Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feltengely csukló csere...

Feltengely csukló csere otthon? Nehéz? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Opel astra g 1.4
2018. márc. 26. 09:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem, hogy én eleve ugy szántam rá az időt, hogy miután leszedtem, legyen időm újat venni. Ugyanis nem találtam meg konkrétan, hogy pontosan hány bordàs kell.Legalább 3 különböző fajta jöhetett szóba. Így inkább leszedtem, megszámoltam, elmentem és vettem egy ugyan olyat.
2018. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocs, de még valami eszembe jutott. Ha úgy érzed, hogy a gumiharang rögzítő gyűrűkkel nem boldogulsz, nyugodtan használj egy jó erős gyorskötözőt. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb is. Nekem legalabbis bejött, és biztosabbnak is érzem mint amiket a gumiharanghoz adnak.
2018. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Még valami lemaradt. Remélem ez az utolsó. :) :) :)

A féltengely váltó felőli végére nagyon vigyázz. Tengelyre merőleges iranyban6, csillag alakban van rajta pár görgős csapágy. Ha nem figyelsz, ezek könnyen széthullanak. Én ezt egy egyszerű szigszalaggal oldottam meg. Simán körbetekered őket, hogy a külső gyűrűk és a kis görgők ne essenek le, miközben a másik oldalon ügyködsz. Ha végeztél, óvatosan leszeded a szigszalagot, és mehet vissza a váltóba a tengely.Ne törődj vele hogy zsíros,maradjon is olyan. Tekerd rá a szalagot nyugodtan. Ha letörlöd a zsírt, könnyebben széthullik, hiszen az tartja össze csak. Természetesen amiket leirtam, saját tapasztalat, saját autón. Nem biztos hogy nálad is pont igy lesznek.

2018. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Néhány dolgot én is magam csinálok az autómon. Most lesz féltengelycsukló cserélve rajta. Sajnos nincs műrlyem vagy fűtött garázsom, de magam is megoldanám. Az én jótanácsom YOUTUBE! Nagyon jó videók vannak fenn! 🙂
2019. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Hmmm. Most nézem csak, hogy másfél éve kérdezted 🙂! Úgyhogy bocs...
2019. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!