Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (B) Forgalmi vizsgán kb....

(B) Forgalmi vizsgán kb. mennyitől számít "nagy fordulatszámnak"?

Figyelt kérdés

Az értékelő lapon ezt írja:

"indokolatlanul és rendszeresen magas fordulatszámon működteti a motort"


Mennyitől számít nagy fordulatszámnak?



2018. máj. 30. 18:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

47-48-cal mentem a vizsgán, megkaptam szóban hibaként, hogy nem voltam elég dinamikus, hiányzott a lendület, bátrabban vezessek


ki érti ezt..

2018. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha 4-esben van, mert könnyedebben megy az autó" Ötöshöz képest könnyedebben megy, de hármashoz képest biztosan nem.

A fordulatszámmérőt felesleges nézni, hallásra és érzésre választunk sebességfokozatot. 3-asban 1800-as fordulatszámból arra következtetek hogy egy dízel autóról van szó. Ha ez igaz, akkor ez a fordulatszám pont megfelelő a gyorsításhoz. Ha már elérted azt a sebességet amivel szeretnél menni, akkor lehet egyet feljebb kapcsolni, ha a motor karakterisztikájából adódóan érdemes. Amin én tanultam (szintén dízel) autó, annál már 1200-as fordulaton lehetett érezni hogy úgy rendesen megindul. Induláskor ha véletlen gyorsabban engedtem fel a kuplungot és még gázt sem adtam akkor sem fulladt le, hanem nyikkant egyet a kerék és elindult. De tényleg vannak olyan autók, amikkel 1500 alatt nem is érdemes közlekedni.

2018. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a vizsgán meg azt kaptam meg, hogy túl temperamentumosan vezetek... Xd


Egyébként az oktatóm autója 45-nél szinte fuldokolt négyesben... (Opel Astra G 1.7 cdti)


A mi kocsinkat(Suzuki WagonR+ 1.3) néha már 35-nél tolom négyesbe, mert annyira sikít a váltó magasabb fordulaton, hogy az hihetetlen. (Sz**** a váltó sajnos...) :(


Különben is, minden autó más.

Én a forgalmi vizsga óta kb. 800 km-t vezettem (kb pont egy hónapja vettem át a jogsit), mostanában kezdtem el érezni a kocsit teljesen, a nyűgjeit stb...


18f

2018. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!