Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek egy benzintemető...

Vennétek egy benzintemető autót ha csak egyszer van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, tehát viszonylag fiatal.

Egy kis teljesítményű,kis köbcentis autóm van már elég régóta, ami megbízhatóan jön-megy,de úgy mint dinamikusan közlekedni lehetetlen vele viszont cserébe 8-9 liter benzint fogyaszt.

Most van pénzem egy másik autóra, és egy nagy teljesítményű benzinest szeretnék.

Nem írok típust mert akkor biztosan átcsap márkaháborúba a kérdés, de régóta tetszik az a márka és típus, és nagyon szeretnék egyszer egy olyan autónak a tulajdonosa lenni.

Gyári adatok szerint 13 liter alaphangon, a használók szerint van az 14-15 is, sietve a 18-20-on sem kell meglepődni.


Szerintem ezeket az adatokat olvasva senki sem lenne elégedett kivétel ha van egy benzinkútja az illetőnek.

Viszont nagyon sokszor úgy érzem,hogy fiatal korom ellenére nem élek, vagy nem éltem eléggé.Mindig a biztosra mentem, mindig megfontoltan csináltam mindent, ami jó, de mégis ugyan ott vagyok mint azok akik "élnek".

Lehet,hogy butaság lesz, lehet,hogy megbánom, de szeretném megtenni ezt a lépést.

Természetesen tudnám mellette szerelni, és tankolni is, de benne van a pakliban,hogy néha-néha valamiről le kell mondanom egy ilyen autóért cserébe.

A mostani mellett nem igazán kellett lemondanom semmiről, úgyhogy ehhez nem is vagyok hozzászokva.


Nem tudom,hogy később milyen lesz az anyagi helyzetem, de úgy gondolom,hogyha lesz család/gyerekek akkor nem engedhetek meg magamnak egy ilyen autót.

Ezen kívül mostanra már talán van annyi vezetési tapasztalatom,hogy nem egy friss jogsis hülye gyerek módjára fogok rombolni a nagy teljesítményű autómmal.


2018. máj. 13. 10:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok, és tudod az a baj az ilyen fellángolásokkal, hogy valamilyen szintig élni kell velük a saját boldogságodért, de nem árt gondolni a jövőre is. Nagyon jól éreznéd magad abban az autóban, de pár hét, pár hónap múlva már lehet hatalmas nyűgnek éreznéd és megbánnád eléggé.

Én másfajta ember vagyok mint te, úgy látszik, én most csak egy 1.6-os benzines e12 corollát szeretnék venni, teljesen megfelel az igényeimnek, viszont utazni szeretek, élményeket gyűjtök, amik végigkísérnek az életemen. Jövőre szeretnék beruházni egy honda cbf 500 motorra, lerakni hozzá a jogsit, és azzal kiélni a közlekedési élménygyűjtést.

Kinek mi a preferencia.

Ha úgy érzed enélkül nem tudsz élni, vedd meg. De vedd számításba, hogy 3, 6 vagy akár 12 hónap múlva is ugyanúgy tudnál e örülni neki, józan fejjel. Vagy közel hasonló élményt tudna adni egy jóval gazdaságosabb autó is, a maradékot meg elköltöd másra. Gondold át rendesen.

2018. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

kedves kérdező..te csak álmodozol.


a szembeszomszédom 600-as Mercedesze ugyan harminc éves, de ma is olyan állapotban van, hogy tátott szájjal bámulja a nép..Gyönyörű autó még ma is. Ha valami fontos jelenése van akkor használja. Húsz litert eszik alsóhangon, de nem válna meg tőle semmi pénzért.


Hétköznapi használatra ott a rönyója.


(Nekem is volt egy benzines Patrolom, az is huszast evett..én eladtam egy boldog gyűjtőnek, nála nem számított a fogyasztás.)

2018. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg. Nekrm is van egy 350 lovas turbó-benzinesem és mindennapi használatban van. Semmivel sem szervízigényesebb mint egy másik autó.
2018. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ilyen irányú terveim, de jelenleg munkábajáráshoz elég nagy pénzkidobás lenne (60 km naponta).

Majd ha már lesz saját házam, ahol elfér 2 autó, majd akkor veszek egy igazi benzines dögöt. Csak be ne tiltsák addig...

2018. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ha szeretném az autókat akkor Amerikában megvenném, de idehaza ilyen árak és fizetnivalók mellett nem.


Ha nincs gondod a jövőbeni lakás/ház vásárlásra, ami 7milliótól lehet 20 millió is akkor döntsd el mit akarsz.


Nekem "A" jogsim van, szeretnék egy 600-1000köbcentis gsxr-t mert már 26 évesen minden vágyam, pénz is lenne rá de igazából ingatlanra gyűjtök, ha most én meg veszem azzal egyrészt a megtakarítás is kevesebb lesz, illetve a fenntartás miatt kevesebbet tudok félretenni, így örökre szülőknél laknék.

Most egy 125ös robogót hajtok, pusztán ezért.

2018. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 BlackSword ***** válasza:
40%

Tudod egy autónak nem csak a teljesítménye számít ha már előzöl... A tömeg teljesítményarány, aerodinamika, mechanikus tapadás... És így tovább, és így tovább...


Belehaltam volna??? Nem... Meg sem próbáltam voltam, mert egy negyven tonnás kamion nem kér bocsánatot, csak belegyalul az aszfaltba...

2018. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"egykori prémiumautóról van szó"



Ahogy olvasgattam végig, ez ami megragadt... ugye tudod, hogy itt a fogyasztás csak egy dolog, és van benne rengeteg, igazán drága hibalehetőség is.

2018. máj. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Na meg ugye az átlagos napi 10km sem feltétlen fog jót tenni neki, gondolom relative nagy motor, ennyi alatt meg még az olaj sem fog feltétlen üzemi hőmérsékletre melegedni az meg egy motornak sem tesz jót hosszú távon.
2018. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

"Sosem értettem, emberek miért nem arra törekednek, hogy minél olcsóbban eljussanak A-ból B-be"


Végül is mindenkinek be kéne érnie egy 50 négyzetméteres panel lakással. A kerttel úgyis csak a gond van, füvet kell nyírni, locsolni, télen havat lapátolni. Minek?...

Érzed a különbséget? Remélem...

2018. máj. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
#18 olajelőmelegítőt feltalálták már ezer éve
2018. máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!