Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás lettem volna?

Hibás lettem volna?

Figyelt kérdés
Kocsisor, dugó, de nem állunk, hanem 1-2-ben haladunk. Egyszercsak nagy kiabálás, és azt vettem észre, hogy egy bringást majdnem a szalagkorláthoz préseltem a kocsim jobb hátuljával. Azért kacsáztam a sávomban, mert a kátyúkat kerülgettem. Én lettem volna a hibás, hogy nem veszem észre a tükörben, hogy jobbról akar elsuhanni a kocsisor mellett?
2018. júl. 13. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha nincs kerékpárnyom/sáv, akkor végülis nem, de a mai világban sajnos téged hurcolnának meg
2018. júl. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A biciklis nem kerülhetett volna meg jobbról. Jobbról nem előzünk.
2018. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is így gondoltam.

Nem, nincs kerékpársáv, ha lenne, akkor oda biztos nem hajtanék, mint ahogy a szembe sávba sem szoktam.


Csak hirtelen én is megijedtem, hisz nem áll szándékomban senkit megsebesíteni, és annyira fel volt háborodva, mintha neki lenne igaza.

Persze, ha kakaskodik, akkor nem hagytam volna magam.

2018. júl. 13. 11:37
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Előttem szólóak jól írták, de ha megsérül vagy valami téged hurcoltak volna meg akárhogyan is sajnos, mert rosszak a törvényeink.


Egyébként meg te nem hibáztál, és valószínűleg a biciklis is inkább ijedtében állt neki kiabálni, hirtelen felindulásból. Ilyenek meg vannak sokan, de mivel más egyéb nem történt így gyakorlatilag semmi jelentősége nincs ennek. Persze most akár szabályosan, akár nem közlekedett ott az úton, ennek ellenére oda kell figyelned hogy ne okozz neki sérülést, ahogyan neki is, hogy látja hogy kerülgeted a kátyúkat és saját testi épsége érdekében ne menjen oda ahol már veszélyeztetve van. Itt igazából igaza is van, meg nincs is igaza.

2018. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az úton biciklizőknél már csak az állat motorosokat imádom jobban, és igen, ha megsérül még engem hurcolnak meg. Ahol szalagkorlát van az gondolom nem bicikli út, de még csak nem is sima városi út, szóval őt kéne meghurcolni hogy mit keres ott.
2018. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban a biciklis a hibás. Jobbról csak előresorolni szabad (vagyis piros lámpánál álló kocsisor mellett előre menni), lassan haladó autókat jobbról előzni TILOS. Vissza kellet volna kiabálni a balf**z biciklisnek, hogy tudja hol a helye.


Ezért gyűlölöm a bicikliseket. Halvány lila gőzük nincs (az amúgy pocsék) KRESZ szabályokról, ráadásul ha ők a vétkesek, akkor is az autóst hurcolják meg.

2018. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:

Hiszek a többieknek, elvileg a bicajos lett volna a hibás, de hogy őszinte legyek te is nézelődhetnél amikor tekergeted a kormányt.

Elég béna szabály hogy jobbról nem előzhet meg, nem tudom miért jobb ilyen esetben átmenni a baloldalra majd ha elindul a forgalom, a kocsik között újra visszakacsázni a jobbra.


Nem igazán csípem ezt az egyszerű gondolkodást hogy "ez van a papírra írva és így kell menni". Lehet egy kicsit rugalmasabban kezelni a szabályokat, csak oda kell figyelni a körülöttünk közlekedőkre is.

2018. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

jogilag nem voltál hibás.

de azért azon elgondolkodnék a helyedben, hogy nem vettél észre egy biciklist a tükörben, fondolom már ott bénázott egy ideje a kocsisor mellett.

2018. júl. 14. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem láthattam előtte, mert kb 100 m-rel korábban hajtottam erre az útra. És feltehetőleg később kanyarodott a biciklis is erre az útra. Amúgy meg hídon megy át az út, és azért van szalagkorlát. Lámpa nincs, kereszteződés miatt dugul be az út.
2018. júl. 15. 12:46
 10/16 Beviz Elek ***** válasza:
47%
És emaitt nem működött a tükör vagy mi?
2018. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!