Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia A5-ben gondolkod...

Skoda Octavia A5-ben gondolkodok, milyen motorral ajánljátok 1.6 szivó-1.8 turbó benzin, vagy 1.6 dizel?

Figyelt kérdés
Vélemények tapasztalatok?
2018. máj. 1. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
1.6 szívó
2018. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire kell?!


Én kizárólag konzervatív autópályázásra vettem 1.6 dízeles A5 Fl-t. Aztán úgy hozta az élet, hogy városban is használom, ezért rettegek a DPF és kettőstömegű cseréjétől, de csak ezért nem veszek benzinest vagy második kocsit (mivel az autópályás km-ek megmaradtak kiegészülve a városi használattal).

Illetve így utólag bánom, hogy nem az erősebb 2.0-s dízelek közül választottam, néha jól esne kigyorsítani. Állítólag a 110 lovasból létezik DPF nélküli is, az a legjobb választás szerintem.


Szomszédnak szintén A5 FL-je van, neki 1.6 benzin. Ő szinte csak városban használja, ritkán pályázik. Fogyasztásra azt mondta, hogy nem kevés, és nagyon terhelésfüggő. Egyéb gondja nincs vele.


Nekem eddig két gyári hiba jött elő, amit gariban cseréltek: klímakompresszor és vízpumpa miatt a vezérlés.


Ha dízel mellett döntesz, akkor vedd számításba, hogy jó eséllyel érintett a botrányban! Ekkor viszont olyat vegyél, aminek nem javították a szoftverét és te se csináltasd meg, különben hamar cserés lehet az EGR és a DPF, kifinghat a turbó és a nagynyomású üzemanyagrendszer!


Álltalános hibalistát itt olvashatsz:

[link]


Ami nálam is előjött:

- oldalablak csikorgás, néha megszorul az üveg, ezért az automata felhúzás sem megy

- lepattogzó krómozás (nálam a sebváltó gombról)

- megszoruló kishűtőventillátor (ez apám Jettájában jött elő, ami ráadássul nem is 1.6 benzin, hanem 1.9 PDTDI, mégis ugyanez volt a hiba, szintén két ventis hűtő esetén)

- Climatronic kattogás (szintén Jettában jött elő, abban is pont ilyen klíma van, a leírással ellentétben diagnosztika nélkül is reszetelhető a klímagombok megfelelő gombkombinációjával)

- nyikorgás, susogás az ajtók felől: nekem a bal első csinálja, kárpit levétel és vezetékek rögzítése (ductape) segített valamennyit

2018. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!