Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 14 évesen autóval jogsi...

Ha 14 évesen autóval jogsi nélkül megállít a rendőr szabhat ki pénzbírságot?

Figyelt kérdés
Vagy csak enyje benyje aztán ennyi..?
2018. jan. 31. 19:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszóval : azért ne mert hülyevagy fiam. Jó barom szüleid lehetnek. Az ilyeneket be a gázba...
2018. jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne, mert ha balesetet szenved ez a nagyon okos és ügyes 14 éves, akkor a biztosító semmit nem fog neki fizetni, mivel nincsen érvényes jogosítványa.

Gondolom örülni fogsz, amikor adósságba vered a szüleidet, mert mondjuk meghúzol egy vadiúj mercit.


Ha rendőr elkap, akkor 45 ezer helyszíni bírság és max. 2 év eltiltás jár. De aki a vezetést átengedte (az autó tulajdonosa), az is kap büntetést.

2018. febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
14%

Nem büntethet meg.

Mert 14 évesen még nincsenek rendőrök.

Csak 20 év felett fog büntetni.

2018. febr. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Olyan erőszakos itt mindenki, nem tudom miért van ekkora utálat mindenkiben
2018. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Látom hogy mindenki azt hiszi hogy nagy luxusautókkal járkálok,de felvilágosítalak benneteket hogy csak egy Suzuki swift... Ahogy több kommentet is olvastam, inkább kimegyek a határba, és ott vezetek nem pedig városban. :D
2018. febr. 2. 16:24
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

45 helyszíni, 90 a csekkes. Anyu/apu kap egy 25 helyszínit vagy egy 50 csekkest. Téged eltiltanak 2 évre a jogsiszerzéstől. Ez az alap. Ha valakinek nekimész akkor százezrekről indulunk.


Ezt a 14 évesen így úgy vezetünk dumát hagyjuk már, azért mert tudsz váltani meg a kuplungot használni attól még nem leszel jó vezető LOL MÁR. Biciklivel nem tudtok normálisan menni...

Kiküldenélek a belvárosba b#zdki aztán megnézném mikor rinyáljátok el magatokat két kereszteződés után.

2018. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
25%

Akkor elmondom nektek hogy én 13 évesen keztem az autóvezetést . :D


délutánonként és este.. leginkább kisebb utakon mentem meg a belső sávba szabályoknak megfelelően stb..


Nem kell lenézni a fiatalokat, mert elég nagy érzékük van hozzá, ha csak magamból indulok ki akkor igen !


Amint lehetett mindenre megszereztem a jogsit A,BE,CE,DE,TR PÁV 1 2 teherautóztam és buszoztam valamint bele mélyedtem a trolibusz világába is . :)


Igaz hogy nem most volt hanem a 2000 res évekbe, kicsit más volt a közlekedési morál és tudtuk a dörgést...


No alkohol és no vagánykodás! Soha nem buktam meg apám a rendőrségen dolgozott lehet hogy ettől voltam kicsit bátrabb ..


De nem jelentett problémát, elég fiatalon neki álltam vezetgetni, apám mindent elmagyarázott és megtanított nekem !


Már akkor hibátlan tesztlapokat csináltam, és szerintem jobban tudtam a szabályokat szóban elméletben, és gyakorlatban is mint aki jogsival rendelkezett.


A vezetés nekem egyfajta szerelem , és nagy hobbi volt 750 ezer leigazolt kiló méterem van Volánbusz Zrt és BKV Zrt .


Egy cseppet sem bántam meg az akkori bűnözésemet . :D

Kiváló vezető voltam és nagyon előre látóan közlekedek a mai napig is!


Igaz már nem szeretem úgy a vezetést mint egykor.. csak a saját autómat vezetem.


2015 ben gyökeresen megváltozott az életem .. a tömegközlekedéssel teljesen felhagytam, és az informatika szoftverüzemeltetés, játéktervezésre tettem az eszemet.


Mai napig is ebben a szakmában dolgozom, természetesen ugyan úgy 102 es kódos jogsim van ... nem vetettem ki a nagy kategóriákat ... mert úgye így 5 vre kapom 101 esel meg 10 évre kapnám.


Már nem vonz a nagy autó és a busz sem mint annak idején.. nagyon jó buli volt.


Elég korán megismerkedtem még annak idején a Moszkva téren buszvezetőkkel 15 éves voltam amikor garázsmenetbe utasvilágítás nélkül vezethettem !


Nagy élmények voltak és nagyon tetszett .. Automata váltó húúúú könnyebb volt vezetni szó szerint mint az autót . :D


Igazából aki közlekedés szerelmesei közé tartozik az megállíthatatlan ezt tudom magamról! :)))

2018. febr. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá tennék hogy a kategóriák módosultak!


AM = 14 ÉV

A1 = 16 ÉV

A2 = 18 ÉV

A = 24 ÉV illetve 20 éves kortól bejegyezhető 2 éves A2 vel rendelkezőknek!

B = 17 ÉV

C = 18 ÉV

D = 21 ÉV

CE = 18 ÉV Ha folyamatos két éves vezetői engedély van!

DE = 21 ÉV CE vel megadják a DE t !

TR és Villamos = 20 ÉV


Mert volt egy rendelet amikor a C 18 helyett 21 volt a D 21 helyett 24 volt most szerencsére ez vissza van állítva az eredetire..


Megjegyzem AM = Segédmotor 14 éves kortól megszerezhető , és szerintem veszélyesebb mint egy autó!!!

2018. febr. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
Na tessék, itt egy jó példa, nem értem miért kell azonnal a legrosszabbakat feltételezni egy korcsoportról. Bár mondjuk megnézném azokat az embereket, akik ide kommenteltek lefikázással, hogy ők hogy vezetnek. Jó nagy szájuk van, kíváncsi lennék pl esőben meg hóban mennyire vezetnek felelősség tudatosan. Lassítanak-e amikor látnak egy pocsolyát egy ember mellett, jeges autópályán nem nyomják-e úgy mint az őrültek, ködben nem baromkodnak-e, türelmesek másokkal szemben, nem tolják le az útról meg nem dudálják villogják szét a másikat, egyáltalán képesek-e az autóval olyan tempót menni, ami az útviszonyoknak megfelelő-e? A listát tudnám sorolni, és akkor jogosan megkérdezem, hogy az olyanok akik ezeket nem képesek figyelembe venni (csak úgy hozzáteszem 14 ÉVESEN, mekkora csoda, 14 évesen ilyen hozzáállással vezetek) azok itt mit akarnak?
2018. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

29 tehát te most olyan nagy ember vagy, mert 14 évesen szabályosan vezetsz?

(ami amúgy nem igaz, mivel nincs jogosítványod)

2018. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!