Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vs dízel?

Benzin vs dízel?

Figyelt kérdés
A benzines autó erősebb mint a dízeles? Ha egy 1.8-as benzines motorral szerelt autót össze kellene hasonlítani egy ugyanolyan, 1.8-as dízellel, akkor miben tapasztalható eltérések vannak? Annyit tudok, hogy a dízel valamivel kevesebbet fogyaszt. Több márkánál is észrevettem, hogy a motorkínálat ugyanahoz az autótípushoz amíg a legkisebb választható motor benzinesben 1.6-os, akkor dízelnél 1,8 vagy 2,0. Ez talán azért, mert a dízel kicsit gyengébb, mint egy ugyanakkora benzines?

2018. jan. 17. 16:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

"John_McClane ha nem tudsz rákeresni az injektor témára, akkor tessék: "


Ne haragudj, de de tudom mi az injektor, láttam már vagy kettőt közelről. Azt is tudom hogy működik az autó, köszi. Ellentétben ez amit írtál arra enged következtetni, hogy nálad nem világos valami :D


"A benzineseknél is már kb 20 éve lezajlott egy lényeges változás a befecskendezés terén, azaz nem szívó motorokat gyártanak, hanem injektorosokat, újabban pedig tfsi-ket."


Mer amelyik injektoros az már nem szívó? Minden injektoros motor feltöltött? :D


"Vagyis ugyan úgy fecskendezve kerül be a hengerbe az üzemanyag, mint a dizelnél, csak a gyújtás maradt gyertya. "

Maradjunk annyiban, hogy eléggé máshogy. Mechanikailag so-so összevethetők a CR dízelek a közvetlen befecskendezéses benzinesekkel, a többivel nem nagyon. Egy központi injektoros benzines hogy hasonlítanál akármelyik dízelhez? :)


" Vagyis ugyanolyan teljesítményű motornak ha mind 2 modern, nem ppl az egyik zastava, a másik tdi audi, hanem tfsi, sima injektoros és tdi-s, akkor közel azonos teljesítményű."


Ez sem igaz. Akkor lehet ezt elmondani, ha olyan kacifántos kritériumrendszert állítunk fel aminek max 1 motor felel meg mindkét oldalon :D


A TFSI meg egy márkanév a VW csoportnál. Vannak ettől eltérő megoldásokkal gyártott feltöltött közvetlen befecskendezéses benzinesek is.


Szóval köszi az oktatást, de van egy olyan sejtésem, hogy nálam több injektor pihen otthon a polcon, mint ahánnyal te eddig találkoztál. :D

2018. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!