Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál racionális...

Autóvásárlásnál racionális döntés, vagy egy "álom? "?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rendkívüli mód rajongok a BMW márkáért.Soha senkinek nem volt a családban, sem régi sem új.

Jelenleg Volkswagenem van, nincs vele különösebb baj, megbízható, de már régi,csere érett.


Most lenne pénzem egy 15 év körüli BMW-re, és bár az életkor nem érdekel, de tudom,hogy ennyi pénzből pl sokkal megbízhatóbb, és fiatalabb Volkswagent lehetne venni.(és még sok más kevésbé szervizigényes,olcsón fenntartható márkát)

Rengeteg információm van a BMW-kről, bár ez mind lexikális tudás, ha gyakorlatban nem is, de fejben annál többet tudok róluk.


Viszont félek megvenni egy ilyen autót.

A különböző fórumokat évek óta olvasom, látom,hogy kinek mennyi minden baja van az autójával, sokan köpnek a BMW-re amit egyrészt sok tahó tulajdonos miatt érdemelt ki a márka.

Na, én ebbe sem tartozok bele, és soha nem is akarok.

Nézem a hirdetéseket, eldöntöm,hogy BMW-t veszek, stresszelek,hogy jaj de mennyi baja lesz, milyen költségeim lesznek.

Aztán úgy döntök,hogy más márkát veszek, egy racionálisabb döntést hozok.

Ekkor pedig újra rettegés fog el,hogy megbánom, és egy olyan autóval kell járnom, amit nem szeretek,amiben nem érzem jól magam, amire nem nézek vissza a parkolóban.

Nem arról van szó,hogy nincs pénzem szervizre, csupán arról,hogy nem erre akarom elkölteni a pénzem (már ha nem muszáj).

Nyilván bármilyen használt autót veszek a kockázat benne van, de lássuk be,hogy egy valamikor prémium autónál erre több az esély.


A kérdés,hogy aki volt hasonló helyzetben mit választott?Mit javasoltok nekem?


2018. márc. 10. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

E46 vagy E39? Esetleg E60? Végül is mindegy. Eljárt felettük az idő, és a fiatal boyracer tulajdonosok nagyon leélték ezeket az autókat.

Nekem is volt egy ilyen BMW-t akarok időszakom, megnéztem vagy 15 e46-ot, mind garázsban tartott, kevés km-es autó volt (ja persze). Végül nem vettem meg egyiket sem. 1,3 millióért rohadt, karácsonyfa a műszerfalon, szétmálló beltér...

Amúgy a VW is nagyon túl van árazva, hasonló áron van egy 15 éves VW mint a BMW.

2018. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A jó édes ***** válasza:
BMW-ből is tudsz venni valami fapados sor4-es modellt - eleve úgy kell beállítani a keresőt, hogy csak szövetkárpitos, 120 lóerő alatti, magyar forgalomba helyezésű autót keresel, s találni fogsz. Más kérdés, hogy még így is kidobsz vásárláskor az ablakon egy csomó pénzt, mintha ugyanezt Renault, Opel vagy Toyota csomagolásban vennéd meg, s az alkatrészárak is magasabbak lesznek valamivel. De ha neked a bajor címer megéri ezt a néhány százezer forintot, akkor lehet racionális döntés. Viszont pusztán műszakilag és anyagilag nem indokolható - sőt, ellenjavalt egy ilyen autó vásárlása.
2018. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért kéttéenyzős dolog.

Az álomautó általában azért álomautó, mert nem racionális döntés.


Nem írsz pontos típust és keretet, de E46-ra tippelnék. Ha akkora a lexikális tudás, ahogy írod, akkor pontosan tudod, hogy mivel jár egy BMW tartása, ergó, el tudod dönteni, hogy belefér-e a keretbe. Csak a szokásos jó tanácsokat lehet mondani.

Kell vinni hozzáértőt a megtekintésre, és e46-nál különösen a kínálat felső szegmensében kell nézelődni.


De elmondom az én esetem, háta okulsz belőle valamit.

Nekem az álom egy VW "sportkocsi" volt (előtte is VW volt, márkahűség, S&C stb), amikor az előző kocsimban beadta a kulcsot a klíma (nyár közepén), két hónapig ezen agyaltam, meditáltam, osztottam szoroztam. Nem érte meg javítani, úgy terveztem, hogy egy éven belül cserélem a kocsit, és jó klímával se ment volna el többért és a várható ár kb 10%-át kellett volna rákölteni. Tudtam, hogy a vételárat is nehéz lesz összerakni az "újra", de utána még elég költséges első szerviz, átiratás stb stb. húzós lenne. De nem bírtam ki, júliusban, a 40 fokban autóztam órákat, megnézni azt a kevés eladó példányt ami megfelelt volna. De egyik sem jött be élőben, még a szerelőt se vittem el átnézni.

Aztán az utolsó hirdetés, amit már csak kínomban hívtam fel, hogy úgy is drága, rossz képek, hiányos leírás stb, hogy ne kelljen belátnom, hogy ezt buktam, bejött. De annyira, hogy gyakorlatilag ott helyben meg kellett volna venni. De próbáltam visszafogott maradni, eladó sem szívesen vált volna meg tőle, szerelőt elvittem, megnézte, bólintott, ment megint az időhúzás. De akkor már tudtam, hogy ezt most meg kell lépni akárhogyan is. Meghirdettem az enyémet, két nappal az új vétele előtt elkelt. Mák. Az eladó is belement, hogy akkor fájó szívvel, de megválik tőle.

Volt két három húzós hónap anyagilag, és költöttem rá, mert kellett ezt azt (esedékes nagyszervíz), de azóta szó szerint vigyorogva ülök bele minden egyes nap. Párás tekintettel nézek vissza rá a parkolóban...

Száz szónak is egy a vége, ha utánajártál a típusnak pontosan tudod mire számíts, ha van rá keret, vágj bele. Szard le ki mit gondol. (Én is megkaptam már a mosóban, hogy ilyen autó, hogy lehet dízel+automata, de egy cseppet nem érdekel) De legyél türelmes, ha kell keress hónapokig, amíg meglesz a tökéletes vétel. Szóval hajrá!

2018. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nekem nem a márka miatt kell.

Gyerekkorom óta a szerelmese vagyok a márkának, a formavilágnak és úgy mindennek.

Sok más autó tetszik, de mindig a BMW-re lyukadok ki.

Egyébként 5 millió forint tartalékom van, ebből 2 milliót szánok autóra, konkrétan 1,5 millióért venném a 15 éves autót, 500 ezret rákölteni, és még 3 millió van ha kell.(de ne kelljen)

Az E60 már vagy inkább még más világ, azaz nem átlag embernek van a kiadások miatt.

Egy E39 vagy E46 jobban fenntartható szerintem.

2018. márc. 10. 20:30
 5/15 A kérdező kommentje:

A te elképzelésedben számomra az álomautó mindig az aktuálisan új modell(ek), amik csak akkor lesznek számomra is elérhetőek, ha eltelik 15-20 év.

Egyébként köszönöm a válaszod, tartalmas, és hasznos volt!

2018. márc. 10. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:

"5 millió forint tartalékom van, ebből 2 milliót szánok autóra, konkrétan 1,5 millióért venném a 15 éves autót, 500 ezret rákölteni, és még 3 millió van ha kell."


Ennyi erővel fogd meg azt az 5 milliót, öntsd le benzinnel és gyújtsd fel.

Ennyiből teljesen élhető új vagy pár éves autókat lehet venni (ha mindet erre szánod).

Biztos nem egy 15 éves hülyegyerek BMW-re költeném.

2018. márc. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
E39-et 1 millió alatt is kapsz jót igaz nagy szerencse kell hozzá, de 1 millió fölött meg hozzá nem értőnek kell lenned hogy vegyél egy hulladék roncsot. Az E46 azzal csak a baj van, sokkal költségesebb fenntartani, nem valami jó konstrukció azt leszámítva hogy szép, az E39 az már más, az is szép de sokkal masszívabb. Ebből az 5 millió, 2 millió tartalék, ráköltesz ennyit meg annyit és marad annyi tartalékba... az jön le hogy itt hülyéskedsz, fantáziálgatsz mint egy kisgyerek.
2018. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom nekem szántad-e, de nem gondoltam, hogy új kell...

E46-ra tippeltem, az enyém sem új, 2009-es autó...

E46 is kijön 1,5 millióból vállalgató állapotban, nyilván motor terén kell kompromisszumokat kötni. De ennyi lóvéval, ha ez az álom akkor lépd meg. Én személy szerint inkább többért vennék egy E92-t, ha mindenképpen ez a vonal, de ezt neked kell tudni. Azért az mégis újabb, frissebb, tovább autó marad, az E46-okat is támadgatja már a rozsda, és azt ha elkezded nagyon sokba kerül és sose lesz tökéletes a javítása. De ezt neked kell eldönteni

2018. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron vettem a hobbi sport autómat ami szintén egy régi álom volt, totál irracionális döntés volt, de most volt rá lehetőségem ezt meglépni, most vagyok olyan élethelyzetben hogy a mindennapokban nincs szükségem autóra, igy tudom nélkülözni ha kell, és nem volt szempont hogy alacsony költségvetésű legyen. És biztos vagyok benne hogy minden egyes nap bánnám, ha hagytam volna elúszni a lehetőséget, mert lehet később nem adatott volna meg ez. Ja és nekem nincs mellette 3 millió tartalékom. Amit viszont jó szivvel tudok tanácsolni, én csakis E46-ot, 330Ci-t vennék, már kezd felfele menni az áruk, az másfélből nem lesz meg, de a tapasztalataim szerint másfélért sem fogsz már egy jó kéziváltós benzines coupét kapni. A kérdésedből itélve, nem gondolnám hogy tipikus bmw-s hülyegyerek lennél, azok rohangálnak a 1-2 ezer eurós lefingott 320D-kkel, ha ez neked egy gyerekkori álmod, valósitsd meg! Ha meg is bánod, vagy kiégsz, megunod akármi, elpasszolod, úgyis lesz rá vevő és az élet megy tovább.
2018. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha van 5 milliod es tenyleg BMW kell akkor nezz egyet inkabb 4-5 millio kozott amit magyarorszagon helyeztek forgalomba es vezetett szervizkonyves.

En a helyedben vennek egy 2-3 eves autot ami nem BMW hanem valami japan es ha keves kmeset, vezetett szervizkonyveset veszel akkor 10 evig nem kell autot venned.

Mi most vettunk a felesegemnek egy 2 eves Corollat. Hitelre is megerte megvenni mert legalabb 10 evig hasznalni fogja es ha vigyazunk ra akkor olajcseren kivul gyakorlatilag mast nem kell csinalni.

2018. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!