Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vs dízel?

Benzin vs dízel?

Figyelt kérdés
A benzines autó erősebb mint a dízeles? Ha egy 1.8-as benzines motorral szerelt autót össze kellene hasonlítani egy ugyanolyan, 1.8-as dízellel, akkor miben tapasztalható eltérések vannak? Annyit tudok, hogy a dízel valamivel kevesebbet fogyaszt. Több márkánál is észrevettem, hogy a motorkínálat ugyanahoz az autótípushoz amíg a legkisebb választható motor benzinesben 1.6-os, akkor dízelnél 1,8 vagy 2,0. Ez talán azért, mert a dízel kicsit gyengébb, mint egy ugyanakkora benzines?

2018. jan. 17. 16:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, olyan is. Minden a konkrét motor kialakításától függ. 2000-es blokkból is ki lehet hozni több száz lóerőt, ha arra van szükség. (lsd. F1)


A #7-es meg orbitális badarságot írt, ment a piros kéz.

2018. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Bírom amikor a tédéít ilyen 1.4-1.6 szívóbenzinnel hasonlítják össze.

Szívóbenzint szívódízellel, turbóbenzint turbódízellel kell összehasonlítani. És mindkét esetben a benzines lesz az erősebb, igaz többet fogyaszt egy picivel.

Legyen a példa egy első generációs Octavia, 1.9 TDI 110 ló, és 1.8 T 150 ló. Na vajon melyik lesz az erősebb, gyorsabb? Hát persze hogy a zegykilectédéjí mer tol meg ülésbetapaszt hogy húbammeg.

2018. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12-es

Tudod jól, hogy nem okés a turbódízelt a turbóbenzinnel összehasonlítani, mert a használtautók között nincsenek olyan arányban turbóbenzinesek, mint turbódízelek.

2018. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13-as jó nagy hülyeséget írtál. Az összehasonlításnak akkor van értelme, ha 2 hasonló vagy közel azonos dolgot hasonlítunk össze. Ha az egyik motoron van turbo akkor a mésikon is legyen az összehasonlításnál. Nem számít, hogy melyikből van több vagy kevesebb.. HA TD akkor bnezin turbossal kell összemérni ha szívó akkor szívóbenzinessel ilyen egyszerű a dolog. Aki meg a 2.0 Tdi-t akarja a 2.0 szívó benzinnel összehasonlítani az nem ért hozzá vagy csak hülye somokeos.
2018. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én értem mit beszélsz, de amíg a 10 év körüli autók esetében egy 1.6-os turbódízel Focust nem tudsz összehasonlítani egy 1.6-os turbóbenzines Focussal, addig nincs miről beszélni. És számtalan ilyen példa van.
2018. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
Ráadásul ami sokakat megtéveszt hogy a benzinesnek ha oda lép az ember, jobban meg emelkedik a hangja, jobban elkezd "bőgni", és azt hiszi a legtöbb ember hogy ez akkor sokkal jobban húz is. Mig a dizelnek szinte nem is változik a hangja.
2018. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16- hülyeség, ha odalép a gáznak, akkor mind 2 fajta hangja megnő, főleg a dízelé, még jobban daráló hangja lesz és nyom egy nagy füst csóvát, míg egy benzines kicsit hangosabb lesz, nem kell a rádiót felhangosítani, hogy halld.
2018. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

John_McClane ha nem tudsz rákeresni az injektor témára, akkor tessék:

"Az injektor előnye a porlasztóhoz (karburátorhoz) képest, hogy pontosabban adagolható az üzemanyag mennyisége, így korszerű motorvezérlő elektronikával párosítva alacsonyabb fogyasztás és nagyobb teljesítmény érhető el. Ha azt halljuk, hogy közvetlen befecskendezés, akkor a benzin vagy gázolaj nem a szívócsőbe, hanem egyből a hengerbe érkezik"

Igaz itt a hibákról ír, de a rendszer lényege ott van:

[link]


Szóval el kellene már felejteni, hogy a benzines nem nyomatékos, meg nem erős, nem gazdaságos, nagyobb gázt kell adni, jobban kell pörgetni baromságokat. Nem a zastavákból, ladákból, régi daciákkból kell kiindulni.

2018. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Valaki írta, hogy a dízel lassú.


Nekem egy 1.6-os "kisdízelem" van átlag méretű autóban. 8,6mp alatt futja a 0-100-at, 225 a végsebessége. Nem mondom, hogy versenyautó és kimondottan gyors. De ha egy átlag autót nézünk, szerintem semmivel nem lassabb. Utcai használatra nekem teljesen megteszi, sőt kimondottan fürgének érzem.

Vásárláskor gondolkoztam ugyan ennek az autónak az 1.6T benzines motorján is. Nyomatékban, 80-120km/h közötti rugalmasságban elmarad, de lóerőben több és a 0-100 gyorsulása is csak 7mp.

De aztán megnéztem a spritmonitoron a reális fogyasztási adatait és kiszámoltam manyni rá az éves adó, megnéztem a specifikációjában hogy minimum 98 oktános benzin javasolt hozzá és elment tőle a kedvem.

Ha nem bértábla szerinti fizetésből élnék és mindegy lenne a fenntartása, akkor a benzinest vettem volna. De így szerintem teljesen jó kompromisszum a dízel. Abszolút nem érzem lomhának a forgalomban.

(Mielőtt valaki jönna a szervizköltséggel, az előző autóm is dízel volt. 288.000km-rel adtam el és semmivel nem költöttem rá többet mint ha benzinesem lett volna. A tankolásokon ez alatt viszont hét számjegyű összeg maradt a bankszámlámon. Arról nem is beszélve, hogy a mai turbó benzinesek is kezdik felvenni a versenyt bonyolultságban a dízelekkel. Ugyan úgy ott van bennük a kettős tömegű lendkerék. Sőt már részecskeszűrő is egyre többen lesz.)

2018. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Aki azt írja, hogy a dízel lassú, az vagy semmilyen dízelt, vagy csak szívódízelt vezetett életében
2018. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!