Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerék mérete mennyire befolyás...

Kerék mérete mennyire befolyásolja a teljesítményt?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, ami gyárilag 170 ló körül van, mégis kevesebbnek, gyengének érződik. Olajcsere, és szűrők cseréje meg volt. Autószerelő haverok szerint a gumik mérete a ludas, azok miatt érzem gyengébbnek.


Elöl: 225/40R18

hátul: 255/35R18


Lehetséges hogy tényleg túl nagy felületen érintkezik az úttal, és ez kicsit lefojtja?



2018. aug. 5. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Jót röhögtem. Csak van valami baj itt az oktatással...
2018. aug. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

:D


Nem lehet, hogy 1500-nál elváltod és azért nincs ereje?

2018. aug. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Keresni kellene normális szerelőt...

El kellene vinni azt a lerúgott BMW-t egy teljesítménymérésre, vagy valami komolyabb szerelőhöz.

2018. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kössz a semmitmondó, nagyképű, okoskodó válaszokat! Közben szerencsére találtam használható infót is:


[link]


A felsorolt pontok közül tapasztalom, hogy nagyon keménynek érződik a futómű, és ráz az autó. Hogy a nyomvályúk elhúzzák a kormányt, és hogy sokkal gyengébbnek érződik.

2018. aug. 6. 10:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy lehet ez pl egy 170 lovas Passat TDI légfrissítőgép.

A külső átmérő szerintem stimmel. A nyomás is?

2018. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"A nyomás is?"


A guminyomás? kevesebb van benne mint mi elő van írva. Előre 2.5 bar a javasolt, és 2.2 van benne, míg hátra 3.0 bar, és 2.4 van benne. Így is baromi kemény a futómű, minden kavicsot megérzek, el nem tudom képzelni, mi lenne, ha beleraknám a 2.5-öt és a 3 bárt.

2018. aug. 6. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na ezaz. A futómű az más tészta. Azt be kell állíttatni. A legtöbb gátlón lehet állítani.
2018. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"gátlón"?


Boccs de ezt nem értem. Ez melyik alkatrész?


Egyébként most írt ki valaki hasonló kérdést. Ott is válaszolta valaki, hogy nagyobb felnitől rosszabb lesz a gyorsulás.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__94..

2018. aug. 6. 10:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha úgy érthető akkor a felfüggesztésen kellene állítani ha lehetséges. A nagyobb felninek a súlya és emiatt a tehetetlensége is nagyobb. Nagyobb erő kell a megmozdításához. Az alacsony oldalfala miatt a gumi már kevésbé nyeli el az úthibákat. Ahogy írtad ezért érezni minden kavicsot. Lehet hogy jól mutat de van ilyen hátránya. Hamarabb készíti ki a futóművet és sérülékenyebb is a kerék. Mindennek ára van.
2018. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Hamarabb készíti ki a futóművet"


Tapasztaltam. A "teleszkópok" elöl ás hátul is ki voltak szakadva a "tartó-részből." Azóta persze javítva lettek. Ezeket a felniket még az előző tulaj tette rá.

2018. aug. 6. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!