Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék vásárolni?

Logout99 kérdése:

Autót szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autót szeretnék vásárolni, de nem tudom hogy mi lenne a legjobb döntés. Három autó között vacilalok. BMW 320/318 2007es évjárat. Volkswagen Passat 1.9 Tdi szintén 2007-2008as évjárat. Opel Insignia 2009-2011 2.0 ctdi. Anyagi keretem 2millio forint,ez a három típus tetszik a legjobban. Km futás nagyjából ugyanannyi, 220-250ezer. A kérdésem, mik a tapasztalatok, valakinek van e konkrét tapasztalata az említett autókról??

Köszi mindenkinek



2018. ápr. 13. 06:21
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Km futást nem feltétlen kell elhinni. Bár nem lehetetlen, de 10 éves Passatban nem ez a jellemző,inkább a másfélszerese, duplája. Egyébként ezek közül szerintem a Passat a legjobb választás. Bár BMW-nél nem írtad, hogy dízelre gondolsz-e, és melyik változatra. Az E90 korai 320d-k még tudtommal nem rosszak. A későbbi, 177 lovasnál láncproblémák lehetnek, és nem olcsó a cseréje.

Ilyen Insigniát én egyszer vezettem, szerintem borzalom. Iszonyatos turbólyuka van, méretéhez képest szűk a beltér, a zajszigetelésével sem voltam elégedett.

2018. ápr. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A km futást minden esetben ellenőrizni fogom, be fogom vizsgáltatni. BMW 320d,318i,most ezt a kettőt nézegetem. Nemtudom hogy a 2007es évjárat mennyire korai,navigacio is van benne. Egyébként mind a 3 autó kombi. Csak kombit szeretnék.

Köszi a válaszod.

2018. ápr. 13. 06:45
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Passat tényleg jó autó, minőségre, kényelemre, de borzalmasan nagy a súlya, és orrnehéz. Az 1.9 PDTDI nem rossz motor, a 2.0PD-t kerüld, de ilyen korban a 220-250 ezer km nehezen hihető. Valamiért itthon az összes dízelt erre tekerik évjárattól függetlenül, fura :D De ne aggódj, egy reális 300-400 ezret futott se lehet annyira rossz vétel, ha karban volt tartva. Inkább mint egy gányolt félmillióról 220-ra visszatekert :)


BMW-t nem vennék, a jobbak egyébként is drágábbak ezekben az évjáratokban, de azok is időzített bombák.


Az Opelt jellemezték előttem, egyetértek.


Viszont én elgondolkodnék egy 2 literes szívóbenzin Mazda 6-on is. Egy gyengepontja van, a rohadás, viszont ennyiért bőven van jó állapotú, ha találsz olyat ami időben alváz és üregvédőzve volt, az is jó vétel lehet.

2018. ápr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, több ponton is egyet értek veled. A Mazda 6 is napirenden volt, pont a rohadas miatt vettem le a képzeletbeli listáról. Tényleg félek kicsit a BMW től, de gyerekkori "álom" :) és nehezen mondok le róla, de most elkezdtem húzni a passat felé. Mindenki azt ajánlja.
2018. ápr. 13. 06:56
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
Ha ez a konkurencia akkor a bmw-t tenyleg hanyagold......foleg a 18i-vel!
2018. ápr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

#3-as vagyok. Ha BMW gyerekkori álmom lenne, akkor mondjuk én 325Ci alá nem adnék, de inkább egy 330Ci E92 coupét vennék kéziváltóval. Persze fenntartás miatt totál irracionális döntés lenne (egyébként nekem ez rajta is volt a "képzeletbeli listán" de sajnos annyira ritka ez az összetétel hogy még meg se tudnam nézni egyet se), de én hobbiautónak kerestem.


Viszont ha a Mazda 6 rajta volt, szerintem tedd rá vissza. Ha a Passat B6 és a Mazda 6 közt kéne választanom, inkább keresnék egy alvázvédőzött Mazdát, kicsit puritánabb beltérben, mint általában a japánok, de szerintem egy sokkal jobb autó a Passat B6-tól ha a vezethetőséget és a megbízhatóságot vesszük figyelembe.

2018. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

320

De kétmillás BMW-nél nem filléres a szervíz

2018. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem mindenképp a BMW viszont ne a dízelt vedd!
2018. ápr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!