Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gondol senki arra,...

Miért nem gondol senki arra, hogy az autókat kicsit kiszorítsák?

Figyelt kérdés

Mindenhol autóutak vannak, lassan a házba is az fog vezetni. Éppen hogy kilép az ember a házból, sok helyen még járda, gyalogút sincs, egyből az autókat kell kerülgetni. A gyalogutakat sok helyen kiszorítják. Már ha boltba megy az ember, akkor se tud egy normálisan kiépített gyalogúton elsétálni a lakóháztól 200 méterre lévő üzletig.


Alig van hely a bicikliseknek, autósoknak. Az autósoknak jóval több hely van mindenhol. Szinte nincs olyan hely, ami előtt közvetlen ne lehetne autóval megállni, míg gyalogosan nem lehet arra biztonságosan közlekedni. Egyre több a parkoló, a parkolóház. Ezt azonban ki kéne érdemelni. Egyelőre rendszeresen nem tartja be sok autós a kreszt, és egy ilyen rendszert kiszolgálni nem kéne. Elég lenne akkor építeni több parkolót és parkolóházat, amikor statisztikailag jelentősen csökken a szabálytanságok száma. Belegondolni is durva, hogy amikor nekem gyalogosként zöld volt, és elsüvített előttem a zebrán egy autó, hogy őket ilyen szinten kiszolgálják utakkal, parkolókkal. Másra is tudnák az önkormányzatok ezt a pénzt költeni.


Nagyobb balesetforrás is, hogy az autókat ilyen sok helyre beengedik. És a levegőt is jobban szennyezi.


Csak azért, mert sokan vannak az autósok, miért kell ennyire kiszolgálni őket? Hiszen nem lenne kötelező autót használni, tömegközlekedéssel vagy gyalog is nagyon sok hely elérhető.


Kérném, hogy észérveket, logikus cáfolatot írjon, aki válaszol, ne az én személyemet támadja. Mert akárhogy nézem, valóban nagyon sok szól az autók ilyen kiterjesztése ellen.



2018. júl. 6. 19:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/216 anonim ***** válasza:
86%

Szükség van parkolókra és utakra, már rég, teljesen természetes, hogy gondolnak az autósokra. A boltoknál ez fokozott, ami érthető.


Járda is kb. mindenütt van, biciklivel is lehet menni majdnem mindenütt, én többnyire gyalog, néha biciklivel járok és semmi problémám.


Igen, az autósok (akik emberek, mint a gyalogosok, sőt, ők máskor gyalogosok is) sokszor nem tartják be a kreszt, ahogy a gyalogosok és biciklisek sem. Ez van, sajna, de ettől még ne tiltsuk be a gyaloglást s szüntessünk meg járdákat, úgy gondolom. Főleg, hogy sok autós és gyalogos értelmesen közlekedik...


Az autóknak több hely van, mert nekik több hely is kell...

2018. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/216 anonim ***** válasza:
91%

már megint te?


marhára ráérsz...örülök, hogy csak az autókkal van bajod.


nőj fel.

2018. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/216 A kérdező kommentje:

Részben igaza van az első válaszolónak.


"Szükség van parkolókra és utakra, már rég" Attól függ, hogy hol. Városokat összekötő utakra, városokban főutakra például szükség van. Ezeken kívül nem gondolom, hogy mindenféle útra annyira szükség lenne, mint amennyit építenek. A boltoknál az áruszállítás miatt lehet szükség útra. De nem hiszem, hogy a gyalogosnak kellene hátrányos helyzetben lennie, ha pl. egy Spar üzletet meg akar közelíteni, vagy onnan hazamenni, a parkolót annyival legalább arrébb kéne tenni, hogy a gyalogos kényelmesen elsétálgathasson a bolt közelében. (Lehet, valahol ez így van, nem mindenhol!)


Mivel az autósoknak van külön kresz oktatás, a biciliseknek és gyalogosoknak nincs, tőlük jobban elvárható, hogy betartsák, főleg mert a balesetek forrását ők okozzák. (Ha nem lennének autók, akkor is egymásnak mehetne pl. két gyalogos, vagy egy biciklis és egy gyalogos, ennek általában kevésbé lehet súlyos a kimenetele. Tehát, mindenképp a fő veszélyforrást kéne korlátozni, jobban, mint a másik kettőt.)


A kresz betartására az autók megjelenése óta van szükség, így nem hiszem, hogy aki pusztán csak kimegy a saját lakásából, attól már sokat kéne elvárni. Érdekes módon én nem láttam nagyon régóta piros lámpán átrohanó, átsétáló gyalogost, autóst már többször is, pedig a veszélyforrást ők jelentik. Amíg ez így van, ezt a rendszert nem kéne ennyire kiszolgálni. Azért itt emberi életekről is szó van, és sok ember csak kényelem, lustaság miatt megy autóval, bosszankodik, hogy 3 másodpercet veszített egy gyalogos miatt, aki lassan ment át kanyarodó jármű előtt.


"Járda is kb. mindenütt van, biciklivel is lehet menni majdnem mindenütt" Ez az, hogy nem. Biztos városonként változó a helyzet. De pl a Margit-hídon hatalmas hely van az autósoknak, a gyalogosoknak alig marad valami. Nincs egy budapesti híd, ahol át lehessen úgy gyalogolni, hogy jelentős benzinbűzt ne lélegezne be az ember. Pl. a Margit-körút is gyalogosan járhatatlan a bűz miatt. Az alagút is az autósoké, pedig átgyalogolni a hegyen nehezebb, mint autóval átmenni az alagúton. És lehetne folytatni.


Nem elhanyagolandó, hogy a tömegével előforduló autók a lakótelepeken a levegőt is erősen szennyezik, az ott lakók egészségére rossz hatással vannak. Már csak emiatt is el kéne gondolkozni ezen az egészen, lakótelepeken például tényleg ennyi utat és pakolót kell-e építeni nekik.


És nem említettem, hogy közutakon hányan halnak meg balesetben, vagy sérülnek meg maradandóan.


Vannak esetek, amikor indokolt lehet az autó használata. De leginkább kényelmi szempontok miatt sok olyan negatív következménytől teljesen eltekintenek, amiktől nem kéne.

2018. júl. 6. 20:03
 4/216 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, kértem, hogy csak észérvekkel, cáfolatokkal írjanak. Marhára ráérek? Mert honnan tudod, mennyi dolgom volt egész nap eddig? És a nap hátralevő részében, ha ilyen kérdést írok ki, már csak azt jelentheti, hogy nagyon ráérek? Csak az indulatok jönnek belőled, nem tudsz megcáfolni, de meg se próbálod.

Miért kéne felnőnöm? Cáfolj meg, akkor talán megértem. Nem én vagyok az egyetlen a világon, aki így gondolja ezeket.

2018. júl. 6. 20:09
 5/216 Beviz Elek ***** válasza:
89%

Rengeteg a bűnöző, sok a lopás, mégis kiszolgálják a gyalogosokat kenyérrel a boltban. Ez így működik, a szabálytalan autósokat nem lehet parkolómegvonással és útlezárásokkal büntetni.

Minden épülethez kell út vezessen, tekintve hogy már megépítésnél be kellett menjen néhány kamion.

Teljesen jogos hogy utak vezetnek a bolthoz is, nem lehet az árut bluetoothon és wifin küldeni. A bolt mellé értelmes a parkolót is építeni. Én személy szerint elsétálok messzebbről is, de mi van a kisgyerekesekkel, az öregekkel és azokkal akik sokat vásárolnak?


Nem igazán tudok olyan boltokról amit veszélyes lenne gyalog megközelíteni, bár én nem az M0-son lévő benzinkútra gyalogolok kenyérért

2018. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/216 anonim ***** válasza:
83%

Átfutottam, mert ennyi idő nincs hülyeségek olvasására...

Kevesebb parkolót a lakótelepre... amikor ezt írtad, eszednél voltál? Nem a szomszéd kerület parkol a házak közé, hanem a házak lakói. Ha nem lenne parkoló, a kutya nem költözne oda.


Bírom az ilyen hozzáállást, neki nem telik autóra, másnak se legyen...

2018. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/216 anonim ***** válasza:
79%

Ma már lehetetlen kocsi nélkül meglenni. Gyereket oviba vinni, bevásárolni, idős szülőket kezelésekre, jó, tudom én ott a busz meg a taxi.


Majd bumlizok, átszállok 43x. Gyerekkoromban nem volt kocsink, emlékszem milyen volt. A mai világban az már nem megy.

2018. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/216 anonim ***** válasza:
61%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__9..


Hmm, ide már nem érkezett elég válasz?

2018. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/216 A kérdező kommentje:

5. Autósokat és gyalogosokat is kiszolgálnak boltban, tehát ez nem volt jó példa.

Persze, vezessen út minden épülethez, de azért legalább egy 5 méternyi helyet kéne hagyni a gyalogosoknak is. Ennyire rossz emberek, hogy meg sem illeti őket?

A boltokba az árut nyilván nem egész nap szállítják, az beleférne, napi pár alkalommal, de az autósok 10-20 métert simán sétálhatnának, tolhatnák a bevásárlókocsit, hogy bepakoljanak. Ez olyan kegyetlenül nehéz lenne?

Először MINDENHOL a gyalogutat kéne megcsinálni, ahova ember bemehet, és a gyalogosoknak a helyet. Utána, ha marad hely (persze mindig marad), kicsit messzebb az autóknak. (Nem 20 km-rel messzebbre gondolok, mielőtt ezt is valaki félreérti.)


"Nem igazán tudok olyan boltokról amit veszélyes lenne gyalog megközelíteni, bár én nem az M0-son lévő benzinkútra gyalogolok kenyérért" Ez a szellemeskedés is arra utal, hogy nem veszed komolyan a kérdést. Képzeld el, ahova én járok Spar-ba, ott pont ez a baj, amit leírtam!


6. "ennyi idő nincs hülyeségek olvasására" Nem voltam kíváncsi, minek miősíted a jól alátámasztott írásom. Igen, komolyan gondolom és komolyan is fogom gondolni, hogy lakótelepekre nem kéne ennyi parkoló. Érdekes, én nagyon jól ellakom autó nélkül, csak magadból indulsz ki, hogy a kutya nem költözne ide. Csak mert sokan megszokták a kényelmet és lusták, és ezt képtelenek beismerni, a ház összes lakója és az egész lakótelep szenvedjen azok miatt a hátrányok miatt, amiket már leírtam, de valószínű el se olvastál?

Csak mert sokan megszokták a kényelmet, elvárják, hogy nehogy ebbe bele merjen szólni valaki, mert az hülyeségeket ír. Ezen lenne érdemes Neked elgondolkoznod.

Ki mondta, hogy nekem nem telne autóra? Ezt honnan vetted? Kicsit jobb lenne azokra a problémákra koncentrálni, amiket írtam, és azokra válaszolni, de eddig értelmes válasz nem sok volt.


7. Nem gondolom, hogy ezt a kényelemszeretetet és lustaságot, hogy lusta az ember átszállni, ezt el kellene viselniük másoknak, akiknek szintén az orrába megy a benzinbűz, és utána őket lehet bevinni a kórházba taxival. Nem tudom elfogadni a gondolkodásmódodat! Régen is nagyon jól megvoltak autó nélkül. Aki hozzászokott, azt hiszi, anélkül nincs élet, pedig van! Képzeld, én is vittem idős szülőmet taxival kórházba, kezelésre, és nem haltam bele. Miért kell azt gondolni, hogy autó nélkül megáll az élet? Nem áll meg! Nem áll meg! Ezt kéne észrevenni, és a kényelmet kicsit háttérbe szorítani.


8. Ezt a kérdést nem én írtam ki. Miért hazudnék? Megmondanám, ha én tettem volna fel. Úgy látszik, a probléma másoknak is feltűnt, de nem akarnak róla tudomást venni, mert azt hiszik, autó nélkül megáll az élet! Nem áll meg, vegyétek észre vége! Ugyanúgy meg lehetne szokni, hogy a ház mellett nincs parkoló, hanem valahol arrébb van, ebbe senki nem halna bele!

2018. júl. 6. 21:47
 10/216 anonim ***** válasza:
79%
Na igen, és totál vélet egyezik a stilus is, aha, tuti az ikertesod votl vagy a macskád, esetleg a haverod a szomszédbol.
2018. júl. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!