Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16 éves mozgássérült vagyok...

16 éves mozgássérült vagyok de tudok jàrni hallottam van, hogy vizsga automata váltós autóra mozgàssérültként vizsgázhatok ha nem is manuális de autómata váltós autóra?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 11:27
 1/2 Hovarju ***** válasza:

Ha az orvos megadja az engedélyt, akkor igen. A jogosítványodba be fog kerülni, hogy csak automatát vezethetsz.

Kérdezősködj autós iskoláktól a vezetés feltételeiről.

2018. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban, településen élsz?

Nincs minden autós iskolában mozgáskorlátozottak számára átalakitott tanuló autó, de a lényeg, hogy az említett lehetőség létezik, ha nem is feltétlenül ott, ahol élsz.

Az sem bizos, hogy neked átalakított, vagy automata váltós autót kell majd vezetned, attól függ, tudod-e biztonságosan kezelni a pedálokat, mennyire tudod használni a lábaidat a vezetéshez.

Első lépésben a háziorvossal kell erről egyeztetni, aki tovább fog küldeni különböző szakorvosokhoz, stakvéleményt kér, és amennyiben elsőfokon alkalmatlannak nyilvánítanak, az nem azt jelenti, hogy nem vezethetsz, hanem másod fokon egy orvosi bizottság, kiegészülve egy műszaki szakértővel, meghatározza, hogy milyen feltételekkel vezethetsz autót (pl automata váltó, kézi működtetésre átalakított gázkar, kézi vezérlésre átalakított üzemi fék, vagy bal lánbal működtethető pedálok, szervó kormány, stb - a te egészségi állapodat figyelembe véve)

Vannak mozgáskorlátozottak, akiknek a járás nehézkes, de pedálokat tudnak biztonságosan kezelni, ők vezethetnek korlátozások nélkül - ezt az orvosok döntik el.

2018. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!