Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Más szerint is pusztán túlbony...

Más szerint is pusztán túlbonyolított az egész kresz?

Figyelt kérdés

3x buktam eddig az elért pontszámok lényegtelenek, ugyanis volt több olyan 1 pontos kérdés amire csak tippelni tudtam.

Legszívesebben fejen csapnám azt, aki a vizsgakérdéseket megalkotja, ilyen válasz lehetőségeknél amikor ezeket látom

1. Nem zavarhatja

2. Kis mértékben zavarhatja de nem akadályozhatja

3 Akadályozhatja


Tesóm egyszer bukott kreszből, az unokahúga szintén, viszont másodjára is csak épp hogy meglett neki, az egyikőjük sokat tippelt, míg a másiknak könnyű kérdésekkel volt dolga.


Hiába mondják hogy a leghülyébb is kitudja logikázni, ez nem így van, olyan kérdések is vannak amikkel a legtöbb sofőr soha nem találkozik, vagy épp soha nem fogja alkalmazni azt.

Ilyen olyan rakomány elhelyezése, rögzítése, jelölése, totál katyvasz az egész.


2018. máj. 17. 19:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

Le lehet engem pontozni, de aki képes többször bukni egy KRESZ vizsgán az szimplán hülye.


Ha valaki becsülettel, ép ésszel végigolvassa a tananyagot, végig nézi az e-titán oktató rendszerét, vagy egy megfelelő KRESZ könyvet, az nem fog tippelgetni.


Konkrétan az e-titánban ott van az összes felmerülő lehetséges KRESZ vizsgakérdés. Szóról szóra. Ha valaki a megfelelő tanulás után újat lát a vizsgán, az nem nézte át megfelelően.


Nem azt mondom, vannak hülyén megfogalmazott vagy nem egyértelmű kérdések, bele lehet zavarodni, el lehet téveszteni. De ez maximum 2-3 pont, és 10 pontot lehet veszteni.

2018. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Mikor ZH-t írtunk, mondta a szaktársam, hogy a kérdéseket simán kilogikázva meg lehetett válaszolni. Igen, csak nekem úgy nem sikerült, hogy fogalmam sem volt még a témáról sem, nem hogy a lehetséges helyes megoldásról...


A KRESZ is ilyen. Elsőre átmentem belőle, mert tudtam a válaszokat. A KRESZ könyvet körülbelül 2 hónapig lapozgattam, tanulgattam, többször is átnéztem. Nem használható rá feltétlen a tanulás jelző, inkább a logikai megértés.

2018. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túlbonyolítva egyáltalán. A vizsgáztatást azért alakították ilyenre pár éve, hogy elbukjon az, akinek a szabályismerete ennyi: A B A A B C D A C B

Sokan úgy mentek át a vizsgán korábban, hogy még nem is volt kezükben tankönyv, egy betűt nem olvastak el a szabályokból. Elgondolkodni meg hajlandók sem voltak semmin.

Nekik valóban szívás az új rendszer. Nem a pénzlehúzásra megy a dolog.

A vizsgáztatás rezsije alig marad el vizsgadíjtól.


Az a vezető nem találkozik sok szabállyal, aki nem ismeri azokat.

– Jé, ez a Venczel Vera. Az meg ott nem a Trokán Péter?

Aki tuskó, annak csak két ember az utcán.


Ha nem ismerem a szabályokat, akkor vagy véletlenül úgy közlekedem, ahogyan elő van írva, vagy tudatlanul szegem meg azokat.


Persze, aki egy faluban az alvég és felvég között közlekedik, az nem fog találkozni forgalomirányító rendőrrel, aki ellentétes jelzést ad, mint a lámpa.

Az nem fogja elrontani a besorolást egy négysávos úton.

2018. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkalmas lennel a forgalmi közlekedésre akkor sikerül.. nem szivesen lennék veled egy úton
2018. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőre sikerült hiba nélkül.

Ha ráérzel a logikájára, akkor már gyerekjáték.

De ha csak magolsz, akkor meg fogsz bukni.

2018. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11%
Én már az új rendszerben vizsgaztam szerintem, legalábbis 2011ben már számítógépes teszt volt. Kérdezte bejártam, egy jó csaj volt a csoportba, hát próbáltam felszedni, így nem mindig ott járt a fejem ahol kellett volna. Konyvbe bele sem lapoztam, viszont a számítógépes programot, amin vizsgán is volt nyomattam orrba szájba. A kérdések 80%a úgy ment hogy elolvasam a kérdést és katt a válaszra 2 másodpercen belül, mert már annyiszor elolvastam hogy megjegyeztem. Vizsga 73/75 pont. Logikus az egész. Rutin és forgalmi 0 hibaponttal elsőre, tehát az alkalmazással se volt bajom
2018. máj. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

#16: Az új rendszer 2015 január óta van.


Azelőtt volt összesen kb. 200 kérdés, be lehetett magolni, úgy ahogy te csináltad.

2015 óta sokkal több kérdés jöhet elő a vizsgán, sok hasonló csak variálva. Így nem tudod bemagolni.

Továbbá a régi daciás, ladás képeket is újabbakra cserélték, még mozgókép is van.

2018. máj. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"ok többértelmű kérdés,idiótán megfogalmazva"


Maga a közlekedés is az.

Ülsz az autóban (EGY TONNA VAS!) és az adott szituban van 1/10-ed másodperced dönteni.


A papír mellett több perced van és mégse megy. Szóval a járművezetés nem az ilyeneknek való!

2018. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Hovarju ***** válasza:

Ha a válaszok, csak tippelésből adódnak, akkor még nagyon sokat kell tanulnod. Ha forgalomban közlekedsz nem lesz időd a tippelgetésre, ott gyorsan és jól kell döntened.

Ez nem lottó szelvény, hogy megtippeld a jó megoldást! - tudni kell, még akkor is ha úgy tűnik felesleges egy része.


Egyébként minden logikus, csak meg kell tanulni. A vizsgakérdések szívatósak néha ,de megfelelő mennyiségű gyakorlás után megtanulhatóak.


Én nagyon sokat gyakoroltam az e-titanon és tantermi oktatásban tanultam a kreszt. Ott volt lehetőség kérdezni, ha valaki nem értett valamit és a többiek válaszából is sokat lehetett tanulni.


Nagyon sok kresszel kapcsolatos teszt van fent a neten. Én szerintem mindegyiket végignéztem és gyakoroltam. Az olyat is, amire azt írták, hogy már vannak részei, amik elavultak.


Elsőre átmentem 2 hibaponttal.


Szóval gyakorolj, másképp nem megy.

2018. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
A forgalmat tilos zavarni és veszélyeztetni, viszont kis mértékben lehet akadályozni. Ebből a mondatból következik a helyes válasz, mi nem egyértelmű ezen?
2018. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!