Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek egy benzintemető...

Vennétek egy benzintemető autót ha csak egyszer van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, tehát viszonylag fiatal.

Egy kis teljesítményű,kis köbcentis autóm van már elég régóta, ami megbízhatóan jön-megy,de úgy mint dinamikusan közlekedni lehetetlen vele viszont cserébe 8-9 liter benzint fogyaszt.

Most van pénzem egy másik autóra, és egy nagy teljesítményű benzinest szeretnék.

Nem írok típust mert akkor biztosan átcsap márkaháborúba a kérdés, de régóta tetszik az a márka és típus, és nagyon szeretnék egyszer egy olyan autónak a tulajdonosa lenni.

Gyári adatok szerint 13 liter alaphangon, a használók szerint van az 14-15 is, sietve a 18-20-on sem kell meglepődni.


Szerintem ezeket az adatokat olvasva senki sem lenne elégedett kivétel ha van egy benzinkútja az illetőnek.

Viszont nagyon sokszor úgy érzem,hogy fiatal korom ellenére nem élek, vagy nem éltem eléggé.Mindig a biztosra mentem, mindig megfontoltan csináltam mindent, ami jó, de mégis ugyan ott vagyok mint azok akik "élnek".

Lehet,hogy butaság lesz, lehet,hogy megbánom, de szeretném megtenni ezt a lépést.

Természetesen tudnám mellette szerelni, és tankolni is, de benne van a pakliban,hogy néha-néha valamiről le kell mondanom egy ilyen autóért cserébe.

A mostani mellett nem igazán kellett lemondanom semmiről, úgyhogy ehhez nem is vagyok hozzászokva.


Nem tudom,hogy később milyen lesz az anyagi helyzetem, de úgy gondolom,hogyha lesz család/gyerekek akkor nem engedhetek meg magamnak egy ilyen autót.

Ezen kívül mostanra már talán van annyi vezetési tapasztalatom,hogy nem egy friss jogsis hülye gyerek módjára fogok rombolni a nagy teljesítményű autómmal.


2018. máj. 13. 10:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én is megvettem 26 évesen a 4.2 V8-at, ráadásul én rengeteget mentem is vele, valami 70 ezer km-t beletettem másfél év alatt. Akkoriban azért sok fejfájást okozott, hogy már 2 hónapja szárazkenyeren éltem, hogy tudjam tankolni :))) De így visszagondolva nagyon örülök, hogy volt olyanom is. Mostmár elvagyok a TDI-vel inkább.
2018. máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
20: És mennyi az esélyes hogy lesz benne illetve kerül bele? Ez sajna egyedül csak az északibb országokban játszik, erre bármennyire is jó, szerintem 1000 autóból jó ha 1 esetében van, de lehet sokat mondtam.
2018. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
#22 én utólag szereltem be. Az olajteknőre kell egy ilyen melegítő lapot ragasztani és kb 2 perc alatt eléri a 80 fokot az olaj.
2018. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Figyelj Cucó,

autót nem fog soha sem MEG ÉRNI, legfeljebb NEKED, de akkor sem anyagilag

Az ilyen veteránautókat az ÉRZÉSért vesz az ember, és nem MINDENNAPI munkábajáráshoz

Garázs illik neki, szervizelés stb stb.


Előzni már úgyse fogsz tudni vele úgy mint egy mai darabbal.

Az ,hogy a hangja milyen, az változó, ugyanis egy elvetemült dízelpártinak úgysem fogod tudni bemagyarázni, hogy bármilyen, legyen az V8-as benzinmotor hangján orgazmusa van, .

De gustibus non est disputandum! Ahogy tartja a jó öreg mondás!!!

Ha tetszik, hajrá, persze csak ha van rá fedezet! (fenntartási költségek, stb.)!

2019. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!