Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így használható Magyarországon...

Így használható Magyarországon külföldi rendszámos autó?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim Németországban élnek, és lecserélnék az autójukat.

Szeretném megvenni tőlük a mostanit, de nem akarom átíratni, papírozni.

A terv az lenne,hogy marad az ő nevükön, én meg itthon használom német rendszámmal.

Minden az autóval járó költséget ők fizetnek, én meg nekik adom a pénzt.

3 havonta járunk ki, így a vizsgáztatással sem lenne gond.


Ennek van bármi akadálya?


2018. jan. 21. 18:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
csak és kizárólag az vezetheti a külföldi rendszámos autót akinek a nevén van, és külföldi a bejelentett lakcíme
2018. jan. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ez biztos nem így van, számtalanszor vezettem külföldi rendszámos autót, apukám is vezette a nagyszüleim autóját, sosem szólt érte a rendőr.
2018. jan. 22. 16:37
 13/21 D. Brasco ***** válasza:
Nem szólt......mert valoszinuleg akkor egyszer allitott meg......de ha varosban egyfolytaban hasznalod mit gondolsz nem fogsz feltünninsenkinek?!?
2018. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ááá, senki más nem jár német rendszámos autóval, a kérdezőt egyből felakasztják, ha kiszűrik...
2018. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem a rendőr az érdekes, az vagy foglalkozik vele, vagy nem.

A kérdés, hogy hosszú távon miért éri meg a sokszorosát fizetni a kifizetni a németeknél biztosításra, adóra.

Plusz rizikó ebben még az esetleges baleset okozás, ha a biztosító nem is vállallja a kárrendezést, mert illetéktelen személy vezette az autót, és azbokozott kárt, a drága biztositás ellenére a kérdezőnek ki kell fizetni.

A regisztrációs adó, átíratás költségén akar spórolni, holott hosszú távon lehet a német rendszám többe kerül.

2018. jan. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mint írtam, jogsértést követtem el. A rendőrök még a szélvédőre ragasztott autópálya-matricákat is végignézték, hogy mikor jártam utoljára külföldön. Szó szerint útszéli kihallgatás volt.

Köszönöm mindenkinek, hogy lepontozott. Remélem mindegyik patkány így fog járni. 700 ezer forintom lett oda emiatt.

#8 voltam.

2018. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mondok valamit...átírni 250 ezer ft lenne, és a biztosításra éves szinten fizetnék mondjuk 80 ezret.

Németben meg fizetek éves szinten 200-at biztosításra.

5 év múlva 1 millió csak a biztosítás német papírokkal.

Magyarországon 5 év múlva 5x80 400 ezer plusz átírás 250=650.

350 ezer forint a különbség 5 év alatt a két ország között, és én 1,5 millióval olcsóbban jutok a kocsihoz...nem oszt nem szoroz.

A rendőr meg nézheti az én külföldi matricáim, hisz már rég nincs.Na meg amúgy is 3 havonta járok ki.

Meg azt nem értem,hogy mi köze ahhoz,hogy egy Németországban élő rokonom autóját vezetem tartósan?Kölcsönadta nekem.Tiltja a törvény,hogy tartósan használjam más autóját?

Jó,hogy 17 évesen nem vittek be amikor mindig apám kocsijával jártam.

2018. jan. 23. 06:30
 18/21 anonim ***** válasza:
igen tiltja, hogy külföldi autót használj tartósan ha nincs kintk címed
2018. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

De az autó nem az én nevemen van.

Azt pedig nem tilthatja,hogy más autóját használjam, legyen annak bármilyen rendszáma.

2018. jan. 23. 18:56
 20/21 A kérdező kommentje:

A szomszédom 5 éve Ausztriában dolgozik, heti 4 napot van kint, 3-at itthon.

Az édesapja nevén van az autó, mert neki nincs bejelentett lakcíme, és soha nem szóltak neki a rendszám miatt.

2018. jan. 23. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!