Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok mondani autókímélő...

Tudnátok mondani autókímélő vezetési szokásokat/technikákat?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem meg az első autómat,igaz már több mint 1 éve van jogsim de eddig a szüleimét használtam.Egy 2004/10 hónapi Seat Leonról van szó.Eddig a fogyasztásra és az autó kímélésre nem igazán figyeltem oda.Tudnátok tanácsokat,tippeket adni,hogy mivel tudnám leginkább megkímélni az autót gondolok itt kuplung,mikor és hogyan váltsak és hasonló dolgok,valamint,hogy vezessek,hogy az a leggazdaságosabb legyen.Előre is köszönöm a válaszokat.

#autó #benzin #motor #Seat #kuplung #autóvásárlás #Leon #16V #helyes vezetés #gazdaságos vezetés
2018. ápr. 22. 11:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos és a haszontalan válaszokat egyaránt.A váltás és a helyes kuplunghasználattal nem igazán vagyok még tisztában.Tudom,hogy amikor indulok csak akkor kell csúztatni a kuplungot,de van amikor mondjuk 2.be rakom és akkor csak felengedem és hirtelen megrándul az autó ami gondolom nem teljesen jelent jót. Ilyenkor esetleg kicsit hagyjam a fogásponton vagy egyenletesen lassan engedjem ki? Nem szeretném a kuplungot meg a kapcsolót hazavágni ezért nemtudom,hogy mi a helyes döntés.
2018. ápr. 27. 19:41
 12/12 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
Azért rángat a kuplung,mert még nem érzed,hogy hol "fog"...Érdemesebb a gázt kicsit jobban nyomni,s lassabban engedni a kuplungot...Ha szerzel kicsit több rutint,gazdaságosabban is tudsz majd vezetni...Balesetmentes közlekedést!;)
2018. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!