Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B katekorias jogsival lehet...

B katekorias jogsival lehet vezetni quadot?

Figyelt kérdés
hallottam hogy x kg-ig lehet quadot hajtani B jogsival ez igaz?
2018. márc. 8. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen járműként van nyilvántartva. Ha segédmotoros kerékpárként, akkor lehet.
2018. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő feltételek teljesülése esetén olyan járműként lesz nyilvántartva, hogy vezethető lesz B-vel. Vagy A-val, vagy közútra sem lesz vihető.
2018. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Quadok többsége nem vehet részt forgalomban így ennek használata jogosítványtól független. Aminek van papírja ahhoz A kategória kell.
2018. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom igen, de csak közúton azt amelyiket le lehet vizsgáztatni, és van rendszám rajta.
2018. márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

B kategória mellé kapod a B1-et is, az pedig feljogosít szinte bármekkora quad vezetésére. Illetve pontosabban 400 Kg-ig, de most megnéztem egy 600 köbcentis Yahamát az is csak 200 Kiló, úgyhogy gyakorlatilag mindent, 400 fölött a nagyobb több hengeres UTV-k, XTV-k vannak inkább, de még azokból is sok van 400 Kg alatt.


A kérdés inkább az melyik quadnak van forgalmi engedélye, mert nem soknak. Használtan a legtöbbön nincs rendszám, de milliókért árulják...

2018. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!