Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak 2107-es Lada...

Első autónak 2107-es Lada 17-évesen?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék mennyire lenne jó napi 20km-re suliba járni?

És hogy szerintetek nem-e lennék csesztetés célpontja?

( Egy erősebb budai gimibe járok/ Az autót családon belül kapnám /110-ezret futott/ garázsos volt/ 1. tulajos 87-es évjárat/1500-as/ Piros szedán/



#Lada #Első.autó
2018. máj. 3. 14:49
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Annyira nem kifogástalan állapotú hogy OT legyen. 5 sebességes amúgy talán megáll majd 10literből.
2018. máj. 3. 16:00
 22/30 anonim ***** válasza:

Az már baj, ha valaki úgy akar autót választani, hogy ahhoz mit szólnak majd mások...

Nem gondolom, hogy ennek kellene lenni a fő szempontnak, sokkal fontosabb az, hogy milyen állapotban is van az a Lada.

Az már ciki lehet, ha sorozatosan lerobban, vagy a fényezés alól messziről virít a rozsda, de ez sem a mások véleménye miatt, hanem egyszerüen azért, mert egy megbízhatatlan autóval tervezni sem lehet.

Szóval a nagyapád Ladájának valós állapotát mérd fel, ne az érdekeljen másoknak tetszik-e, hanem az, hogy neked mennyire jön be.

Aki szereti a retrot, szeretni tud egy Ladát, de akinél a kényelem, megbízhatóság a fontos, nem biztos, hogy a Ladában találja meg.

2018. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Jó az, csapassad.
2018. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ó a régi szép emlékek.

14 éve én is Ladával kezdtem, szintén 17 évesen.

A megkapott családi kocsi akkor 14 éves volt. Városban, télen 4-5 km-es úton bevette a 14 litert. (Többet nem lesz 14-es szám).


Mindig patika állapotban tartottam, mert hétvégenkénti ingázással belement 2*180 km autópályán. 4 fővel, 100-as utazóval nyáron 7-8 litert, télen 8-9-et evett.

Városban (Bp-en, 2*12 km-en) nyáron csak kivételes esetben ment 10 alá, télen pedig belekortyolt a már említett mágikus számba.


Alkatrész ellátottsága pár éve még megfelelő volt.

A napi használatot leginkább a futómű érezte meg és a rozsda sokkal jobban rágta, mint korábban, mikor csak kirándulós autó volt (vasutas családban nem sokat fut egy autó).


Egyébként két évente kifugórendszercsere, gyujtás és szelephézag állítás, valamint emisszió alapján végzett karbi beállítás jelentette a legnagyobb tervezett üzembentartási folyamatokat, műszaki vizsga előttre ütemezve.


Nyugodtan vágj bele a Ladázásba, ha nem vagy eszetlen, kellemes emlékeid lesznek majd. Egy idő után pedig úgyis rájössz, hogy a nyugati ill. távolkeleti kényelem mennyivel magasabb dimenzió.


Amire érdemes költeni: minőségi és kielmelkedően jól tapadó nyári és téligumi szett. Előbbi valamelyest csökkenti a gyenge fékrendszerből adódó kockázatot, míg utóbi nélkül télen csak hólánccal tudsz elindulni. Nem szabad sajnálni az autó értékéhez képesti magas abroncsköltséget!

2018. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kimaradt: lopásvédelem!

Cimbora is vett Pestre Ladát, egy hét múlva megfújták.

Amikor én hagytam a sajátom késő estig egy belvárosi utcában parkolni, akkor azt is megpróbálták feltörni, a hátsó háromszögablak felől a drótos módszerrel. Pedig volt kormány és pedálzáram is, nem tudom mit akartak, értéket nem hagytam a kocsiban. Ezen eset óta már csak fizetős parkolóházban parkolok (az "új" kocsimmal is) illetve ha csak őrizetlen helyen lehetne várakozni, akkor meggondolom a BKV-t.

2018. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én két éve hasonló cipőben voltam. Végülis sikerült megvennem életem első autóját, egy Lada 21011-t. Nem bántam meg. Szerintem egyáltalán nem ciki és még nem találkoztam azóta olyan emberrel, aki emiatt csesztetett volna vagy valami.

Ha a fogyasztás aggasztana, akkor vannak rá praktikák hogyan is lehet csökkenteni komoly beavatkozások nélkül. zsiguli.hu fórumon megtalálsz mindent. Mikor megvettem vegyes használat mellett az átlagfogyasztásom 8 liter körül volt. Az átalakítások után lemenet 6,5-re. Neked a fővárosban dugótól függően szerintem valahol 7 és 30 liter között meg fog állni. (Egy VW Passattal egyszer volt már nekem 28 liter/100km körüli fogyasztásom Pesten.)

2018. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

ma 08:19-es!


Amilyen mekkmester vagy, gondolom azt a Passatot is átalakítottad, csak nem egészen jól sikerült a dolog...


vazz... 30 literes fogyasztás.... az már egy fél Kraz :D

2018. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Aznap egész nap a városban kocsikáztam, összesen több mint 3 órát töltöttem dugóban, így jött ki az a fogyasztás.
2018. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Egy igazán peches napon simán hozható a 30 literes átalag.

Pl:

- az út 10km

- menetidő 3 óra

* melyből 2 óra dugóban állás 1liter/óra fogyasztással

* és melyből 1 óra gurulás 10 km/h átlagsebességgel 10liter/100km átlagfogyasztással.


Így állás közben elégett két liter, menet közben pedig egy liter benzin, azaz a teljes 10 km-en szumma 3 liter, amivel kijön a 30 liter/100km átlagfogyasztás. Sajnos Bp-en ez elő tud fordulni.

2018. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Megveszem azt a Ladát!

Látom te nem tudod értékelni!

Privátban kérek telefonszámot :) xd

2018. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!