Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Tehát itt vagyok 21 évesen, 3 éve vezetek. Eleinte családból megkaptam egy '97 es 1.3as suzukit. Tökéletes volt és most is az, de nyilván lassan többre vágynék. A suzira kb ha évi 1x költeni kell valamit átlagban, akkor sokat mondok..tehát pont jó nekem.


(Nyilván most tipikus hülyegyereknek néztek,de nem. Nem csajozni kell verda, 5 éve élek párkapcsolatban, 17 éves korom óta dolgozom és most egyetemre is járok mellette)

Szimplán csak többre vágyom. Az évek alatt összespórolgattam pénzt az első igazi autómra. Ez a suzi eladásával 700 ezer körül van. Esetleg kicsit több, ha komolyabb autó jön szóba, akkor lehet, hogy ki lennék segítve. De lényegre..


Eleinte úgy voltam vele, hogy nekem vagy mazda 6om lesz vagy semmim..nem vészes szervizelés, tetszik minden..viszont gyors utánaolvasások után csalódnom kellett hogy a 2002 körüli mazda3/6-ok rohadnak.. ezután jött az újabb szerelem: g astra coupe..erről egy ismerősőm beszélt le nagyon gyorsan, hogy neki szervizben állt..ezután nagyon sok autót néztem már..alfákat, golfokat, de mindig odajutok hogy 15 éves példányok egyszerűen lutrik, hogy nem lesz e minden baja.. ezután ajánlották, hogy vegyek egy a3 as 1.8as audit. Kinevettem, hogy drága a fenntartása. Utánaolvasa jöttem rá, hogy a kisebb dolgok annyira nem is vészesek, de utána belefutottam, hogy egy váltó gebasz után 2-300 ezret rá kell költeni..

Kezdek teljesen kiábrándulni ebből az autóvásárlásból. Egyetem mellett max havi 100-120akat keresek össze, és abból mégis mivan ha jön pl. a váltóhiba vagy bármi..

Ti mit tennétek a helyemben, esetleg valami ötlet, tapasztalat?


Egyébként benzinesek nézek, mert napi átl. 20km-t megyek..heti 1-2x megyek max. nagyobb útra. Pedig sokan ajánlottak 1.9 tdi-ket is, hogy fiatalosak, és megbízhatóak..de kezdem úgy érezni, hogy ez az egész használtautó vásárlás egy kva nagy lutri, amibe nagyon csúnyán bele lehet taknyolni..


2018. febr. 26. 02:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Maradjon a Suzuki, spórolgass még, az egyetem után pedig úgyis jobban fogsz keresni, majd akkor megteheted, hogy jobb autóval járj. Elárulom, hogy két millió Ft körül is erősen válogatni kell az autók közt.
2018. febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban lutri. Karbantartottság függvénye mennyire nyúlsz mellé.

Nem írok regényt...

Két autó a családban:


'98-as E39, 2.8L:

Igényesen karbantartom én magam, előző tulajok gondatlanságai kijavítva, teljes futómű restaurálás!

Rengeteg apróság pótolva, cserélve.

3 év alatt picivel több mint 3M. ment rá!


'00-es Peu206, 1.1L:

Igényesen karbantartom én magam, előző tulajok gondatlanságai kijavítva!

Rengeteg apróság pótolva, cserélve.

2,5 év alatt picivel több mint 440e. ment rá!


A prémium márkák azért kerülnek többe a fenntartást tekintve, mert általában vagánykodni kívánók veszik és használják, csak a küllem fontos nekik, majd amint érkeznek a komolyabb javítások eladják egy palimadárnak!

2018. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tartsd meg a mostanit , az egyetem végéig. Majd ha befejezted a sulit lesz pénzed jobbra is.

700000-ből nem tudsz jobb autót venni a mostaninál, és még le is kell szervizelni, átíratni.

2018. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is mindig erre jutok, hogy akkor maradjon egyelőre aztán majd meglátjuk.:)
2018. febr. 26. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezért is mondják az okosok,hogy az autót nem megvenni nehéz,hanem fenntartani....és milyen igazuk van.A suzukinál igénytelenebb autó,amit fillérekből lehet üzemben tartani,nem sok van.Havi 100-120ezer Ft-ból nem fogsz tudni mást üzemeltetni.Nekem is elég karcsú a fizetésem,de jobb kocsira vágytam mint a swift.Eladtam és vettem egy nagyobb autót.Meg is bántam.
2018. febr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok, egy újabb ,2007 körüli swiftre váltásnak lenne értelme, vagy velük már több a gond?
2018. febr. 26. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás.Sok v
2018. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sok van belőle,ezért lehet válogatni.Kicsit túl vannak árazva.Még az Ignis is alternatíva lehet.Nekem wagonr+ volt.Sok ember idegenkedik tőle,pedig megbízható autó.Kicsit imbolygott az országúton,de városi autónak kiváló.
2018. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!