Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy szoktátok fogni a...

Ti hogy szoktátok fogni a kormányt vezetés közben?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy sehogy nem kényelmes a kormány fogása az én autómban. Ti is 9 és 3 óránál fogjátok?

2018. júl. 10. 14:03
 1/5 anonim válasza:
23%

Én is úgy szoktam fogni, felteszem az egyik könyökömet az ajtónál a könyöktartóra a másikat meg a középsőre. Úgy kényelmes és egész sokat le lehet úgy vezetni.

Hogyha nincsen középen könyöktartó, akkor pedig fogd kicsit lentebb, olyan 4-5 óra között.

De sokan úgy fogják, hogy egy kézzel lent, vagy 5(jobb kéz) vagy pedig 7(bal kéz) óránál.

17/F

2018. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen a forgalmi helyzet.

Ha résen kell lenni akkor 9-2,

ha könyökölni van kedvem, akkor 9,

ha pihentetem a karjaimat, akkor 7-5 vagy 6.

2018. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
70%
Egy kézzel fent vagy lent középen, ha iszok, orrot fújok, cigit gyújtok akkor térddel
2018. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igyekszem néha rendesen fogni a kormányt, a rendes nálam pedig 9 és 3 órát jelent, a 10 óra 10 percet nem nevezném jó kormányfogásnak. Ezzel tényleg érzem hogy kormányzom az autót.

Na de mivel nem vagyok egy mintasofőr, így valójában bal kézzel fogom 9 óránál a kormányt, a könyököm valahol pihentetve. Vagy van hogy lehúzom az ablakot, bal kezem kilóg, jobb kezemmel pedig valahol 5 óránál fogom a kormányt, miközben azzal is könyöklök. Ritkábban van olyan is, hogy 12 óránál tartom a kormányon a kezem.

Ja és mivel a kormányt mindig teljesen leengedem, így a térdemmel is tudom tartani a kormányt, anélkül hogy a kezemmel tartanám, sőt, nagyon enyhe kanyarokban irányítani is tudom térddel. De ezt csak zárt, erre a célra kialakított pályán próbáltam ki.

2018. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változó van , hogy ballal lent és az ajtó könyöklőn a könyököm a jobb meg a középső könyöklőn vagy a váltó karon a kezem , vagy ugyan ez csak bal kézzel felnt 12 óránál fogom vagy a balos küllőnél a karima meg a légzsák közti részen. Egyik megoldásom se szabályos hivatalosan , de a kresz saját magát rugja fel mert 3-9vagy 2-10 nél kell fogni , de mindent ugy kell be állitani , hogy kényelmes legyen a vezetőnek . Na nekem pl ugy a kényelmes ha ülés le engesve koppta , eléggé hátra tolva ugy hogy a kuplungot még kényelnesen be tudjam nyomni és háttámla eléggé hátra tekerve én nem tudok ugy közelekdni mint sokan , hogy fent ülnek kb a kormányon és foggal a kormány tetejét egy nagyobb fékezésnél el harapják .
2018. dec. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!