sem tudtam indítani...hazaviszem,a párom addig állítgatja a a benzin-keverék arányt ,amíg alatta nem lesz jó.onnantól kezdve ha ő ül csak rajta,semmi baja.

ennek is van valami automatája ami állítja a keverést nem?az hol van?vagy hogy néz ki?



2018. jan. 5. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

"ennek is van valami automatája ami állítja a keverést nem?"

Van hát. Valószínűleg karburátor az.

"az hol van?"

A lengőkar tetején, az ülés alatti rekesz alá eldugva csücsül.

"vagy hogy néz ki?"

[link]

Nagyjából így.

Valószínűleg a párod alatt sem működik tökéletesen a motor, csak ő már megszokta. Te ráülsz, húzod neki "tudatlanul", ő meg már ismeri az apró trükköket: most kezd elmenni a hangja, mindjárt megfúl, visszább veszek a gázból, amíg megtelik az úszóház, most már a fordulatot leejtve bizonytalan, kicsit húzni kell neki, mert túl magas a benzinszint, most épp van alapjárat, most nincs - nem kizárt, hogy néha, mikor nem látod, saját használatban is tekergeti az alapjárati állítócsavart (mert mást nem nagyon tud állítani egyszerű szerszámokkal, gondolom, nem fúvókázza át a karburátort minden ilyennél). Ő már hozzászokott, mi hogyan nem jó rajta, te pedig úgy használnád, ahogy azt az egységsugarú felhasználónak kell - neked elég csak a gázkarra koncentrálni, a karburátorban azért van annyi részegység, hogy megoldja a többit.

2018. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ó akkor ezt tudom hogy micsoda! Köszi!

Erre emlékszem,az elején közben-közben kipucolta,de lényegi javulás nem lett,és azóta annál a csavarnál állítgat amit említettél. Az lehet hogy akkor is bütykölheti mikor nem látom,de ha akkor megy el otthonról mikor én is ott vagyok,akkor sosem nyúl hozzá.pedig erre nekem is volt tippem,de mindig le lettem rázva...

2018. jan. 5. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!