Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon milyen következ...

Magyarországon milyen következménye lehet annak, ha valaki "rossz emberrel" kerül közlekedési konfliktusba?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például befolyásos emberre, vagy maffiózóra.


Mert én sosem nézem az autót, ha valami nem tetszik, legyen az fekete terepjáró, vagy piros Suzuki, ugyan úgy kiszólok, vagy dudálok ha akadályoznak, vagy pofátlankodnak.


Eddig kétszer sikerült amolyan maffiózó alkatokkal összeakadnom, egyszer a kanyarodóból sort előző Touareget nem engedtem be, ami által majdnem balesetet okozott.(mert lendülettel akart elém bevágni - nem figyeltem,hogy jön, csak mikor már satuzott.)

Aztán szóváltás után szétváltak útjaink.

Másodjára meg egy Cayenne gurult 20-al az út szélén, és egy idő után nyomtam neki a dudát, meg kiszóltam,hogy menjen már.Erre kiugrott valami keménykötésű gengszter, hogy mit dudálok neki.

A szóváltást követően visszaült az autóba, de egy percig sem hagytam magam, mert annyi kellett volna,hogy kirakja az indexet, és tudom,hogy meg akar állni.De több tíz méteren át 20-al gurul előttem, és nem tudom megelőzni a szemből jövők miatt, persze,hogy felbosszant.


Nem hiszem magam rendőrnek, millió dolgot tehetnék szóvá, de nem az a típus vagyok aki magában tartja a dühét, nem fogok órákig bosszankodni, levezetem a feszültséget ha kimondom a véleményem.

Továbbá balfácánnak tartom azon autós társaimat akik előzékenységre és intelligenciára hivatkozva engednek a szándékosan tahóskodó autósoknak, ezzel megerősítve bennük azt,hogy ezt mindig megcsinálhatják.


Visszatérve az eredeti kérdésre, a két fentebb leírt esetben olyan ember vezette az autót aki simán kettéhajtott volna engem, pedig én sem vagyok kis darab, és szerintem elég komolynak mondható a küzdősport múltam, úgyhogy a legtöbb ember csak csoportosan, vagy eszközzel tudna engem leteríteni, de ha úgy van én is tudok eszközt használni, akkor pedig megint nálam a labda.


Sosem verekedtem még senkivel sem, türelmes ember vagyok, de ha elvesztem a türelmem akkor nem nézem,hogy ki kicsoda.

Mindig utólag gondolkozom el az ilyeneken, hogy ez azért nem kisember volt.

Kérdésem,hogy szerintetek mit mernek megcsinálni az ilyenek?Megérne nekik annyit egy ilyen nézeteltérés,hogy agyonverjenek, megkéseljenek?Ha valaki van ilyen nagy ember kockára teszi az össze"lopott" dolgait azért,hogy megmutassa ki ő?


2018. ápr. 28. 14:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer majd lesz valaki aki simán felpofoz és utána nem így vezeted majd le a dühödet.

Mindig vannak az úton olyanok akik parasztok, ez ilyen el kell fogadni ha nem megy akkor ne vezess.

Meg ez nem így működik, hogy előznek és te nem engeded be legyen akármilyen barom, ha összeütközik a szembe jövő autóval amiben egy család ül és mindenki szörnyet hal a tolakodó paraszt meg megússza akkor te elkönyveled veszteségként hogy te most akkor megmutattad hogy te nem vagy "balfácán" és nem engeded be.


Ne akarj önkéntes rendfenntartó lenni, az ilyenek nagyban szarnak rád, nem miattad fog megváltozni a viselkedésük.

2018. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Mentálisan alkalmatlan vagy a járművezetésre. Ennyi.

Egyébként volt egy olyan eset, amikor egy trabantos lelőtt Pesten egy kamionost, mert valami nem tetszett neki.

Nem kell sem befolyásos ember, sem csúcsbűnöző. És ha még ki is hívod magad ellen a sorsot, ne sok jóra számíts!

2018. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egy nagy monokli.
2018. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a körforgalomban jött majdnem belém egy kaffercigány, ugyanarra mentünk tovább levillogtam erre valami vizipisztolyt lógatott ki az ablakon a bohóc. Aztán megállt mondom most majd szétb@$zom a fejét mire kiszállítam már elrongyolt. Mondjuk ha egyedül vagyok biztos nem leszek ennyire agresszív de hogy ott ült mellettem barátnőm hamar elpattant bennem valami. Na mindegy ez mellékvágány, de azért tudni kell hogy járnak kelnek itt páran akik nem vizipisztolyal járnak kelnek. Amúgy reálisabb hogy megjegyzik a rendszámot aztán leütik a tükröd vagy megkarcolják a kocsi oldalát
2018. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Félreértitek...nem vagyok alkalmas a vezetésre, mert nem számítok egy jobbról előző autóra, aki lendületből akar elém bevágni?Vagy azért mert dudálok, ha az előttem lévő szinte állóra fékez, és nincs előtte senki, de nem képes indexelni?


Az,hogy az ablakot lehúzva hangot adok a nem tetszésemnek pedig egy olyan dolog,hogy...nem tudom, mit ártanék vele?Nem anyázok, nem káromkodok, kiordítok,hogy mit csinálsz, menjél már stb....ha ez bunkóság akkor az vagyok, de akkor bunkóság rádudálni is valakire.És bunkóság nm eltűrni azt is, ha valaki pofátlanul, másokat veszélyeztetve közlekedik.Legalábbis így ez a mondanivalótok.

Ha jelekből nem lehet megérteni a másikat, megpróbálom szóval ezért adok hangot, nem félek kinyitni a számat.

Félvállról idelökitek,hogy majd jól megvernek.Akkor én nem vagyok alkalmas a vezetésre, de kárörvendve ide írjátok,hogy megvernek, mert vannak ilyen emberek, és megtehetik?


Meg megvernek oké...könnyű leírni, csak mindenki megver mindenkit, de a gyakorlatban senki sem sem mer oda állni még egy 80 kilós fiatal férfinek sem, hátha még egy kicsit idősebb, kicsit nagyobb darab valaki.Addig verünk meg mindenkit amíg nem kell oda állni.Írásban/szóban mindenki elvetemült, mindenki képes lenne mindenre, de azzal is számolni kell,hogy a másik fél talán még elvetemültebb tud lenni.

Tehát most van valakinél egy 5 centis kés, oda ugrik, hasba szúr, aztán lehet én meg előveszek egy kardot és önvédelemből levágom a fejét.(persze ez elég drasztikus túlzás, de talán így érhető,hogy számolni kell azzal is,hogy valaki még többre képes mint én)

Pl. én ezért sem szállok ki bunyózni, pedig elhihetitek nem egy ember van akit egy ütéssel kettészednék, csak a mellett,hogy nem becsülök le senkit, nem fér bele az értékrendembe sem, és ha nem önvédelemből kell cselekednem akkor nem ér ennyit semmiféle konfliktus sem.

2018. ápr. 28. 14:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Akkor marad az hogy kiabálsz továbbra is és ha történik valami akkor majd egy ütéssel kettészeded az illetőt.

Milyen választ vártál egyébként?

2018. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez a kommentem most valóban nem volt egyértelmű.


Tehát, engem egy Erdei Zsolt kaliberű ember, olyan boksztudással simán leütne.

Nem csak ő, biztosan van még jó pár ilyen ember, aki erős, és meg is tudna verni...viszont az ilyen emberek többsége nem fog egy dudálásért, kikiabálásért fihghtolni.Erre önmagamat hoznám példának.

Ha rám dudálnak, akkor lehúzom az ablakot, és intek, vagy ha úgy van kiszólok,hogy bocsánat.

Míg mondjuk egy maffiózó, vagy egy hatalmas önérzettel rendelkező befolyásos ember igen is ki fog szállni ha úgy érzi.Mert ezek többsége sokat hisz magáról, őket nem lehet ledudálni, nekik nem lehet beszólni.Ezt az autósok többsége el is hiszi róluk, elég ehhez egy luxusautóval járniuk, ez önmagában jelképezi a sérthetetlenségüket.(és ez az autóstársadalom hibája mert mindent megengednek az ilyen embereknek, ők pedig már elhiszik,hogy ez tényleg így van, és ez a természetes nekik)

Nekem nem.Ezért mondom,hogy nem nézem meg milyen autó, nem érdekel,hogy ki vezeti, tőlem lehet a 80 éves Marika néni a Trabantal meg lehet Corleone is Brabus Mercivel, ha feltart,akadályoz, veszélyeztet akkor hangot adok a nemtetszésemnek.

A kérdésem pedig az,hogy egy ilyen keményebb kaliberű embernek vajon mi fér bele?Már egy ütés is közúti veszélyeztetés lesz, ami következményekkel jár majd akkor is ha alulmaradok.

Képes lenne egy ilyen leszúrni, talán lelőni?


Mert persze vannak még önérzetes emberek egyszerű autókkal is tudom, de tapasztalataim szerint ők addig kemények amíg meg nem látják a másik félt.Nem csak engem, mint írtam egy 80 kilós felnőtt férfi láttán is megfutamodnak, nekik csak a 20 év alatti srácok és a nők/idősek ellen van nagy pofájuk.

2018. ápr. 28. 15:10
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Én továbbra is tartom hogy egyszer lesz majd aki felpofoz és annyi. Mondhatod itt hogy téged meglátnak és akkor inkább meggondolják magukat. A nagy számok törvénye alapján nagyon ezért küzdesz.


De egyébként hogy legyen rálátásod hogy mit engedne meg magának egy maffiózó, talán egy vagy két éve volt hogy a csávó beleszállt egy buszmegállóba és megölt egy anyukát a gyerekével, majd miután kiszállt a vért kezdte el törölgetni az autóról és rá pár napra már új autója volt.

Egyértelműen ő okozta a balesetet mert kb kétszer annyival ment mint a megengedett és ha jól tudom meg is úszta és semmit nem kapott érte.


Na most ha belegondolsz hogy ezt is megúszta és nem is zaklatta fel különösebben gondolod majd nálad fogja vissza magát egy ilyen?

2018. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A legvisszafogottabbaktól kell a legjobban tartani mert ők a legveszélyesebbek. A box ringben is azoktól kell tartani akiknek nincs szétverve a képük (ezt egy híresebb bokszoló mondta). Nem szól vissza és nem tesz ott helyben ellenlépéseket mert nem akarja hogy ráhívd a rendőröket. De máskor amikor nem számítasz rá akkor rendez el. Ha ugyan egyáltalán érdekli az egész.
2018. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam végig a regényed. De az vajon miért van, hogy nekem 15 év alatt mintegy 800 ezer levezetett km alatt, egyetlen egyszer sem kerültem szóváltásba senkivel ilyesmi miatt? :) Pedig dinamikusan vezetek, értsd úgy, hogy előzgetek, mindenkit ha úgy van, gyorshajtok is, minden.
2018. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!