Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gondol senki arra,...

Miért nem gondol senki arra, hogy az autókat kicsit kiszorítsák?

Figyelt kérdés

Mindenhol autóutak vannak, lassan a házba is az fog vezetni. Éppen hogy kilép az ember a házból, sok helyen még járda, gyalogút sincs, egyből az autókat kell kerülgetni. A gyalogutakat sok helyen kiszorítják. Már ha boltba megy az ember, akkor se tud egy normálisan kiépített gyalogúton elsétálni a lakóháztól 200 méterre lévő üzletig.


Alig van hely a bicikliseknek, autósoknak. Az autósoknak jóval több hely van mindenhol. Szinte nincs olyan hely, ami előtt közvetlen ne lehetne autóval megállni, míg gyalogosan nem lehet arra biztonságosan közlekedni. Egyre több a parkoló, a parkolóház. Ezt azonban ki kéne érdemelni. Egyelőre rendszeresen nem tartja be sok autós a kreszt, és egy ilyen rendszert kiszolgálni nem kéne. Elég lenne akkor építeni több parkolót és parkolóházat, amikor statisztikailag jelentősen csökken a szabálytanságok száma. Belegondolni is durva, hogy amikor nekem gyalogosként zöld volt, és elsüvített előttem a zebrán egy autó, hogy őket ilyen szinten kiszolgálják utakkal, parkolókkal. Másra is tudnák az önkormányzatok ezt a pénzt költeni.


Nagyobb balesetforrás is, hogy az autókat ilyen sok helyre beengedik. És a levegőt is jobban szennyezi.


Csak azért, mert sokan vannak az autósok, miért kell ennyire kiszolgálni őket? Hiszen nem lenne kötelező autót használni, tömegközlekedéssel vagy gyalog is nagyon sok hely elérhető.


Kérném, hogy észérveket, logikus cáfolatot írjon, aki válaszol, ne az én személyemet támadja. Mert akárhogy nézem, valóban nagyon sok szól az autók ilyen kiterjesztése ellen.



2018. júl. 6. 19:26
 211/216 anonim ***** válasza:
84%

Vicces, hogy megjegyeztem, hogy a modok a válaszolókat rögtön törlik, ha csak egy picit is provokatív választ mernek adni, miközben ez a rák 5 éve itt van.


És hogy bizonyítsák, hogy nincs igazam... törölték a választ. :D Töröljétek ezt is nyugodtan, majd visszaírom. Nevetséges.

2023. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/216 anonim ***** válasza:
59%
---
dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/216 anonim ***** válasza:
72%
Na megint eszébe jutott kiemelni?
dec. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/216 anonim ***** válasza:
59%
Azért hogy legyen miért kiemelni, máskülönben ha kiszorítanák hogy lehetne kiemelni és mi lenne itt az emberekkel enélkül?
jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/216 anonim válasza:

A mai világban már az emberek nagyon nagy részének van autója.

De szerintem nagy hülyeség amit írtál a környezetszennyezéssel kapcsolatban,szerintem előbb nézz el egy gyár felé,és nézd meg mit is bocsájt ki.

Az elektromos autók jobban szennyezik a környezetet mint azt pár ember gondolja.

Ennyi parkolóra akkor nem lenne szükség ha a 2 gyerekes anyuka nem egy böhöm nagy SUV-t venne városi használatra(mindemellet értelme se sok van).Ha a városokba nem ezek a nagy autók járkálnának,kisebb parkolókat is ki lehetne alakítani,ami kisebb helyeket is jelenthet akár.

márc. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/216 anonim ***** válasza:

#215 a parkolók méretét nem tudod csökkenteni. az így is kispolszkira van méretezve, egy 30 évvel ezelőtti hatchbackből se tudsz kényelmesen kiszállni.

De annak van értelme hogy a standard parkolóhelyre standard kocsi álljon, ne egy 6 méteres suv.

márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!