Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani? Manuális...

Hogyan kell váltani? Manuális váltó?

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje vezetek.

De van egy kis bökkenő. Visszaváltáskor (főleg 4-ből 3-ba) berezeg az autó.

Most néztem egy videót, amiben azt mondja a srác, hogy visszaváltáskor egy pici gázfröccsöt kellene adni, hogy a fordulatszám megfelelő legyen(hiszen visszaváltáskor megnövekszik a fordulatszám).

Felkapcsoláskor pedig, inkább várni kellene, amíg visszaesik a fordulatszám.

De akkor hogy lehet gyorsan gyorsan felváltani?


Tehát a legfontosabb, okozhatja az a berezgést, hogy nincs megfelelő szinkronban a fordulatszám visszaváltáskor? És hogy ezen a gázfröccs segít?


A válaszokat előre is köszönöm.


2018. jan. 19. 18:52
 1/5 A kérdező kommentje:

az említett videó: https://www.youtube.com/watch?v=tpGsNXUlX1c

45 mp-től felkapcsolás

2:13-tól - visszaváltás

2018. jan. 19. 18:56
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd alapúl a videókat, az oktatód majd úgyis meg fog tanítani, felejsd el a gázfröccsöt az hülyeség, azt a versenyzők használják. Visszaváltásnál ne engedd fel egyből, ne dobd rá a kuplungot, hanem ott is csusztasd rá kicsit
2018. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit csúsztatni is kell a kuplungot, nem csak úgy leugrani róla. Csak érzéssel.
2018. jan. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mióta vezetsz, de előbb az alapokat kéne jól csinálnod, aztán jöhetnek a haladó technikák mint a gázfröccsel visszaváltás. Gyűjtsed a rutint szorgalmasan amíg már szinte részeddé nem válik az autó. Na majd akkor kezdd el tanulgatni a gázfröccsözést.
2018. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazándiból mar van hajtasim, es az oktatóm ilyenekről nem beszélt, en meg akkor nem is tudtam ezt meg kérdezni. Valahogy utólag mindig több kérdésem van.

Sokszor próbáltam mar csusztatni a kuplungot, visszavaltasnal, de ugyanúgy berezeg az auto. De ma kipróbáltam a gazfroccsot, ea működött.persze meg tanulni kell. Talan kétszer nem sikerült, de tobsszor sikerut, es szinte semmit sem lehetett erezni a valtasnal. Persze meg sokat kell gyakorolni.

2018. jan. 25. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!