Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony fordulatról gyorsítva...

Alacsony fordulatról gyorsítva ritkán fehér (kicsit kékes) füst jön ki a kipufogóból. Mi lehet a legvalószínűbb oka?

Figyelt kérdés

Benzines motor, BMW N46B20


Nem gyakori jelenség, mostanában vettem észre, mikor nem váltottam vissza, hogy füstöl. Lejjebb váltottam megszűnt a probléma, aztán fel egyet és megint előjött.


Ezt háromszor sikerült reprodukálni, aztán teljesen elmúlt a füstölés, teljesen mindegy volt, hogy mekkora fordulatról kezdek el gyorsítani.



2018. jún. 9. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A kékes füst arra enged következtetni, hogy olajat éget a motor. Nézzél gyakran olajszintet.
2018. jún. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Valószínűleg égeti is rendesen, mert 1200km/L az olajfogyasztásom, de nem önmagában ezen vagyok fennakadva, hanem hogy nem folyamatosan füstöl gyorsításkor sem, csak ritkán.


Ha gyűrűzni kéne, akkor kéne neki minden gyorsításnál és menet közben is valamennyire.

2018. jún. 10. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Vizet nem csipegeti? Mert a fehér füst meg hengerfejre is utalhat.
2018. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Müködik a katalizátor...
2018. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!