Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon milyen következ...

Magyarországon milyen következménye lehet annak, ha valaki "rossz emberrel" kerül közlekedési konfliktusba?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például befolyásos emberre, vagy maffiózóra.


Mert én sosem nézem az autót, ha valami nem tetszik, legyen az fekete terepjáró, vagy piros Suzuki, ugyan úgy kiszólok, vagy dudálok ha akadályoznak, vagy pofátlankodnak.


Eddig kétszer sikerült amolyan maffiózó alkatokkal összeakadnom, egyszer a kanyarodóból sort előző Touareget nem engedtem be, ami által majdnem balesetet okozott.(mert lendülettel akart elém bevágni - nem figyeltem,hogy jön, csak mikor már satuzott.)

Aztán szóváltás után szétváltak útjaink.

Másodjára meg egy Cayenne gurult 20-al az út szélén, és egy idő után nyomtam neki a dudát, meg kiszóltam,hogy menjen már.Erre kiugrott valami keménykötésű gengszter, hogy mit dudálok neki.

A szóváltást követően visszaült az autóba, de egy percig sem hagytam magam, mert annyi kellett volna,hogy kirakja az indexet, és tudom,hogy meg akar állni.De több tíz méteren át 20-al gurul előttem, és nem tudom megelőzni a szemből jövők miatt, persze,hogy felbosszant.


Nem hiszem magam rendőrnek, millió dolgot tehetnék szóvá, de nem az a típus vagyok aki magában tartja a dühét, nem fogok órákig bosszankodni, levezetem a feszültséget ha kimondom a véleményem.

Továbbá balfácánnak tartom azon autós társaimat akik előzékenységre és intelligenciára hivatkozva engednek a szándékosan tahóskodó autósoknak, ezzel megerősítve bennük azt,hogy ezt mindig megcsinálhatják.


Visszatérve az eredeti kérdésre, a két fentebb leírt esetben olyan ember vezette az autót aki simán kettéhajtott volna engem, pedig én sem vagyok kis darab, és szerintem elég komolynak mondható a küzdősport múltam, úgyhogy a legtöbb ember csak csoportosan, vagy eszközzel tudna engem leteríteni, de ha úgy van én is tudok eszközt használni, akkor pedig megint nálam a labda.


Sosem verekedtem még senkivel sem, türelmes ember vagyok, de ha elvesztem a türelmem akkor nem nézem,hogy ki kicsoda.

Mindig utólag gondolkozom el az ilyeneken, hogy ez azért nem kisember volt.

Kérdésem,hogy szerintetek mit mernek megcsinálni az ilyenek?Megérne nekik annyit egy ilyen nézeteltérés,hogy agyonverjenek, megkéseljenek?Ha valaki van ilyen nagy ember kockára teszi az össze"lopott" dolgait azért,hogy megmutassa ki ő?


2018. ápr. 28. 14:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát, nem nézném meg, amikor a szomszédommal találkozol az úton...:D

2 méter 10 centi pali, fejre úgy néz ki, mint egy jóllakott óvodás, egy szétrohadt golf 3-mal jár, amin már széttört alatta az ülés, ezért csak a feje teteje látszik ki, olyan, mintha egy 8 éves pityuka ülne benne.

Általában vastelepeket őriz a terrierjeivel, szabadidejében meg aikidozik.

2018. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem is néha megfordul a fejemben, hogy például egy előzésnél autópályán mikor tényleg tempósan megyek a bmw villogtat mögöttem, nyomok egy jó kis satuféket. Eddig még le tudtam nyugtatni magam és inkább nem próbálok nem tudomást venni ezekről a bunkókról. A javaslatom, hogy egy autós kamerát vegyél a kocsiba és kés helyett inkább gázsprét használj, az is kellemetlen lesz neki, viszont nem okoz maradandó sérülést, te könnyebben megúszod az ügyet.
2018. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

8-as


Direkt elbeszélsz mindig a mellett amit írok, és amivel kiegészíted az pedig hülyeség.

Semmiféle gyereket meg az anyját nem gázolták el az általad említett balesetben, két felnőtt ember halt meg, és M.Richárd volt a gázoló.Az sem igaz,hogy a vért kezdte el törölgetni az autójáról.

Ha pedig ilyen jól informált vagy, tudd,hogy 140-el száguldozott, ez igaz.Viszont a Citroen amiben az áldozatok ültek szabálytalanul kanyarodott be elé, és így repült a buszmegállóba.

Eleve egy 50-50%-os baleset, és nem szándékosság, nem verekedés, nem hasonlítható össze egy közúti konfliktusból eredő balhéval.

Az igaz,hogy pár napra rá új autója volt, de erre kontra,hogy házi őrizetbe került, és függetlenül attól,hogy maffiózó e vagy sem, pénzzel szinte mindenki megválthatja a házi őrizetet.

Márpedig a halálos balesetek okozói nem szoktak amúgy sem börtönbe kerülni, ha csak nem drog vagy ital hatása alatt álltak.

Úgyhogy inkább tájékozódj mielőtt kioktató stílusban félrebeszélsz amellett amit írok.A tájékozódásba beletartozik az is,hogy kétszer olvasd el amit írtam, ha elsőre nem tudtad értelmezni.Ha továbbra sem tudod az lehet az én hibám is, de akkor inkább ne válaszolj rá.


Gondolom a Trabantos agyonlőtte a kamionos történetnek is pont ennyi igazságalapja van.

2018. ápr. 28. 17:38
 14/18 A kérdező kommentje:

10-es


Bocs, én sem olvastam végig amit írtál.


11-es


Miért kéne vele találkoznom?Ha nem tart fel nem fogok ráordítani. :)

Ha meg mégis, számomra semmit nem jelent a külső.

Láttam már, hogy hasonló kaliberű embernek repültek a fogai, meg olyat is amikor egy 70 kilós srác reptette más fogát.

Ezért írtam,hogy én leszarom,hogy ki kicsoda, nem fogom fülem farkam behúzni ha egy benga állat, mert senki sem engedhet meg magának dolgokat csak azért mert ő nagy darab, mert ő erős, mert neki luxusautója van.

Tudom,hogy a legtöbb ember ilyenkor meghunyászkodik, én nem.Vertek már meg emiatt fiatalabb koromban, és én is vertem már meg nálam erősebbnek hitt embert.Igaz ezek mind szórakozóhelyen voltak, a régi szép időkben.

2018. ápr. 28. 17:45
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazad volt és rész információkkal dolgoztam. Viszont te is mivel kokaint is fogyasztott, jogsija sem volt és visszaeső bűnöző is. Igen, más a két eset, ez csak utalás lett volna arra hogy ha befolyásos vagy és van pénzed megúszhatod a dolgokat. Attól hogy párhuzamot vonok két eset között attól még nem nem beszélek félre...


Elhiszem hogy te leszarod hogy ki kicsoda de hidd el ők is leszarják hogy te ki vagy ha épp egy olyan emberrel találkozol akivel nem kéne.


Sok sikert a továbbiakban.

2018. ápr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem aznap fogyasztotta a drogot, így az nem volt rá hatással.Jogosítványa pedig volt a baleset idején, azt akkor el is vették.Utána még egyszer elkapták amint autót vezet, sőt még a házi őrizetből is meglógott kajálni a haverokkal.

Egyértelmű,hogy a pénz miatt tehette meg mindezt, de ebben nincs semmi meglepő.Mint írtam a halálos balesetet okozók nem igen kerülnek azonnal rács mögé.A házi őrizet elve elég súlyos, mindenki más szabadlábon védekezve azt csinál amit akar amíg nincs ítélet.

Ő nem véletlen kapta a házi őrizetet.Megtudta volna venni a szabadságot az ítéletig, ha nem kapja fel ennyire a média.

Védeni nem akarom, félre ne érts, de minden körülményt figyelembe véve szerintem a magyar igazságszolgálgatáson belül ez egy súlyos büntetés így is.

Aztán majd meglátjuk mit hoz az ítélet.


Viszont valaki leütni, megölni egy dudálás,beszólás miatt...iszonyat botrány lenne belőle, és biztos,hogy nem úszná meg ennyivel a legnagyobb maffiavezér sem.Hatalmas közfelháborodás lenne, hisz nem csak én kiabálok,dudálok, tehát sokan úgy éreznék,hogy ez velem is megtörténhet.

2018. ápr. 28. 19:36
 17/18 anonim ***** válasza:
96%

10-es vagyok

Olvasgattam az írományaid, és akárhogy nézem, egy agresszív embernek tűnsz, tele alaptalan félelmekkel, és szereted a bajt keresni. Ne haragudj, de nekem ez jön le.

2018. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én még fiatalon, huszonévesen kerültem az alábbi helyzetbe:

céges Seat Inca-val autóztam már hazafelé, mikor a kanyaródósávból bevágott elém egy .... autó (a történet szempontjából lényegtelen a márka). Rádudáltam, azt hittem, ennyivel el is van intézve a dolog, hiszen mindennapos esemény az ilyen.

Ám 100 méter múlva, ahol kiszélesedett az út, besatuzott előttem, majd félig az autóm elé állva megállásra kényszerített. Kipattant belőle egy 160-165cm magas, ám 90 körüli izomnyakú srác, majd a lehúzott ablakon keresztül fültövön b...szott. Nincs rá jobb szó, 2 napig zúgott utána a fülem.

Én 188cm magas vagyok, amihez akkoriban 73kg párosult, vagyis egy nyakigláb vékony nyüzüge voltam. Ám eldurrant az agyam, kiugrottam az autóból, és lábbal "operáltam". Tudtam, hogy nem kerülhetek a közelébe, mert agyoncsap, így focista múltamat kihasználva elhelyeztem pár jól irányzott rúgást az alsó-felén, szégyen vagy sem, főleg az ágyékát támadtam. 10-15 másodpercig sem tartott az egész, az autókban ülő barátnők (1-1 igazságosan), közénk álltak, így vége lett a történetnek.

Nem vagyok rá büszke, nem vagyok verekedős alkat, de akkor ott ez a pillanat ezt hozta ki belőlem. Az igazság-érzetem mindig erős volt, gondolom ez ugrasztott ki a kocsiból.

Nem volt igazából időm tiszta fejjel végiggondolni, csak utólag, és természetesen én is egy nagy baromnak tartottam magam.

2018. ápr. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!