Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Béna vagyok autót vezetni?

Béna vagyok autót vezetni?

Figyelt kérdés
Friss jogsim van, vizsgán vezettem utoljára, kb 2 hónapja, akkor a tanuló autóval szépen tudtam kuplungolni, rángatás nélkül váltani, a vizsgabiztos meg is dicsért, hogy milyen szépen kezelem az autót. Egy Suzuki Balenon tanultam (benzines), a cégnél dízeles autók vannak, és egyszerűen borzasztóan megy minden, lefulladok, ránt az autó váltáskor, egyszerűen úgy érzem a tűzbe b * szhatom a jogsim, annyira rosszul vezetek. Már pótórákon gondolkodom, abból a kevés gyakorlatból is kijöttem a 2 hónap alatt, amit eddig megszereztem. A munkahelyen kérték a jogsit, hogy minél hamarabb legyen meg, de nem vezethetek, mert totál leírtam magam az első lefulladáskor szerintem. Eléggé pocsékul érzem magam emiatt, hogy kifizettem 290ezret a jogsira, és totál alkalmatlannak érzem magam most már..
2018. aug. 3. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát van aki tehetséges van aki nem.Utóbbiaknak sok gyakorlás kell még.
2018. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Menjél el órákat venni!

Akkor is lehet ha már 10 éve van jogsid de azóta nem vezettél :)

2018. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan feladod mert néhányszor lefulladtál és rángat az autó váltáskor? Először próbálsz ki egy új autót az után amin tanultál, persze hogy nem megy. Nekem is furcsa volt az első utam miután meglett a jogsi. Minden autó más, főleg egy benzines és egy dízel. Csak vezess és majd ráérzel, kár lenne emiatt feladni. 2 hónap kiesés sok egy kezdőnek, idő kell újra bele rázódni.
2018. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dettó ugyanígy voltam én is. Azért azt hozzá kell tenni, hogy borzasztó keveset megy az ember oktatás során, az a 40-50 óra többnyire parkolgatással megy el. Ha nem sűrű forgalmú környéken élsz, akkor 1-2 tömbnyire menj el és gyakorolj. Nekem kellett vagy 400 km a saját autómban, mire megtanultam rángatás nélkül váltani (azóta pedig további 2500-at mentem, és ott tartunk, hogy a jobb oldalt még mindig alig érzem).


Egy dolog az, hogy nem mindenkinek van érzéke a profi vezetéshez, egy másik meg az, hogy az oktatás minőségéről is lehetne ódákat zengeni sokszor.

2018. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg a másik az az, hogy szerintem a legtöbb ember ugyanúgy volt vele, mint te, vagy én, vagy akárki: az oktatóautót megszokta, aztán egy másikba átülve már azt se tudja hirtelen, hol vannak a pedálok. Lesz ez még jobb is. Lehet, hogy nem te leszel a következő Michelisz, de nehogy ettől elmenjen a kedved! Szerintem biciklin is megcsókoltad párszor az anyaföldet első kilométereid során. :) Persze tudom, hogy sokkal ijesztőbb egy autó, már csak azért is, mert drágább, meg mert a nagyobb tempó miatt nagyobbat is lehet benne perecelni, de a lényeg, hogy nem csak lefulladni fogsz te, hanem elsőbbségadásról megfeledkezni, körforgóban bevágni valaki elé... mint mindenki. Aztán ezekből majd tanulsz, mint mindenki.
2018. aug. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha csak annyi a gond hogy lefulladsz akkor próbálkozz meg egy automatával!
2018. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok, azt kihagytam, hogy az első idegen autót a legnehezebb megszokni, minnél többféle autót vezetsz, annál könnyebb lesz megszokni egy újat.
2018. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy nem csak én érzem az elején 2 hónap kihagyás után ennyire borzasztónak magam..:D
2018. aug. 3. 18:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, attól még hogy meglett a jogsid nem jelenti azt hogy tudsz is rendesen vezetni(mint ahogy senkinél sem), csak annyit hogy a begyakorolt területen, begyakorolt autóval, oktatóval melletted elsajátítottad az alapokat, és tudod használni a szabályokat.


Rengeteg gyakorlás kell ahhoz, hogy minél több rutin legyen az emberben, mindenki így kezdte, aztán fokozatosan jobb lesz.


Lehetőleg minél több autót próbálj ki majd, annál könnyebb lesz utána egy újhoz szokni.


JA és egy jó tanács: Ha van rá lehetőség, rakd ki a tanulóvezető matricát előre-hátra, tapasztalatom szerint sokkal segítőkészebbek, és türelmesek ha látják hogy még friss vagy, és nem pedig az van hogy 20 éve vezetsz és úgy bénázol.

2018. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb ugyanígy vagyok én is, a megszokott autóval már simán mentem, most meg munkahelyen a dízelessel lefulladtam zöld lámpánál... aztán persze megy az okoskodás, hogy mit hogyan kéne. Szerintem hamar bele fogunk jönni, ha minden nap használjuk egy picit.
2018. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!