Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így használható Magyarországon...

Így használható Magyarországon külföldi rendszámos autó?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim Németországban élnek, és lecserélnék az autójukat.

Szeretném megvenni tőlük a mostanit, de nem akarom átíratni, papírozni.

A terv az lenne,hogy marad az ő nevükön, én meg itthon használom német rendszámmal.

Minden az autóval járó költséget ők fizetnek, én meg nekik adom a pénzt.

3 havonta járunk ki, így a vizsgáztatással sem lenne gond.


Ennek van bármi akadálya?


2018. jan. 21. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
persze, csak annyi,hogy te azt nem vezetheted
2018. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Dehogyisnem, vezetheted te is, csak legyen valami kölcsönadási szerződés vagy ilyesmi.
2018. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Ez így teljesen legális.
2018. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Simán vezetheted ezekkel a feltételekkel.De és a de-n van a hangsúly.De ha te itthon használod és a Német járulékos költségeket a Német árak szerint is kell fizetned.Ezek a tarifák az itthoni átlag tarifák 4x-ese is lehet.

Jól gondold ezt át,mert amit neked ki kell küldened havonta,az az itthoni forgalmi össz költségek 4x lehet.

Mennyi ideig akarod használni?Ha sok évig,nem volna e olcsóbb hosszú távon,ha M.o helyeznéd forgalomba ezek költségeivel?

Nem tudjuk milyen,hány éves,milyen környezeti osztályba sorolt autó,mennyi a reg. adó,mennyi idős vagy? stb.

Számold ki a kalkulátoron,hogy neked mi a jobb.

2018. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hosszú távon ebben mi az "üzlet".

Németországban lényegesen magasabban az autóra fizetendő költségek, ha valóban odaadod a nagyszülőknek a pénzt, lehet rövid idő alatt többet fizetsz, mint amennyiért névre tudnád íratni.

2018. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Természetesen áron alul veszem meg a nagyszüleimtől.

A kocsi értéke Magyarországon olyan 3 millió forint lenne, én 1,5 milliót fizetek nekik.

A pénzt nem utalgatnám nekik havonta, ők mindent befizetnek, és amikor találkoztunk akkor fizetem amit kell.

Az ottani árakkal nagyjából tisztában vagyok, valóban olcsóbb lenne itthon, de van 1,5 millió forint előnyöm, és átírni, meg itthon fizetni a biztosítást stb...x év múlva sem lesz olyan jelentős különbség.

Pár évig biztos megtartom.

A családnevünk ugyanaz, úgyhogy ha megállít a magyar rendőr akkor gondolom nem kell sokat magyarázkodnom, hogy miért van nálam a kocsi.Meg ha nincs jelentve,hogy esetleg lopott,akkor eleve nem kell magyarázkodnom.

2018. jan. 21. 20:45
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Javíts ki ha tévedek, de a németeknél saját tulajdon a rendszám. Ha eladja az autót a rendszámot megtartja. Te behozhatod zoll rendszámmal, de nem használhatod csak 6 hónapig, aztán köteles vagy honosítani.

Egyébként se szabad Magyarországon külföldinek magyar rendszámos (kivétel a kölcsönzött autó), és magyarnak külföldi rendszámos autót vezetni.


Pisit olvasgass:

[link]

2018. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

2 hónapig Magyarországon voltam, és a rendőröknek szemet szúrt a német rendszámos autóm. Nekem 200 ezrembe került, és a rendszám levételébe.

Nem Magyarországra adózol, viszont az utakat koptatod. Ez jogsértés. Ráadásul mire lezajlott az ügy, a műszaki is lejárt, és nem érte volna meg trélerezni a kocsit. Eladtam fillérekért, papírok nélkül.

2018. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

7-es

Elmondta, hogy nagyszülei nevén marad az autó.


8-as

Mégis milyen indokkal vették le a rendszámot? Ez nekem furcsa.

2018. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 D. Brasco ***** válasza:
47%

Teljesen illegalis es ertelme sincs annak amit akarsz!

Illegalis mert senemet lakcimed nincs se nem hivatalos kolcsonzobol van a kocsi stb stb......ugyhogy ez már bukó!

Értelme nincs,mert a nemeteknel minde dragabb tehát spórolni sem fogsz semmit stb stb

2018. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!