Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hobbi elektromos jármű építése?

Kisvuk29 kérdése:

Hobbi elektromos jármű építése?

Figyelt kérdés

Régóta érdekelnek az alternatív hajtások és érdekelne mivel érdemes off-road szórakozásra (értsd nem kell rá rendszám csak a tanyán menne) próbálkozni?

Mi a legolcsóbb? Egy motort/autót átalakítani, vagy esetleg építeni valami könnyű csővázas akármit?

Igazán az gondolkodtatott el, hogy aránylag olcsón vannak papír nélküli terepjárók (nem lenne fontos a 4x4 csak a magasság előny ugye) míg mondjuk egy simson nem feltétlen olcsóbb. De azon az áron lehet kijönne valami nagyon maszek csövekből és zártszelvényekből álló szörny is.

Igazából azért érdekelne minél olcsóbban valami ami képes mozogni, mert érdekel ugyan, de egy halott projekt elvinné nem csak a pénzem, de az életkedvem is :D

Esetleg az is jó lenne, ha valaki jártasabb tudna ajánlani olyan weboldalt/fórumot ahonnan lehet tanulni.



2018. máj. 8. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Terepjáró? Miért nem azonnal repülőt vagy űrhajtó?


Csinálj elektromos bringát, azonnal rájösz, hogy azt a kis bizbaszt se fogod tudni megcsinálni egykönnyen. És az is 100-200e Ft minimum.

Egy kocsi bőven millió feletti összeg. (mivel tanyán mész, elég a 10km-re az aksi, mert ha rendesen akarsz 80-100-at, akkor csak az aksi több mint 1 misi)

2018. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Néztem pár videót youtube-on és autóba könnyebb belerakni a kész hajtásra egy motort, mint biciklira a hajtást is kitalálni.

Ahogy néztem azok kerülnek 1-1,5 millióba amik papírosak.

Motor átalakítást olvastam itt Gyk-n és ott 400 körül saccoltak egy már használható darabot.

Régen láttam használtautón egész olcsón motor nélküli motorokat (huh, de furán hangzik ez), de míg pár éve 20-ért akár menthető (de bontottam végül) mz-t tudtam venni, most meg egy rossz simson is közel 100 000

Ezért gondoltam valami kis csőbuggy-ra vagy gokartra :D

2018. máj. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!