Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak 2107-es Lada...

Első autónak 2107-es Lada 17-évesen?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék mennyire lenne jó napi 20km-re suliba járni?

És hogy szerintetek nem-e lennék csesztetés célpontja?

( Egy erősebb budai gimibe járok/ Az autót családon belül kapnám /110-ezret futott/ garázsos volt/ 1. tulajos 87-es évjárat/1500-as/ Piros szedán/



#Lada #Első.autó
2018. máj. 3. 14:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Első autónak 2107-es Lada 17-évesen?" .... "És hogy szerintetek nem-e lennék csesztetés célpontja? "


Neked még baromira nem kéne autó, mert félő olyan menő leszel, hogy balesetet okozol

2018. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Miért okoznék balesetet? Hol írtam hogy ki akarom hajtani a lelkét is?
2018. máj. 3. 15:27
 13/30 anonim ***** válasza:
46%
11es: attól függ mennyire érett.Én az voltam 17 évesen nekem is jogsim volt, ladával,nem volt baleset sose.Néha ha a család miatt kellett kocsival mentem be suliba de amugy busszal.Ezek az öreg autók amugy nem feltétlen kedvelik a napi használatot,van benne tapasztalatunk 1200es ladával.Meg mondom a gatyátokat lefogja zabálni,nem tudom mennyi pénzetek van mondjuk.Suliba járni 12l-es fogyasztással az azért luxus.
2018. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk szegények de gazdagok sem. Kibírják fizetni a szüleim a tankolást. De azért az luxus lenne hogy új autót vegyenek. Csak inkább attól félek hogy a napi használattól tönkre menne gyorsan.
2018. máj. 3. 15:31
 15/30 anonim ***** válasza:
Na a lényeg:jó első autónak 17évesen is,ha nem zavar a fogyasztás, a rothadás,az egyéb nyűgjei.sok sikert.én is ladát akartam R-váltóval,sportdobbal stb.de meggondoltam magam és swiftet vettem.igen lehet röhögni de ez 6l-rel elvan bárhol,és jobban is megy a zsigánál.hogy papírautó? valamit valamiért..
2018. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nekem is swiftet vagy corsát akar anyám. Szerinte nagyon baromság egy fiatal srácnak fővárosba napi használatra ez.

Folyton azt mondja hogy havonta lefogok vele robbanni valahol.


Anyám venne nekem egy kb 10-15éves swiftet vagy corsát.


A Ladát meg nagyapám akarja nekem adni.Szerinte meg ez a nagybetűs " autó"

2018. máj. 3. 15:40
 17/30 anonim ***** válasza:
53%

Csak kíváncsiságból számolgattam. Abszolút nem kötekedni akarok, én is kíváncsi voltam a végeredményre.


20 km, oda-vissza, napi 40km.

Egy hónapban 20 munkanappal számolok.

A Lada tegyük fel 12 litert fogyaszt 100-on.

Egy új mai autó fogyasszon 6-ot.

380Ft/literes benzinárral számoltam.

Egy új olcsó autó, mondjuk Dacia kerüljön 3.000.000Ft-ba.


Ennek az árán közel 14 évig lehetne tankolni a napi használatú Ladát, ami leeszi állítólag az ember gatyáját is.

14 év alatt a Dacia is elveszti az értékének a nagy részét. Tehát anyagilag majdnem egálban vagyunk.

Az igaz hogy van egy új autód, ami valószínű megbízhatóbb, az elején garanciális. Kényelmesebb és biztonságosabb is. Ezeket a tényezőket mondjuk nem lehet forintosítani...

Viszont előre le kell tenned egy összegben 3 misit.


Tehát szerintem nem olyan egyértelmű, hogy melyik éri meg jobban. Csak hangosan gondolkoztam...

2018. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Anyagilag legjobban 10-éves swift meg corsa éri meg mert azt már megvenni sem olyan drága és nem is fogyaszt olyat sokat se.


De azt is számold bele hogy ha az új autót ha véletlenül meghúzom nagyobb a kár. Ami friss jogsival nem kizárt.

Mindenesetre nekem inkább a lada kell de remélem nem lesz igaza anyámnak.

2018. máj. 3. 15:48
 19/30 anonim ***** válasza:

11-es vagyok


És szerinted az érett, aki azt írja, hogy "És hogy szerintetek nem-e lennék csesztetés célpontja? " ??? SZERINTED AZ ÉRETT?!?!


Amúgy meg ha jó állapotú egy 2107-es (ami bazi ritka) akkor elmegy 8 literrel is 10-12 helyett... és ha jó állapotú és megfelelően karban van tartva, nincs gyilkolva, akkor teljesen frankón működik napi használatra is. Csak ugye időközönként át kell nézni, cserélni ezt-azt, költeni rá, foglalkozni vele, stb

2018. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

11-es vagyok -es és 19-es vagyok


Amúgy meg ha jó állapotú és le lehet, akkor le kell vizsgáztatni OT-s rendszámosra


(visszatérve a fogyasztási kérdésre, a mi 1500-ösünk 15 éve (akkor adtuk el) nem is evett 8 litert, hogy már nem is tudom hány százezer km volt benne és finoman nyomva 7-et evett, itt meg lakik, vagy lakott egy öreg fószer OT-s patika állapotú ladája van, olyan, ami csillog-villog, úgy néz ki, mintha épp a Merkúrból hozta volna ki és az is elmegy annyival mind a mai napig - de már egy-fél éve nem láttam)

2018. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!