Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,5 és 2 millió között normáli...

1,5 és 2 millió között normális autó 17 éves srácnak?

Figyelt kérdés
Az első autója, valami férfiasabb kellene, de azért ne legyen túl erős. Például: BMW 3 e90(2006+)

2018. júl. 12. 21:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"

Mert keresztbe vágni a körforgóban nyilván csak BMW-t szokás. Más autóval még véletlenül sem történhet meg. Oké, hátsókerekes, de ha normális gumi van rajta, és normálisan vezet, semmivel sem balesetveszélyesebb mint egy első kerekes autó. Annyi hogy körforgóban máshogy kell vezetni, mint az első kerekest"

Igen, egy haverom osztálytársa pont az ilyen "nem balesetveszélyes" tulajdonsága miatt vágta neki a fának egy hetes jogsival az előtte vett 5-ös BMW-t, sikerült is tk-ra törnie. Mindezt télen csinálta, előzni akart, csak nem jött neki össze. Fiatalon 0 tapasztalattal egy hátsókerekes autó nagyon nagy meglepetéseket tud okozni.

A Golfoddal meg valami nem volt rendben, a mi 1.4-es Golf4-ünk városban 7-et evett max, télen kérte néha(!) A 8-at. Mindezt úgy, hogy én a jogsi megszerzése után azon gyakoroltam. Ja, és 10 év alatt (!!!) egyszer ment tönkre a generátor, illetve egy gyári hibás tömítés miatt elengedte a hűtővizet. Azon kívül csak a szokásos szerviz volt, tehát te valószínűleg valami romot vettél, és az alapján vonod le a következtetést.

2018. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Nem tudom ki tartja majd fent az autot, ha Te akkor mindenkepp mas kategoriaju autot ajanlanek (na nem a a bmw presztizs hanem azert mert egy auto onmagaban is nagyon nagy luxus...


Nekem az elso autom egy Opel Astra gtc 1.9 cdti motorral...

Mivel imadom a kenyelmet es a jo minoseget nekem a tokeletes auto keresgelesekor ezek voltak a fo elvarasok

-klima

-bor ules

-ulesfutes

-jo zenei hangzas, mert meghalnek inkabb mint hogy egy recsego sz..rt kene hallgatnom orakig ha elutazom valahova :)


A tobbi elvarasom mint higy "menjen" de "ne zabaljon sokat"meg a "jol nezzen ki" mar alapveto volt miutan szuleim autojat vezethettem illetve mas ismeroseim autojat is kiprobalhattam 2ezres motor alatt nem erdemes autot venni..


En videken lakom gyakran ingazom es hasznalom varosban is az autot..


Ezt a tipusu Opelt egy baratomnal probalhattam ki elosszor es imadtam a vezetest es az elmenyt amit nyujtott a kenyelemrol nem is beszelve...! O egy ket meter magas 90-100kilo jol megtermett emberke es szamara elso osztalyu volt a kenyelem ebben az autoban beszallaskor uleskor es vezeteskor is..


Akinek csak a bmw nyujt vezetesi elmenyt orulok neki, meg jo neki de azert mert neki az a fellegvar nem kell hogy leszolja a tobbi automarkat mert kifingathatja a sokat emlwgetett bmwt vagy barmelyik mas automarkat is egy kevesbe nagy presztizzsel rendelkezo auto..

Szuleimnek felsokategorias autojuk van, na nem nemet hanem egyeb de meg oket is meglepte azt amit az en fentebb leirt felszereltseggel (+tempomat stb) rendelkezo "csak egy Opel"om nyujtott...

Arrol nem is beszelve hogy volt lehetosegem mas felsokategorias autot is kiprobalni vezetni es tudtam merlegelni mi ami szamomra eleg es mi amit teljesen felesleges kiadasnak tartok egy autoban..


21 eves vagyok iskolaba jarok plussz 2 helyen dolgozom mellette nagyon nagy koltseg egy autot fenntartani amit 17 evesen nem tudom hogy mibol finanszirozol. Nekem az auto felet szuleim fizettek ki azzal a feltellel hogy ha barmi baja van vagy kifogy a nafta sajat penzembol kell hogy megoldjam elvegre enyem az auto....


1 eve van nalam az auto nos kezdodott az atirassal, biztositas,casco, lengescsillapitok csereje, csere,muszakis lett, elotte olajcseres is, gumiztatas, klimatoltes stb...


Szerintem nem kell hogy soroljam az arakat es ezek alapveto javitasok barmelyik masik 10ev koruli autoknal atlagosan tobb tizezer forint....

Es mellette hasznalod is...


Nagyon gondold meg ezt az auto temat, mert azert ciki gizdaskodni ugy egy autoval hogy otthon anyaektol kell kerni uzemanyagra valot, vagy ha egy hiba felmerul azt nem art minel hamarabb megcsinaltatni ami nem olcso dolog mert egy autot nem nagy dolog megvenni fenntartanj sokkal nagyobb koltseg...


En is majd csodbe megyek abba hogy autom van, mikor meglett egy munkahelyem volt de az a dolog megszunt igy hogy azt az anyagi lyukat kitoltsem ugy hogy kijojjek 2 helyen is kell hogy dolgozzam..:)

De semmi penzert nem adnam el az en kis szerelmemet, annyi elmenyt nyujt es adott plussz lehetosegeket azzal hogy van!!

De ha elore tudom a koltsegeket es nem tapasztalom meg milyen mikor valakinek sajat autoja van lehet beertem volna egy kis motorral is hogy legalabb jo idokor eljuthassak abol bbe....


Szoval bocsi a regenyert de a sajat tapasztalatomat irtam es meggondolaskepp irtam hogy megis mi a fontos illetve milyen penzben van egy 10 eves auto... :)


Az en kis gtcm ara 1.3 millio forint volt....

2018. júl. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az 1.6-os golfod 11-12 litert evett, akkor azon valami szar volt. Vagy a fék vagy a termosztát vagy valami.


"Én is azt szoktam amikor az 1.2 corsával jönnek a s.e.ggemre tapadva, meg amikor autópályán megakar előzni a kis utcai kocsijával, én meg rálépek a gázra, otthagyom, ő meg szépen visszamászik a lassú sávba."


Arra nem gondoltál, hogy a szerencsétlen opeles csak gyorsabban haladt nálad? Nyilván mindenki versenyezni akar a szaroddal. Gondolom te is olyan vagy, aki rágyorsít amikor előzik, hogy "nehogy már egy csicska proli opeles megelőzzön."


ui: Vicces, hogy úgy adod elő, mintha versenyautód lenne. :D A 320i is egy utcai autó. Egy 110-120 LE-s kisautó úgy otthagyná, mint a kutya a szarát.

2018. júl. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Vegyél inkább egy 110-120 lóerős Astra-t, Golf-ot, Corolla-t, vagy ami tetszik.


Normálisan közlekedve soha a büdös életben nem fog számítani, hogy hol hajt a kocsi.

2018. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, egy haverom osztálytársa pont az ilyen "nem balesetveszélyes" tulajdonsága miatt vágta neki a fának egy hetes jogsival az előtte vett 5-ös BMW-t, sikerült is tk-ra törnie. Mindezt télen csinálta, előzni akart, csak nem jött neki össze."


Ezért írtam, hogy normálisan kell vezetni. Akinek annyi esze nincs, hogy nem fogja fel, hogy a BMW egy hátsó kerekes autó, és télen óvatosabban kell vele járni, az meg is érdemli, hogy összetörje. Egyáltalán téli gumi volt a szerencsétlennek rajta, vagy nyárival járt?


"A Golfoddal meg valami nem volt rendben, a mi 1.4-es Golf4-ünk városban 7-et evett max, télen kérte néha(!) A 8-at. Mindezt úgy, hogy én a jogsi megszerzése után azon gyakoroltam."


Lehet, hogy az 1.4-nek jók a fogyasztási tulajdonságai, de az 1.6 híresen sz.ar konstrukció. Az egyik legrosszabb Volkswagen motor. Zabálja a benzint, az olajat, és még lomha is. Ezt nem én találom ki, olvastam róla elég sok tesztet. Nekem a BMW hozzá képest felüdülés. Majdnem dupla olyan erős, kisebb fogyasztás mellett.


Ja, és 10 év alatt (!!!) egyszer ment tönkre a generátor, illetve egy gyári hibás tömítés miatt elengedte a hűtővizet. Azon kívül csak a szokásos szerviz volt, tehát te valószínűleg valami romot vettél, és az alapján vonod le a következtetést.

2018. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az 1.6-os golfod 11-12 litert evett, akkor azon valami szar volt. Vagy a fék vagy a termosztát vagy valami.


"Én is azt szoktam amikor az 1.2 corsával jönnek a s.e.ggemre tapadva, meg amikor autópályán megakar előzni a kis utcai kocsijával, én meg rálépek a gázra, otthagyom, ő meg szépen visszamászik a lassú sávba."


Arra nem gondoltál, hogy a szerencsétlen opeles csak gyorsabban haladt nálad? Nyilván mindenki versenyezni akar a szaroddal."


Persze, lakott-területen amikor hülye gyerek a csajával jön a segg-edre tapadva, meg megelőz úgy hogy előtted is mennek, aztán alig tud elég besorolni, a csaja meg még néz ki az ablakon. Tényleg biztos csak "gyorsabban haladt". Hagyjuk már... Meg amikor valaki golf GTI-vel úgy jön mögötted, hogy kb fél méter van köztetek, körforgóból kifelé rágyorsítasz, lemarad, aztán utána megint rádtapad fél méterről.



"Gondolom te is olyan vagy, aki rágyorsít amikor előzik, hogy "nehogy már egy csicska proli opeles megelőzzön."


Nem, nem szoktam. Alapból normálisan vezetek, mivel nem magyarországon szereztem jogsit, és nem az otthoni proli vezetési mentalitást sajátítottam el, de az ilyen hülyegyerekeket, akik "bekóstolgatnak" azokat azért nem szoktam annyiban hagyni.


ui: Vicces, hogy úgy adod elő, mintha versenyautód lenne. :D A 320i is egy utcai autó. Egy 110-120 LE-s kisautó úgy otthagyná, mint a kutya a szarát.


Nem 320i. 2.2-es sorhatos, 170 ló. Persze, az ilyen gyárilag tuningolt, négy hengeres turbós 230 lovas Focus ST-k, meg Golf GTI-k erősebbek, de az általad emlegetett 110-120 LE-s kisautókat bármikor bedarálja. Honnan szeded ezt, hogy 110 lovas kisautó otthagyja? :D

2018. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Be hallgass rájuk csakis ötös bélyemvét vegyél nemetbü
2018. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, volt amelyik segített, volt amelyik nem.

Az üzemanyagot valószínűleg én fizetem majd, de hogyha tönkre megy valami, akkor azt nem. Persze nem azt mondom, hogy akkor kit érdekel, hogy mi megy rajta tönkre, mert megbízható autó kellene, én sem szeretném ha leállna valahol alattam.

2018. júl. 13. 11:13
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 5 ös BMW megérdemled, keményen dolgoztak érte és végre olyan egzisztenciát építettek fel hogy megengedhetek magadnak
2018. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 crudy ***** válasza:
47%

Volt bmw-m, van is. Azzal jarok. Nem a tipussal van baj hanem az elvakult markabzikkal.


Az a golf meg rakos volt, hiaba hasonlitgatni barmihez. Bmw-t az vegyen aki tudja szervizelni es nem lepodik meg ha keresztbeall vizes uton.


Es igen, csoro vagyok. Ez fontos volt.

2018. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!